Natte zomer slecht voor buitenbaden BEVELANDEN/THOLEN Jongeren gepakt voor mishandeling almanak TV-storing DINSDAG 24 juli 2012 17 PZC Onderhoudsarm gazon voor altijd 18 en 19 Voorzieningen op de Bevelanden en Tholen beleefden maandag eerste drukke dag van het seizoen door Nadia Berkelder en Luc Oggel GOES - De buitenbaden hebben het zwaar. De eerste drie weken van de schoolvakantie waren koud en nat. Bezoekers bleven weg. De badmeesters hopen de tegenvallen de bezoekcijfers in de tweede helft van de zomervakantie goed te ma ken. „We draaien geen best seizoen zegt badmeester Ko Stoutjesdijk vanuit Sint-Maartensdijk. „Hier niet, en in De Spetter in Tholen ook niet. Het is een beetje hetzelf de verhaal als vorig jaar. Nu is het gezellig, we zitten lekker vol, maar ik ben bang dat we dit niet meer goedmaken in de rest van het sei zoen. Alleen als we nog drie we ken mooi weer hebben, lukt het." Ook bij De Stelleplas in Heinkens- zand valt het tegen, zegt Patrick Moison. „Zelfs vandaag is het nog niet echt bomvol. Dat komt omdat de loop naar het zwembad er nog niet echt inzit. En nu het eindelijk mooi weer is, gaan mensen eerst naar het strand. Dit seizoen is voor ons net zo slecht als vorig jaar. Het wordt lastig om dit nog goed te maken, dat zal helemaal af hangen van het weer." En juist dat heb je niet in de hand, zegt manager Nelie Wilcox van zwembad Den Inkel in Kruinin- gen. „Juli was diep droef gelukkig hebben we nog een binnenbad als alternatief, maar we merken het wel." Gisteren had het zwembad zo'n zeshonderd man binnen, 'ge zellig druk' volgens Wilcox. Bij het Wissebad in Wissenkerke was het de afgelopen drie maan den kommer en kwel, zegt bad meester Leo Langebeeke. „Het is nu eigenlijk pas de eerste dag dat het echt druk is", zei hij gisteren. „We hebben sinds mei amper tweeduizend bezoekers gehad, dat is echt een ontzettend laag aantal. Het mooie weer is echt noodzake lijk om nog wat goed te kunnen maken." Andere activiteiten trekken geen extra bezoekers, zegt Stoutjesdijk van het Thoolse zwembad. „Als je geen goed weer hebt, komen de mensen niet. Het woord 'zwem bad' schrikt af, ook als je activitei ten op het droge houdt." Ook bij De Stelleplas bleef het pu bliek weg, vertelt Patrick Moison. „We hadden hier een voorronde van het Nederlands Kampioen schap Bommetje. Met zeventien deelnemers. Dat was ongeveer een derde van wat we normaal gespro ken hebben." Anders is het bij Den Inkel, waar sinds dit jaar een enorm springkus sen op de weide staat uitgestald. „De kinderen komen toch wel, ze vinden het ook niet erg om in de regen te zwemmen", zegt manager Wilcox. „Bovendien heeft het wa ter van het buitenbad altijd een constatnte temperatuur van 21 gra den." Het Wissebad in Wissenkerke. i58855SS5!2aSSSSSS0SSffiKf;-;4 HEINKENSZAND Voor tienduizend euro steigerpijpen gestolen Afgelopen weekeinde is aan de Schouwersweg in Heinkenszand voor ruim tienduizend euro aan steigermateriaal gestolen. De dief stal vond plaats tussen vrijdag 17.00 en maandag 07.30 uur. De stei gers lagen op een geparkeerde aan hangwagen. Het materiaal lag vast met spanbanden en kettingen, maar de dieven slaagden er toch in het materiaal mee te nemen. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Drie jongens uit Vlis- singen zijn door de politie aange houden omdat ze een man en een vrouw hebben mishandeld. Het gaat om twee Vlissingers van 17 en één van 19 jaar oud. Er was nog een vierde jongen bij de mishande ling betrokken, maar die is nog niet gepakt. Volgens de politie vond de mishan deling zondagavond rond half ne gen plaats in de Walstraat in Vlis- singen, ter hoogte van café De Hoppit. De slachtoffers waren een man van 31 en een vrouw van 43 jaar. Beide komen uit Vlissingen. Zij moesten met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht wor den. De man raakte gewond aan zijn hoofd. De politie is op zoek naar getuigen van de mishandeling. Wie iets heeft gezien of er meer over weet, kan zich melden op het politiebu reau aan de Molenstraat in Vlissin gen of te bellen naar 0900-8844. Nederlandse televisiemakers denken al jaren dat als het zomer is, mensen 's avonds geen behoefte meer hebben aan interessante programma's. Als het mooi weer is, hebben ze daarin misschien nog wel gelijk. Maar met het hersftiveer van de afgelopen we ken was hetflink behelpen. Gelukkig is daar dan altijd nog de VPRO, met de zomerse kijkcijferhit Zomergas ten. Het Middelburgse stel ging er zondag dus lekker voor zitten. Opge groeid met Doe Maar waren ze nieuwsgierig naar Henny Vrienten als eerste Zomergast. Door een tv-storing bij Delta bleef het beeld zwart. Dat ze de liedjes van toen nog uit het hoofd kunnen zingen, kwam dus goed van pas: „Hé, er is geen bal op de tv...!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49