Aanpak schietincidenten PZC Vermist meisje terecht Benzo-slikkers Overvolle wegen naar het strand zoeken hulp op Onderzoek recherche bevestigt zelfmoord Fred B. in gevangenis Fietscruise RIJN en MOEZEL VLISSINGEN - De wegen naar de stranden stroomden dinsdag met het mooie zomerweer snel vol. Rond half twaalf meldde de ANWB zelfs een file van 21 kilome ter op de A58 tussen Hoogerheide en de Vlaketunnel. Ook op de N59 naar Zierikzee was er langzaam rij dend verkeer en files tot 5 kilome ter. Om 13.10 uur waren de files op gelost. zie ook www.pzc.nl/video DE STELLING Preventief fouilleren helpt niet Reageer op pzc.nl UW MENING 271 reacties Positie Jolande Sap is onhoudbaar 67% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 711688"555530" Burgemeester Lonink wijst deel kern Terneuzen aan als risicogebied door Wout Baremam TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen heeft een deel van de kern Terneuzen aangewe zen als veiligheidsrisicogebied. Dat gebeurt na een tiental schietinci denten, sinds januari. Lonink: „Ik vind deze maatregel noodzakelijk om het wapenbezit te ontmoedigen. We weten dat er al geruime tijd twee groepen jon geren tegenover elkaar staan. Dat is verontrustend en zorgelijk." Van af vrijdag mag de politie binnen het risicogebied direct overgaan tot preventief fouilleren van men sen die worden verdacht van wa penbezit. Ook auto's en bagage mogen worden doorzocht. Lonink: „De politie heeft zelf om de maatregel gevraagd omdat de re guliere onderzoeksmethoden te kort schoten. Het is een zwaar in strument, maar er zit niet anders op." Ondanks uitgebfeid onderzoek is het nog onduidelijk waarom de twee rivaliserende groepen elkaar al geruime tijd naar het leven staan. Lonink: „Feit is dat ze in on derlinge confrontaties het gebruik van wapens niet schuwen. Daar gaat grote dreiging vanuit, al ge loof ik niet dat de bevolking van Terneuzen zelf gevaar loopt." Op momenten dat wordt besloten tot preventief fouilleren, kan de po litie zo nodig een beroep doen op collega's uit andere Zeeuwse re gio's. Het veiligheidsrisicogebied strekt zich uit tot de binnenstad en de wijken Java, Noordpolder, Serlippenspolder, Lievenspolder, Bomenbuurt (Triniteit), Oude Vaart, Zuiderpark, Zuidpolder, Ou- delandse Hoeve en Katspolder. De maatregel loopt eind oktober af. Raadslid Peter Clijsen (Groen- Links) vindt dat de betrokken wij ken zo worden gestigmatiseerd. Fouilleren vindt hij te ver gaan. Er moeten andere manieren zijn, meent hij in een open brief. pagina 3: commentaar MIDDELBURG - Het aantal mensen dat hulp zoekt om af te komen van een verslaving aan slaap- en kalmeringsmiddelen, is de afgelo pen jaren bijna verdubbeld. Dat meldt het Trimbos-instituut.. pagina 2 en 3: gebruikers schrikken wakker DEN BOSCH - De 29-jarige Fred B., verdacht van de moord op de ouders van zijn ex-vriendin, heeft op 12 juli zelfmoord gepleegd in het huis van bewaring in Vught. Dat is de uitkomst van een recher cheonderzoek naar het incident. B. bracht in juli vorig jaar de ouders van zijn ex met messteken om het leven in hun huis in Mid delburg. Justitie eiste een levens lange celstraf De rechtbank kwam niet toe aan een uitspraak: B. sloeg de hand aan zichzelf vlak vóór de dag waarop hij de uitspraak zou horen. Het OM in Den Bosch doet geen nadere mededelingen over de uitkomsten van het rechercheon derzoek. Het blijft daarom ondui delijk hoe B. zelfmoord heeft kun nen plegen. Een calamiteitenonderzoek van de Dienst Justitiële Inrichtingen naar de zelfdoding loopt nog. De uit komsten daarvan worden gemeld aan de Inspectie Gezondheids zorg, die bekijkt of er verder nog iets moet worden ondernomen. OOSTKAPELLE - Oma en kleindochter zijn herenigd. Het Duitse meisje van zes jaar was dinsdag op het strand in Oostkapelle anderhalf uur vermist. Hulp diensten waren massaal uitgerukt. Het meisje werd twee kilometer verderop gevonden, pagina 20 en 21: kind lang zoek foto Lex de Meester Zie www.kras.nl/32850 Riviercruis per WIS Allegro* 8 dgn incl. busreis, alle maaltijden aan boord en fietshuur Vertrek: alléén 25/8 en 29/9 inclusief gebruik Hybride fiets en KRAS.NL- fietsreisleiding! Ook dit seizoen biedt KRAS.NL de unieke mogelijkheid aan om cruisen en fietsen te combineren! Het comfortabele MS Allegro is uw reizende hotel en onderweg kunt u dagelijks prachtige fietstochten maken naar o.a. Koblenz, Cochem, Zeil, Traben Trarbach, Bernkastel en Andernach. De Rijn- en Moezelstreek wachten op u! waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1