ban van roze gekte dfiu S mpanv Het andere ANDALUSIE c Aaoia www.weekendcompany.nl 3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 wanneer twee zeer rondborstige travestieten zich over hem ontfermen. een keur aan weelderige drag- quee'ns cirkelen. Extravagant is een enkeling, gewone homo's en lesbiënnes voeren de boventoon. Dat het een drukke Roze Maandag wordt valt dan al aan de volle ter rasjes in het stadscentrum af te le zen. Manuel Passchier (18) slaat het tafereel met een grijns gade. „Ik kende dit feest vorig jaar nog niet", zegt de Rotterdammer. „Maar ja, ik ben pas sinds een paar maanden uit de kast." Hij gaat met twee vrienden de stad in. „Ik kom voor de mensen en de gezelligheid. En de kermis natuurlijk." Op het Pieter Vreedeplein wordt de Roze Maandag dan officieel ge opend. Of het thema 'Be gay for a day' ook op burgemeester Peter Noordanus van toepassing is, omzeilt de burgemeester op het podium op politieke wijze: „Ik sluit niets uit." Iets verderop struint een beer van een kerel in een blauwe galajurk voorbij. Zweet parelt langs zijn blauw opgemaakte ogen. Een mooie, wonderbaarlijke dag. foto Jan van Eijndhoven/PVE Kermis richt zich nu ook op de single Naast Roze Maandag kent Tilburg dit jaar ook een Single Friday: een dag die speciaal bedoeld is voor singles. Bezoekers aan de kermis die single zijn kunnen komende vrijdag naast een programmaboek je een wit polsbandje ontvangen. Hiermee laten ze zien dat ze open staan voor ontmoetingen met ande ren. De horeca organiseert ontmoe tingsactiviteiten en kermisexploi tanten proberen met hun attracties mensen met elkaar in contact te brengen. De organisatie roept via haar website singles op in het wit te komen om herkenbaar te zijn. 4 Bezorgt Hari kickboksen een slechte naam? Vechters en trainers zitten niet te wachten op dit soort publiciteit. Nederland kent veel internationaal succesvolle kickboksers en kooi- vechters. Maar in eigen land wordt nog met wantrouwen naar vechtsporten gekeken. Zo verbood de Amsterdamse burgemeester on langs grote vechtgala's in de stad, en vele gemeenten volgden dat voorbeeld. Marloes Coenen, oud-kooivechtkampioene, pro beert de vechtsport in een positie ver licht te krijgen. Ook Thom Ha- rinck zet zijn beste beentje voor en liet onlangs nog een cameraploeg van Nieuwsuur toe in zijn sport school om te laten zien hoe hij met kickboksen Marokkaanse straatschoffies waarden en nor men probeert bij te brengen. dinsdag 24 juli 2012 ROME Vermiste vrouw op meer was al gered ZWOLLE Renovatie station sluitstuk Hanzelijn De vermissing van een Nederland se vrouw op het Comomeer in het noorden van Italië heeft de lokale politie handenvol werk bezorgd, maar zij bleek al te zijn gered. Een surfïnstructeur zegt dat hij de vrouw zondag aan land heeft ge bracht. Daarna is ze waarschijnlijk here nigd met haar familie, zonder dat de hulpdiensten dat wisten. ProRail begint vandaag met de re novatie en uitbreiding van het NS-station in Zwolle. Dat is nodig om de groei van het aantal reizi gers op te vangen en de aansluiting van Zwolle op de nieuwe Hanze lijn mogelijk te maken. Vanaf Zwolle rijden de komende weken minder of helemaal geen treinen. Reizigers worden per bus vervoerd. DEN HELDER Vermist zeiljacht gevonden bij eiland WINTERSWIJK Boktor: 300 bomen gaan tegen de vlakte Het vermiste zeiljacht waar maan dagmiddag op de Waddenzee naar werd gezocht, is aangetroffen bij het Duitse eiland Juist De opvaren den, een jonge man en vrouw, ma ken het goed. Familieleden sloegen alarm omdat ze sinds zaterdagmiddag niks meer van het stel hadden gehoord. Het jacht werd ontdekt door de Duitse kustwacht. De Nederlandse Voedsel- en Waren autoriteit NVWA is maandag ochtend begonnen met het rooien van bomen en struiken in Winters wijk. Bijna driehonderd bomen en struiken worden geveld, nadat eer der deze maand in een tuin in die buurt de Aziatische boktor werd ontdekt. Na het rooien van de bo men blijft het gebied vier jaar on der controle. 3 dagen Wellnesshotel in Brabant! incl. 2 dagen entree sauna! 2 overnachtingen I 2 ontbijtbuffet W f A 2 dagen entree sauna (t.w.v. e 48,50) Br.ua gelegen V wKSMHHÜ Verblijf tot 31 oktober 2012 Korting 46% Trivium Hotel Spa Etten-Leur 135 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 (€0,25 p.m.) ma/vr 09.00-21.00 uur |za 10 00 uur-16.00 uur) zo 12.00- 16.00 uur 2-pefsoonsbezelting en excl. raserveringskosten 12,50 per boeking Kijk voor de volledige voorwaarden Let op! Alleen op 24 juli tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. Onze fly-drives door het onontdekte Andaiusië Kijk voor meer informatie op www.kras.nl/andalusie-anders 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn .exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Prachtige fly-drives langs de routes van Caminos de Pasión en de Ruta Bética! Laat u verrassen door het nog relatief onontdekte hart van Andaiusië in Spanje! Naast bekende plaatsen als Granada, Córdoba en Sevilla heeft Andaiusië nog veel meer te bieden. Ontdek de karaktervolle plaatsen van de Caminos de Pasión, rijk aan kerken, barokke gebouwen, witte huizen en heuvels met forten, kastelen en paleizen. Hier vinden met regelmaat religieuze processies plaats en geniet men vol passie van het leven en de gastronomie Proef de vele culinaire specialiteiten zoals wijnen, olijfolie en kazen. Of volg de Ruta Bética, een afwisselende route langs mooie plaatsen met een Romeinse erfenis. M Wandel langs stadsmuren, stap door Romeinse stadspoorten, bezoek imposante opgravingen en geniet van de Spaanse sfeer. U verblijft in de meest prachtige plaatsen in overwegend sfeervolle hotels met karakter! .eflv.drWes t verblijf autohuur RUTA BÉTICA Vertrek: 2/8 t/m 25/10 8-daagse fly-drive inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto CAMINOS DE PASIÓN Vertrek: 9/8/12 t/m 30/3/13 8-/15-daagse fly-drives inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Een route langs twaalf stadjes met een Romeinse erfenis met o.a.: Santiponce met haar landelijke charme en gastvrije inwoners Écija met haar hoge klokkentorens en het Plaza de Espana Córdoba met de wereldberoemde moskee de Mezquita sfeervolle stadjes Almodóvar del Rio, Montoro, Puente Genil, Carmona, Almedinilla en het prachtige Cadiz Een routè langs karaktervolle en historierijke plaatsen met o.a.: Cabra met haar prachtige oude panden en barokkerken Lucena: waar kunst, geschiedenis en natuur samenkomen Alcala la Real met haar rijke erfgoed, oude tradities en ambachten typisch Andalusische plaatsjes als Osuna, Priego de Córdoba, Baena, Puente Genil en Carmona waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5