altijd mee' 3 Vakantiegarderobe woensdag 25 juli 2012 de zeehond", vertelt Tom. „Ook heeft de zeehond, naast de mens, geen andere vijanden in de Ooster- schelde en kunnen ze zo vrij leven in hun habitat." Als we dichterbij de zandbank de Vondelingsplaat komen, waar schuwt Tom ons al: „De wind staat vandaag in de verkeerde rich ting, ons geluid waait naar de zee honden. Zij kunnen ons horen." Wanneer de boot bij de Vonde lingsplaat arriveert, liggen de bees ten heerlijk te zonnen. Twee of drie zeehondjes vinden het te warm en spelen gezellig in het wa ter. Door de verrekijker is te zien dat er veel zeehondenbaby's bij hun moeders liggen. Het knuffelge- halte is erg hoog, je zou bijna de bruine pluizige zeehondenbaby- tjes willen aaien. Tom roept door de microfoon dat we vanaf nu echt stil moeten zijn. „Geen gejoel of geschreeuw. Zin gen is ook niet toegestaan", zegt Tom. Hier en daar wordt tot stil zwijgen gemaand. „Sssshhh", klinkt het op de boot wanneer een klein kind begint te gillen. „Soms liggen er meer zeehonden met laag water", legt Coby uit. „Het verstoren van de rust zorgt dat ze niet meer op die plek willen liggen. Mensen die op vakantie zijn met hun boot weten vaak niet dat je er voorzichtig mee om moet gaan", zegt Coby, terwijl ze naar een zeilboot wijst die voor anker ligt op de zandplaat. Het wordt al snel duidelijk dat zee honden inderdaad schrikken van mensen. Een Belgische motorboot vaart vlak langs de groep, met veel motorgebrom en gejoel. De zee honden schrikken hier zo van dat ze snel het water in vluchten. Zee honden die in paniek raken door toedoen van mensen: een pijnlijk gezicht. Maar dit mag de pret niet druk ken. De 180 opvarenden hebben ongeveer vijftien zeehonden kun nen zien. „Het is een leuke beleve nis zo op het water", vindt Linda Gideonse uit Goes. Haar twee zoontjes, Jordy (10) en Marvin (8) knikken instemmend. „We kwa men nog best dichtbij", vindt Jor dy. Het gezin heeft nog niet eerder zeehonden in het wild gezien. „Het is een leuke ervaring voor de kinderen", vertelt Linda. De Frisia is een grote boot, er kun nen 250 mensen op. In het nasei zoen doet het schip dienst als een partyboot. Maar tijdens het hoog seizoen worden er zeehondensafa ri's georganiseerd. „Deze zijn zo populair, dat we zelfs extra toch ten hebben ingelast." Ook al liggen de zeehonden niet al tijd op een zandplaat, de reiziger maakt nog altijd kennis met een fantastisch natuurgebied. Aalschol vers, bruinvissen en andere dieren zijn allemaal te zien tijdens de tocht, net zoals de vijf kilometer lange Zeelandbrug. De rondvaart over de Oosterschelde maakt het een plezierig middagje uit. Zeehondensafari's Frisia Zierikzee: elke maandagmid dag vanaf 13:00 uur. www.fri- siarondvaarten.nl Rederij Moermond op MS De On rust in Burghsluis: www.ms-onrust.nl Marstrand Yerseke Rondvaarten en Sportvisserij op MPS Adriana: www.marstrand.nl Sunset Safari Voordelta op de Si- rius in Stellendam: www.deltasafari.nl. Rederij de Festijn in Breskens: www.defestijn.nl. Goldies Travels in Wolphaartsdijk en Kortgene: www.goldiestravel.nl Heer van Kruiningen: www.heervankruiningen.nl MS Duikwacht. Informatie en aan melding: TREC. Havelaarstraat 22 Colijnsplaat 06-24512582 of 06-26150336. Een klein motorbootje verstoort de rust van de zeehonden. Elk jaar weer een dilemma: welke kleren neem je mee op vakantie en welke laat je thuis? Vandaag: een kijkje in de koffer van Ineke Dupuits (62) uit Sittard. door Karen Hagen Ineke Dupuits valt op tussen alle toeristen in het drukbe zochte stadje Veere. Met haar knalrode, grote zonnebril en zonnehoedje met strik ziet ze er vooral erg zomers uit. Ze zit samen met haar man Luc lekker op een bankje bij de Kaai en leest in haar boek. „Dat ik nu een zonnehoedje op heb, is puur voor het warme weer. Ik houd wel van hoedjes, maar draag ze niet vaak. Deze heb ik vorig jaar gekocht op vakantie." Wat ze meestal wel op haar neus zet, is haar rode zonnebril. Over het inpakken van de koffer denkt Ineke niet erg na. „Ik gooi alles er een uur van tevoren in en bedenk dan gelijk wat ik kan combineren." Nu draagt ze een kleurrijke, blauwe jurk. Ze lacht en zegt dan: „Dit is dus eigenlijk een rok. Ik heb hem omhoog ge trokken en nu is het een jurk." Ze houdt wel van 'anders'. „Ik doe niets traditioneel." Haar truien bijvoorbeeld, die draagt ze vaak achterstevoren. „Een vriendin vroeg; waar koop jij toch die truien met van die wij de nekken aan de achterkant?" Aan haar arm en handen prij ken veel sieraden. Ze draagt wel vijfentwintig ringen. Klein en groot, alles door elkaar. „Ik zeg weieens; in mijn vorig leven ben ik vast een ekster geweest." Aan sommige sieraden bewaart ze goede herinneringen. „Dit arm bandje kreeg ik van Luc toen ik veertig jaar in het onderwijs zat." Hoewel ze niet erg nadenkt over wat ze in haar koffer doet, neemt ze altijd één ding mee: een rode lipstick. „Die vergeet ik niet, want die hoort bij mij." Ineke Dupuits met haar knalrode zonnebril.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39