Clement wint Lezerstour "SS"'"-. sport 129 Burgh-Haamstede B8ïSSa8Ï!®8SS!8S8SSSWSfcWfS!ffi8SÏS8Sl?8lö®SS^:S5S38l^ 'Ik overdrijf niet als ik zeg dat z'n benen minstens tienduizend keer op de foto zijn gezet. Dat ging veelal op een onbeschaamde manier.'. Wilfried Vyncke De benen van Johnny Hoogerland. Links op 10 juli 2011 na zijn val in het prikkeldraad, rechts op zaterdag 21 juli 2012 tijdens de warming-up voor de individuele tijdrit in Bonnevalle. foto Laurent Rebours en Bas Czerwinski/AP door Koen de Vries MIDDELBURG - Peter Clement uit Kamperland is de glorieuze win naar van de Lezerstour van de PZC. De inwoner van Kamperland had zondag na de afsluitende twin tigste etappe van de Tour de Fran ce veertien punten voorsprong op zijn eerste achtervolger, Michel Verbart uit Hoedekenskerke. De prestatie van Clement krijgt extra cachet als je naar het aantal deelnemers krijgt. Dat waren er 2164, ruim vierhonderd meer dan vorig jaar. Peter-Jan Verstelle uit Philippine werd derde en Ben van de Kreeke uit Middelburg vierde. De strijd om de vijf plaats was reu ze spannend. Paola van de Kreeke uit Kamper land kreeg na loting de vijfde prijs toegewezen. Zij eindigde gelijk met J. Kalisvaart uit Spui en T. de Klerk uit Nieuwland. Alle winnaars krijgen een cadeau bon van 250 euro, die ze kunnen besteden bij Jan de Jong Fietsen in Zierikzee, Faas Tweewielers in Ter- neuzen of Jeremiasse Fiets Fit ness in Goes of Vlissingen. Ook Willy van de Velde uit Ter- neuzen, Dennis Stevense uit Brui- nisse en Petra de Ridder uit Arne- muiden krijgen ook zo'n bon. Zij voorspelden de gele, groene en/of bolletruitrui goed. Winnaar Peter Clement beleefde met de Lezerstour een droomde- buut. Hij had nooit eerder aan een Tourspel meegedaan. De 35-jarige Kamperlander werd geïnspireerd door de nummer vier van het eind klassement, Ben van de Kreeke uit Middelburg. Clement is meer een voetballer - hij speelt in Bevelan ders 3 - Van de Kreeke is een wie lerfan. „We waren samen met hem op va kantie en ik zag 'm regelmatig be zig met de Tour-toto. Hij heeft me toen uitgelegd hoe het zat en toen zijn we samen verder gegaan. Uit eindelijk heb ik het nog beter dan hem gedaan", lacht Clement. Hij bouwde een team met klasse mentsrenners én sprinters. „We hebben gekeken naar het parkoers en kwamen tot de conclusie dat er veel etappes in een massasprint konden eindigen. Goss, Greipel, Sa- gan, Cavendish, we hadden ze alle maal. Net als alle klassementsren ners natuurlijk." Het verschil heeft Clement misschien gemaakt met de jonge Fransman Peraud. Die renner van AG2R zullen niet veel deelnemers in hun team hebben gehad. Clement wel: „In de twaalf de etappe haalde hij 26 punten. Hij heeft me waarschijnlijk de overwinning gebracht." Het wielrennen heeft dankzij de Lezerstour een extra dimensie ge kregen voor Clement. „De Tour is nu een stuk interessanter dan vroe ger. En door die toto kijk je er met andere ogen naar." MIDDELBURG - AV De Wielingen houdt vanavond in Zuidzande de vierde Zomerloop in Zeeuws- Vlaanderen. Er kan-gekozen wor den uit drie afstanden: 3,7, 6,8 en 10 kilometer. De jeugd gaat om half 8 van start, de senioren twin tig minuten later. Inschrijven kan in het dorpshuis van Zuidzande. Een dag later (woensdag) staat in Burgh-Haamstede de vijfde wed strijd in het PZC Stratenloopcir- cuit op het programma. Het is al weer de 29e keer dat de Hotel Bom Bokaalloop wordt gehouden. De start is om 19.30 uur aan de Ring in Haamstede. De te lopen af stand bedraagt iets meer dan 10 ki lometer. Om 19.10 uur start de jeugdloop (afstand 2.2 kilometer). Tim Pleijte kan in Burgh-Haamstede de eind zege in het stratencircuit bij de mannen veiligstellen. dinsdag 24 juli 2012 MIDDELBURG Goes speelt zaterdag tegen FC Eindhoven Zondag-hoofdklasser Goes heeft nog een extra oefenwedstrijd aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen toegevoegd. De formatie van trainer Gérard de Nooijer speelt zaterdag (28 juli) op eigen veld om 16.00 uur tegen FC Eindho ven. „Trainer John Lammers was vorige week op uitnodiging van een sponsor te gast tijdens onze wedstrijd tegen Jong Ajax", legde De Nooijer maandag uit. „Hij vond ons aantrekkelijk voetballen, zocht nog een tegenstander en wilde graag tegen ons spelen." TERNEUZEN Rawidjan speelt twee duels in Hongarije Daryl Rawidjan behoort zoals ver wacht weer tot de selectie van het Nederlands Beach Soccerteam, dat ter voorbereiding op het EK twee oefenduels speelt in en tegen Hon garije. Oranje speelt op vrijdag 3 en zaterdag 4 augustus in het Beach Stadium in Siofok. Het EK Beach Soccer vindt van 23 tot en met 26 augustus plaats in Den Haag. Oran je kwalificeerde zich onlangs in Moskou voor het WK 2013 in Tahi ti. De uit Axel afkomstige Rawid jan was tijdens het WK-kwalifïca- tietoernooi topscorer van Oranje. MIDDELBURG Marcel Suurmond volbrengt Ironman Triatleet Marcel Suurmond heeft zondag (plaatselijke tijd) de Iron man van Lake Placid volbracht De Vlissinger had 11 uur, 39 minu ten en 18 seconden nodig voor de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilo meter fietsen en de marathon (42 kilometer) hardlopen. Er kwamen meer dan 2200 triatle ten uit heel de wereld op de Iron man af. De Vlissinger deed eerder onder meer mee aan Ironmans in Nice en Keulen. MIDDELBURG Van der Lijke sprint naar vierde plaats Nick van der Lijke is vierde gewor den in de Omloop van Schin op Geul. De wielrenner uit Middel burg sprintte in de wedstrijd voor beloften (tot 23 jaar) na 150 kilome ter met zestien concurrenten om de zege. Die ging naar Moreno Hof land, ploeggenoot van Van der Lij ke bij het Rabobank Continental- team. Ook Brian van Goethem uit Sluis kil, uitkomend voor w.v. De Dom- melstreek, ging van start. Hij haal de de finish niet. MIDDELBURG Wesley Mol wint wielerkoers in België Wielrenner Wesley Mol, lid van de Belgische club Balen bc, heeft in het Belgische Maria Aalter een koers gewonnen. De aspirant uit Kapelle (13) versloeg in de sprint Arne Vermeersch uit Menen. Junior Davy Gunst uit Yerseke werd in het Vlaamse Incourt zeven de in een klimkoers. Zijn zus Deni- se werd bij de nieuwelingen in het Belgische Boutersem-Kerkom ze vende. Aspirant Timo de Jong uit Goes, moest in Retie (B) genoegen nemen met een derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29