Een mondaine badplaats met prijsmeppers 181 zeeland Middelburg bezorgd over verdeling kosten nieuw te bouwen ziekenhuis Iedereen mag alles Ladies Run Winkeldiefstal Tot 70% korting op alles! woensdag 25 juli 2012 „De visie ontbreekt en dat breekt ondernemers op. Vlissingen heeft dertig winkels te veel en iedereen mag alles. Ik ben tegen betutteling, maar de gemeente gaat tegenwoordig wel érg soepel om met vergunningen." door Wendy van den Hurk Dat weinig steden zo veel goud in handen hebben als Vlissin gen, weet iedereen. Maar er is een vraag die steeds de kop opsteekt: wat wil len we er nou mee? Ondernemers hebben last van het gebrek aan vi sie, zeggen horecamakelaars. Zijn kantoor Horeca Traject Effect mag dan in Zoutelande zitten en heel Walcheren bestrijken, Danny van Wittene kent Vlissingen als geen ander. Hij heeft er jaren ge woond, exploiteerde er café Atlan ta en komt er nog altijd graag. „Of eigenlijk wéér, want er is een tijd geweest dat ik er weinig kwam. Maar de stad is veranderd. Opge knapt. Alle investeringen in bestra ting en gebouwen hebben Vlissin gen goed gedaan." Toch houden sommige onderne mers het hoofd met moeite boven water en staan anderen niet in de rij voor de vele te koop staande ho recabedrijven. Het wordt de onder nemers dan ook niet gemakkelijk gemaakt, constateert Van Wittene. „Ik heb sterk de indruk dat het be stuur paniekvoetbal speelt. Aan de ene kant wil ze Vlissingen een mondaine badplaats laten zijn, aan de andere kant schieten prijsmep pers als paddestoelen uit de grond. Het combineert niet. Door het hap py hour in het Vlissingse vastgoed - verhuur tegen weggeefprijzen - 'Vlissingen speelt paniek voetbal. Door het happy hour in het vastgoed, raakt het einde zoek' ZOUTELANDE - Sportambassadeur Tim Pleijte assisteert morgena vond bij de trainingen voor de La- dies Run. Samen met trainer Rens Bostelaar doceert hij dan onder meer looptechniek, loopsnelheid en wedstrijdindeling, ter voorberei ding op de Kustmarathon. Aan vang half acht. Dames die mee wil len doen, worden dan verwacht op de parkeerplaats bij de sportvel den in Zoutelande. raakt het einde zoek. Je krijgt er hooguit alleen nog maar meer eu roknallers van. De vraag is of we dat moeten willen." Maar ja, wat dan? „Beleid", ant woordt Van Wittene. „Visie. Dat ontbreekt en dat breekt onderne mers op. Vlissingen heeft dertig winkels te veel en iedereen mag al les maar. Ik ben tegen betutteling, maar de gemeente Vlissingen gaat tegenwoordig wel érg soepel om met vergunningen. De Walstraat is steeds meer een warboel. Zolang het maar vult, lijkt het credo te lui den. Dat is in de Middelburgse Lange Delft toch anders. Qua hore ca houdt het daar op bij Hema- worsten. Dat geeft de bezoeker, en de ondernemer, rust." Ook van horecazaken heeft Vlissin gen er volgens Van Wittene veel te veel. Toch heeft de gemeente Vlis singen met al haar herinrichtingen ook gebieden als échte horecage- bieden aangewezen. Het Bellamy- park uiteraard, maar ook de Oude Markt. Het wil daar echter nog niet zo lukken; er is weinig nieu we aanwas. „Ondernemers kun nen geen kant op, ze zitten inge metseld. En het Bellamypark ziet er prachtig uit, echt waar, maar ook daar ontbreekt het beleid. On dernemers kunnen nu drie keer zoveel terrasstoelen- en tafels kwijt, maar hoe vaak zitten die vol? Tijdens het Bevrijdingsfestival en als er een vlootschouw is mis schien, maar om daar nou alles op af te stemmen..." „Afgelopen zondag oogde het, on danks de kermis en de zonnige dag, toch erg rustig. Té rustig. En hoe meer terras, hoe meer preca- riobelasting. Dat loopt gewoon door. Ik denk dat ondernemers zich daarin verslikken." VLISSINGEN - In een winkel in de Lange Zelke in Vlissingen zijn dins dagmiddag vijf flessen met parfum en aftershave gestolen. De dader wist ongemerkt weg te komen. Van drie flessen is het onduidelijk van welk merk ze zijn, meldt de politie: in ieder geval werden een fles Aftershave van Boss en een fles Cleo Chanel meegenomen. Zo'n fles met een watertje kost "al gauw tientallen euro's. Verbouwingsuitverkoop door Henk Postma ■■railEHBII logusgoes.nl MIDDELBURG - Middelburg maakt zich zorgen over de financiële haal baarheid van het plan om een nieuw ziekenhuis te bouwen bij de Mortiere. Dat blijkt uit een reac tie van B en W op het vooront werp-bestemmingsplan van de ge meente Vlissingen, dat ruimte maakt voor de bouw. Middelburg schrijft: „Gegevens over de financiële uitvoerbaarheid van het plan ontbreken. Op dit moment hebben wij daardoor on voldoende inzicht in de financiële haalbaarheid." Of Vlissingen daar op korte termijn inzage in wil ge ven. Middelburg blijkt met name beducht voor de kosten van de planontwikkeling. Vlissingen wil die in rekening brengen bij de grondeigenaar, en dat is Middel burg, voor een kleiner deel ook het waterschap. Maar zolang nog onduidelijkheden bestaan, schrikt Middelburg daar voor terug. Aan Vlissingen wordt gevraagd nu eerst 'in overleg te treden over de manier waarop u de verhouding tussen het bevoegd gezag (gemeen te Vlissingen), de grondeigenaren (waterschap en gemeente Middel burg) en de initiatiefnemer (ADRZ) zou willen regelen'. Middelburg bieden aan 'mee te denken over een taakverdeling die ertoe bijdraagt de realisatie van het plan voorspoedig te laten verlo pen'. Op zich is Middelburg blij met het bestemmingsplan ADR Vlissin- gen-Noord: „Dit biedt de mogelijk heid tot het vestigen van een her kenbaar en goed bereikbaar me disch centrum op Walcheren. De locatie biedt bovendien voldoende ruimte voor het vestigen van ande re medisch gerelateerde dienstver lening, zodat zich uiteindelijk een volwaardig zorgcentrum kan ont wikkelen." Wel dringt Middelburg aan op wat meer flexibiliteit in het plan. Alles bij elkaar genomen vreest de lijk: dat hij nog meer opdrachten alle kosten die de laatste jaren in horecamakelaar dat er nog meer krijgt. „En dat zou toch zonde zijn Vlissingen zijn gestoken. De stad leeg zal komen te staan. Of eigen- van alle moeite en niet te vergeten verdient gewoon beter."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18