18 Internationale School Gent gewoon van start PZC Dansen in de kerk TV-storing mm Gratisafhalen.nl almanak Tip? redactie@pzc.nl dinsdag 24 juli 2012 Hanne Liefting brengt voorafgaand aan haar studie milieukunde een paar maanden door in Ghana. Daar helpt ze een pater die een tehuis heeft opgezetwaar enige tientallen van de talrijke wezen in het land worden opgevangen. Hanne wilde reizen, maar dan wel de we reld echt leren kennen. Op Internet vond ze een vrijwilligersorganisa tie dié actief is in Afrika en kleine projecten ondersteunt. We hebben een klei ne kitten gekregen! Om me nog meer thuis te laten voe len is dat natuurlijk heel goed. Lijkt nog op Saartje thuis ook! Ik ben over de helft hier en alles wordt steeds gewoner. Deze week hadden we 40 kleurplaten meege nomen en kleurpotloden. Het werd een chaos! Alle kinderen wilden zoveel mogelijk kleurpot loden waardoor iedereen ruzie had. En ook lieten ze alle potlo den steeds vallen, waardoor de punt heel de tijd afbrak en ik als een gek alle kleurpotloden zat te slijpen met de slechtste punten slijper ooit. Ik heb het druk. Ik ben begonnen mijn oudste gast- broer bijles in wiskunde te geven. En tussendoor moet ik shoppen. Niet voor kleren of schoenen, maar voor de onderdelen van het dak. Het dak moet snel gemaakt zijn, de muren zijn gepleisterd maar met de hevige regenbuien gaat het snel kapot In het weekend was ik weer vroeg wakker, en ben toen met gastbroer naar het project gegaan. Ze waren met het dak begonnen en ik wou het natuurlijk graag zien. Ze waren het frame aan het maken van hout. Het weekend hier is zo anders dan mijn norma le weekends. Zondagochtend ben ik naar de kerk gegaan, had me zelf in de Afrikaanse jurk gehesen die Vida (de moeder in het gastge zin) voor me had gemaakt De dienst duurde drie uur, maar ge lukkig wordt er veel gedanst en gezongen. Het wordt ook heel erg gewaardeerd als je mee naar de kerk gaat Na het weekend gingen we weer aan het werk in het weeshuis. Het frame van het dak en de zinken platen zaten er op. Nu moesten de muren opgehoogd worden en snel ook, omdat anders de wind het dak kapot zou maken. Kathi had alle kleine kinderen mee ge nomen. En ik en de oudere kinde ren gingen aan de slag om mod der te maken, in een kar te gooien, daar ballen van te maken en vervolgens aan de werkers ge geven. Ze konden nog niet alles ophogen omdat het eerst droog moet zijn. We waren laat thuis, maar ik wou graag bij het project blijven om te helpen. Vanmorgen ben ik vroeg opgestaan om eerst naar de bank te gaan en daarna deuren te kopen. De twee wer kers hebben vandaag de vier deu ren geplaatst. De muren waren nog niet droog, dus daar gaan we later mee verder. Ze kunnen daar na gepleisterd worden en dan kan de vloer erin. We hopen het groot ste deel af te hebben voor mijn ouders komen. Anders kunnen die dadelijk ook nog gaan werken op hun vakantie naar Ghana. Bijdragen welkom op bankr. 10.37.18.478 t.n.v. H. Liefting. Zie ook twitter GPhanneliefting. Nederlandse televisiemakers denken al jaren dat als het zomer is, mensen 's avonds geen behoefte meer hebben aan interessante programma's. Als het mooi weer is, hebben ze daarin misschien nog wel gelijk. Maar met het hersftweer van de afgelopen we ken was hetf ink behelpen. Gelukkig is daar dan altijd nog de VPRO, met de zomerse kijkcijferhit Zomergas ten. Het Middelburgse stel ging er zondag dus lekker voor zitten. Opge groeid met Doe Maar waren ze nieuwsgierig naar Henny Vrienten als eerste Zomergast. Door een tv-storing bij Delta bleef het beeld zwart. Dat ze de liedjes van toen nog uit het hoofd kunnen zingen, kwam dus goed van pas: „Hé, er is geen bal op de tv...!" i'AH UiMZX *xx museu GRBïiS ftfHflUfi 'Van mensen, voor mensen' en 'Haal het gratis af voor het gestort wordt' roept de site gratisafhalen.nl. Bezitters van goederen als koelkasten, wasmachines, televisies, piano's, stoeptegels, tuinaarde en een luieremmer bieden hun niet langer gebruikte spullen gratis aan. www.pzc.nl Het onafgewerkte weeshuis. Er ontbreekt nog een dak. foto Hanne Liefting door Wout Bareman TERNEUZEN - De Internationale School in Gent opent op maandag 3 september gewoon de deuren. Even zag het ernaar uit dat de plan nen zouden worden gedwars boomd door het besluit van Vlaams minister Pascal Smet (on derwijs) niet mee te betalen aan de school. Ook op Europese subsi die hoeft de school niet te reke nen. Het Terneuzense CDA-raads- lid Jack Begijn zag daardoor plotse ling grote kansen voor een interna tionale school in Terneuzen en spoorde B en W aan daar samen- met de grote bedrijven werk van te maken. Voorzitter Gerard Lange- raert van het bestuur van de scho- lengroep Leertij Terneuzen nam, na de berichten in de media over het afketsen van de Gentse plan- ne, prompt contact op met de Gentse schepen Sofie Bracke (on derwijs). Hij wees op de mogelijk heden in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone en wilde overleg. Bracke laat nu echter weten dat de school gewoon doorgaat en wordt gehuisvest in een bestaand school gebouw in de Ledeganckstraat. De stad Gent heeft voor de school een samenwerkingsverband gesloten met de Universiteit Gent en grote bedrijven als Volvo. MEEST CELEZEN 1Zeeuws-Vlaamse verjaardagsvlag. 2. Controles helpen Belastingdienst. 3. Cijfermateriaal op site Terneuzen. EN VERDER PZC-redacteuren schrijven op hun weblog over sport, kunst en andere zaken. Zie: www.pzc/blog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54