Schouwse selectie vergeet te scoren sport 129 Mooiste moment Stroo: zwemsucces in 2004 Belgische dressuuramazone Fassaert heeft Zeeuwse wortels Zeeuwse vrouwen voetballen tegen Zulte Waregem Bleyaert en Versluijs winnen - in Zuidzande VLISSINGEN - Als mooiste olympische moment ooit noemt Tilly Stroo het succes van de Neder landse zwemploeg in Athene in 2004. Pieter van den Hoogenband (eenmaal goud, twee keer zil ver) en Inge de Bruijn (één keer goud, één keer zilver, tweemaal brons) waren daar de grootver dieners. „Wat ik zo mooi aan die twee zwem mers vond, is dat ze loon naar werken kregen", licht Stroo toe. „Ze hebben alles gedaan om zo ver te komen en hebben er ook alles voor gela ten. Als je dan zó beloond wordt, vind ik dat heel erg mooi." foto Robin Utrecht/ANP MIDDELBURG - België mag één dres- suurcombinatie naar de Olympi sche Spelen. De keuze viel nog geen maand geleden op Claudia Fassaert. Zij heeft Zeeuwse roots. Ze werd 42 jaar geleden geboren in Hontenisse en woonde daarna nog geruime tijd in Zeeuws-Vlaan- deren. De ene Belgische startplaats was af gelopen winter verdiend door Jeroen Devroe. In maart had hij de nominatie binnen en in april toon de hij vormbehoud. Maar vervol gens kwam Fassaert opzetten. De bondscoach, Volker Moritz, be sloot dat er nog een observatiemo ment moest komen. Dat werd het CHIO van Rotterdam van eind juni. En daar presteerde Fassaert sterk. Met Donnerfee werd ze zes de in de kür op muziek. Haar sco re was 75,175 procent. Toen kon de bondscoach niet meer op haar heen. Devroe had het CHIO aan zich voorbij moeten laten gaan vanwe ge een blessure bij zijn viervoeter. BMmöme&SïïsssssBBsaBseasoKssssssssss&ssBeemssBi door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Evenals twee jaar geleden bleek Excelsior, getui ge de 0-7-uitslag, een maatje te groot voor het Schouws elftal. De cijfers waren exact hetzelfde, maar toch was er één groot verschil. In tegenstelling tot twee jaar terug kreeg de thuisploeg dit keer wel voldoende scoringskansen. De teleurstelling over het uitblij ven van een goal overheerste dan ook aan Schouwse kant. „We had den zeker moeten scoren. Als je van voren bent, dan heb je de kracht gewoon niet meer", gaf Kloetinge-speler Mats Willemse aan. Jeremy Hubregtse, invaller bij de ploeg van trainer Henk Schouten, raakte als enige Schouwse speler wel het net. Zijn treffer werd we gens buitenspel afgekeurd. Kort daarvoor was hij ook al terug geflo ten: „Ik weet niet of dat wel bui tenspel was hoor." Hubregtse toon de zich gretig in de speeltijd die hij kreeg. „Jammer dat ik er zo laat in kwam, maar ik had er veel zin in", aldus de speler van Nieuwen- hoom. Doelman Leon Weeda (Duive- land), die na de rust de plaats in nam van Jaco van der Schee, zag na rust Excelsior vijf keer scoren. „Ze hebben verder weinig kansen gehad. Als wij voor de goal kwa men waren we te onrustig. Dat was het verschil, maar zij trainen ook elke dag. Wij hebben zeker leuk gevoetbald. Jammer dat we de kansen niet afmaakten." Waar aan Schouwse kant met op geheven hoofd werd teruggekeken op het duel, was Excelsior-trainer Leon Vlemmings niet helemaal in zijn sas. „Dit was een prima tegen stander, maar ik ben niet helemaal tevreden over hoe we stonden. In deze fase van de voorbereiding moeten wij eigenlijk een zwaarde re tegenstander hebben. Deze wed strijd stond al vast toen ik uit het buitenland kwam, maar volgend seizoen kan ik alles zelf bepalen." Bij rust leidde Excelsior met 0-2. Eerst kopte Jurgen Mattheij een vrije trap van Mats van Huijge- voort binnen en via Kevin van Diermen scoorden de Rotterdam mers opnieuw. Na rust kwam het Schouws elftal, mede door wat om zettingen, meer aan voetballen toe. „Na de 0-2 gooiden we de schroom van ons af', zag ook Schouten. Het resulteerde in kan sen voor Ingmar Quist (2x), Mats Willemse, Dimitri Hooftman (vrije trap) en Hubregtse. In de laatste twintig minuten liep Excel sior nog uit naar de ruime cijfers. Een hattrick van Mick van Buren bracht de ploeg op 0-5. In de 88e minuut kopte Darren Maatsen met één van zijn weinige goede ac ties de 0-6 binnen, tussendoor mis te Ronald Zwager de laatste Schouwse kans en in het laatste fluitsignaal zorgde Niels Vortho- ren nog voor de 0-7. Schouten: „Veel van de doelpunten kwamen door de lopende mensen. Qua kan sen hadden we een doelpuntje ver diend. We hebben in elk geval ge probeerd om te voetballen." Schouws Elftal-Excelsior 0-7 (0-2). 