DtMH-WLHBEK zeeland 119 Prontste wuuf en kerel in Veere spectaculair Bluereef aquariunr3 Meranti kozijn- en raamhout volop voorradig NEELTJE JANS Vlissingen is lastig, leuk en altijd verrassend Kerken Vlissingen op de bres voor sociale raadslieden Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER ÉÉN DAK! Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. dé zeeleeuwen Kijk voor meer www.neeltjejans.nl Van Wamelweg 4 A/C Industrieweg 11 Livingstoneweg 40 4612 PW Bergen op Zoom 4632 NA Vlissingen 4460 AA Goes Tel: 0164-242 096 Tel: 0118 - 410 444 Tel: 0113 - 246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl woensdag 25 juli 2012 „Alles bij elkaar genomen vrees ik er nog meer leeg zal komen te staan. En dat zou toch zonde zijn van alle moeite en kosten die de laatste jaren in Vlissingen zijn gestoken. De stad verdient gewoon beter." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Raad van Kerken in Vlissingen wil dat het Maat schappelijk Werk Walcheren af ziet van het plan om het werk van de Sociaal Raadslieden in Vlissin gen per 1 januari 2013 te beëindi gen. In de afgelopen jaren is.het werk van de Raadslieden als uiterst waardevol ervaren, aldus de Raad: het is laagdrempelig, voor de men sen met financiële problemen toe gankelijk en leidt ertoe dat de hulp vragers op de juiste manier gehol pen worden. De Raad heeft de bezorgdheid ken baar gemaakt bij wethouder M. de Zwarte en daarvoor in aanmer king komende organisaties. Danny van Wittene In de horeca is alles te koop, luidt het gezegde. Als je maar betaalt. Maar aan welke Vlis- singse horecabedrijven hangt echt al een prijskaartje? Om te beginnen drie hotels: Royal in de Badhuisstraat, Louisiana op de Nieuwendijk en pension Marij ke in de Coosje Buskenstraat. Verder: snackbar 't Hoekje in de Badhuisstraat, café Stout in de Van Dishoeckstraat, Japans restaurant Sushi Nakato op de Kleine Markt, lunchroom Déliffance in de Walst- raat, café Michieltje op de Nieuw endijk, lunchroom Mado op de Oude Markt, Italiaans restaurant Lungo Mare op het Bellamypark, Chinees restaurant Lon Wah in de Dreesstraat in Paauwenburg, fami liepark De Kanovijver en de sta tionsrestauratie. Veel van deze ondernemers draai en hun zaak al heel lang, soms wel twintig jaar of meer, en vinden het nu wel eens tijd voor wat an ders. Zoals Rob van Peenen van Hotel Royal. „Als er nog eens wat anders willen, dan moet het nu. Daarom hebben we ons hotel te koop gezet, na 25 jaar." Van Peenen en zijn vrouw willen de horeca niet uit, maar wel graag iets kleinschaliger. „Ik werk nu ze ven dagen per week, van 's och tends acht uur tot middernacht. Aangezien wij zowel een hotel als een restaurant als een café heb ben, is er zoveel dat je moet plan nen en waar je rekening mee moet houden. Telkens nieuwe regels. Dan weer dit, dan weer dat. Een Co2-detectiesysteem, een ondeme- mersfonds. Het is allemaal niet meer bij te houden." Vlissingen ervaart Van Peenen als 'een stad van pieken en dalen', op elk gebied. „Ook als ondernemer. Het is alles of niets: 2009 was mijn beste jaar ooit, 2011 mijn slechtste, 's Ochtends kun je een lege ont bijtzaal hebben, terwijl 's avonds plotseling alle kamers bezet zijn. Lastig, maar ook leuk. Altijd verras send." foto Mark Neelemans Drachten staan zaterdag centraal in Veere. door Annemarie Zevenbergen VEERE - Nostalgie viert zaterdag hoogtij in het stadje Veere tijdens de vijfde Zeeuwse Streekdrachten dag. Met als kers op de taart de ver kiezing van het prontste wuuf en de prontste kerel. In dracht natuur lijk. De organisatie van deze lustrum dag is in handen van Stichting Het Walcherse Costuum. De Stichting viert ook een jubileum, haar 25-ja- rig bestaan. Het Walcherse Cos tuum werd opgericht met als doel het conserveren en reconstrueren van de Walcherse dracht van onge veer 1800 tot heden. De Stichting verzamelt authentieke kostuumon derdelen en sieraden, geeft drach ten in bruikleen aan musea, houdt lezingen en kostuumshows. Het Walcherse Costuum heeft nu een gastconservatorschap bij De Schot se Huizen in Veere. Een van de mede-oprichters van de Stichting was de Veerse kunste naar Han van den Broeke (1944-2009). Niet alleen schilder maar ook een groot kenner van de Walcherse streekdrachten. Hij sprak overigens altijd nadrukkelijk van streekdracht en niet van kle derdracht. Van den Broeke werkte onder meer mee aan het stan daardwerk De Zeeuwse Klederdrach ten 1800-2000 en aan streekdrach- tenshows. Zeeland" kende ooit zestien ver schillende drachten. Die zijn zater dag te zien in Veere, geshowd door zo'n tweehonderd mannen, vrouwen en kinderen die door het stadje flaneren. Als extraatje heeft iedereen in dracht gratis toegang tot de Grote kerk, de musea De Vierschaar en De Schotse huizen en een ritje in de paardentram. De Streekdrachtendag wordt om 14.00 uur geopend met het afschie ten van een kanon op het Maurits- bolwerk. Voor kinderen is er een apart programma met onder meer een speurtocht. In de Grote kerk is een ambachtenmarkt. Het West- kappels Koor treedt daar ook op. Ook de wekelijkse vismarkt staat in het teken van het visserijverle den, toen Veere nog een eigen vloot had. Zo staan er handkarren met zeekraal, lamsoor en verse vis. Chef-kok Corjan Hoogerheide van De Struyskelder kookt er. De verkiezing van prontste wuuf en kerel staat open voor iedereen in dracht. Er is zowel een juryprijs als een publieksprijs te behalen. De deelnemers paraderen om 17.00 uur in de Grote kerk. Programma Zeeuwse Streekdrachtendag 11.00 uur: Défilé van drachten op de Vismarkt. 13.45 uur: Tocht vanaf de Grote kerk naar het Mauritsbolwerk. 14.00 uur: Officiële opening Streekdrachtendag met het afschie ten van een kanon. 14.00 uur: Grote kerk geopend voor publiek, begin van de ambach tenmarkt. 17.00 uur: Parade in de Grote kerk van deelnemers verkiezing Pront ste wuuf en kerel. 20.00 uur: Voorstelling Middelburg se marktdag en optreden Westkap- pels koor. Het Bellamypark in Vlissingen. Onlangs helemaal opgeknapt tot nieuw stads hart. Ondernemers hebben er een zee aan terrasruimte bij 'gekregen'. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19