26. Jurgen Mattheij 0-1, 34. Kevin van Diermen 0-2, 69. Mick van Buren 0-3, 74. Mick van Buren 0-4, 77. Mick van Buren 0-5, 88. Darren Maatsen 0-6, 90. Niels Vorthoren 0-7. Scheidsrechter: Jo-Annes de Bat (Goes). Aantal toe schouwers: 750. Schouws elftal: Jaco van der Schee (46. Léon Weeda), Barry Steenpoorte (62. Jeremy Hubregtse), Olaf Willemse, Benjamin Verwest, Johan Vroegindewe- ij, Marcel de Bruine (46. Leen IJzelen- berg), Mats Willemse, Ronald Zwager, Thomas Groeneveld (46. Dimitri Hooft man), Ray Kroon (46. Freek Torensma) en Ingmar Quist (70. Dennie Ie Com- te). woensdag 25 juli 2012 MIDDELBURG - Het Zeeuws vrou wenelftal speelt op zaterdag 4 au gustus in IJzendijke een oefenwed strijd tegen Zulte Waregem. De vrouwen van de Belgische eerste klasser voetballen in hun land op het hoogste niveau. De Zeeuwse selectie bestaat uit 22 speelsters. Hoofdklasser Oostkapel- le is met negen speelsters hofleve rancier. Van Smerdiek, dat vorig - seizoen naar de hoofdklasse pro moveerde, is niemand in de selec tie opgenomen omdat het oefen duel met Zulte Waregem niet zou passen in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De overige speel sters zijn afkomstig van MZC'n, IJ zendijke, Wolfaartsdijk, Goes en Nieuwdorp. De Middelburgse Jes sie Eikenhout, komend seizoen spelend voor het talententeam van CTO Amsterdam en onlangs in Noorwegen met Oranje -16 winna res van de Nordic Cup, ontbreekt - vanwege een blessure. Ook de Ter- neuzense tweeling Sharona en Syl- vana Tieleman komen met ingang van de nieuwe voetbalcompetitie uit voor CTO Amsterdam. Het Zeeuws vrouwenelftal staat onder leiding van Adri Franke en Ilona Stouthamer. De wedstrijd te gen Zulte Waregem in IJzendijke begint om 14.30 uur. - De selectie: Inge Lugtenburg, Emily van Vooren, Esra Matthijsse, Joraline Wielders, Mindy Hengst, Muriël Marijs, Nicky Riemens, Shamila Hamers, Anne- lien van Hecke (allen Oostkapelle), Joy ce Versteeg, Ellen Bijzet, Ellen Boot, Stella Vogelzang (allen MZC'11Maud Kuijpers, Rosanne Lammers, Marjolein de Munck (allen IJzendijke), Marije Noordhoek, Maria Cappon (beiden Wolfaartsdijk), Kim Njoku, Yazzmin Ge- ijs (beiden Goes), Marianne Vos, Brigit te Boonman (beiden Nieuwdorp). ZUIDZANDE - Drie deelnames en drie zeges. Dat is inmiddels de oogst van Bart Bleyaert in de West-Zeeuws-Vlaamse Zomerlo- pen. Dinsdag was de Belg de sterk ste in de tien kilometer lange wed strijd in Zuidzande. Hij won in een tijd van 35.15 minuten. Edwin de la Ruelle eindigde na 35.42 minuten op de tweede v plaats. De atleet uit Koewacht scheidde zich samen met Bleyaert al snel af van de rest van het deel nemersveld. Eventjes leek er een sensatie in de maak doordat zijn vermoeide concurrent, de laatste vijf dagen goed voor drie zeges in trimlopen, leek te verzwakken. De inwoner van Knesselare stelde ech ter orde op zaken en liep alsnog ■- onbedreigd naar de overwinning. Sjaak Luteijn (Oostburg) eindigde in 36.16 minuten op de derde plaats. Vlak daarachter kwam plaat selijk favoriet Erik Cappon na 36.20 minuten over de meet. Theo Rabout (Aardenburg) eindigde als vijfde in 36.23 minuten. In haar ei gen dorp won Frédérique Versluijs in 40.35 minuten bij de vrouwen. Daardoor bedraagt de score van de West-Zeeuws-Vlaamse in de Zo- merlopen de volle honderd pro cent na eerdere zeges in Retranche- ment, Groede en Nieuwvliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29