'Helden' doof voor kritiek Matavz krijgt bij thuiskomst strafwerk 27 Chaos bij Europese opponent Vitesse dinsdag 24 juli 2012 Volg de Sportzomer ook op twitter.com/sportzomer2012 DAAGS NA DE TOUR Nederlandse Tourrenners laten 'azijnpisserij' langs zich heen gaan Boxmeer ontving gister avond de Nederlandse Tour helden. Maar zijn die er dit jaar eigenlijk wel? Daar maken de renners zelf zich nog het minst druk om. door Kosse Stegman Wielrenner Laurens ten Dam bevindt zich in een luxeposi tie. Presteert hij niets, is er niemand die er om maalt. Daar is hij knecht voor. Rijdt hij goed, zoals in de laatste Tourweek, dan staat hij positiefin de belangstelling. Gisteravond haal de Nederland hem bij het crite rium van Boxmeer binnen als de Nederlandse Tourheid van de afge lopen drie weken. „Ik moet veel handtekeningen uit delen, voor mij een beloning voor hoe ik gereden heb. Daar geniet ik van", zegt de Raborenner, die meer dan de helft van zijn ploeg in Frankrijk vroegtijdig zag afha ken. „Maar het was voor mij hele maal geen vervelende Tour. De sfeer in de ploeg was goed en ik heb aardig gepresteerd." Na vijftig rondjes fietsen om de kerk (honderd kilometer) komt hij in Boxmeer als tweede over de streep. De overwinning bij 'Daags naar de Tour' gaat naar de Italiaan Vincenzo Nibali, de nummer drie uit de Tour de France. Christian Knees, de Duitse knecht van gele- truiwinnaar Bradley Wiggins, ein digt als derde. Ten Dam was zo'n beetje de enige Nederlander die de afgelopen drie weken in Frankrijk boven het maaiveld uitstak. Mensen komen naar criteriums om hun Tourhel den te begroeten, maar die waren er dit jaar eigenlijk niet. „Het is niet anders", legt Johnny Hooger- land zich er bij neer. „De Tour is niet makkelijk. Iedereen denkt dat de Nederlanders wel even vijf etap pes zullen winnen en een goed klassement zullen rijden. Zo werkt het niet." Vorig jaar reed de Zeeuw een paar dagen in de bolletjestrui, alvorens hij bij een ongelukkige val een Laurens ten Dam is nog wel populair bij de handtekeningenjagers. stuk prikkeldraad om zijn been wikkelde. Het publiek zette hem op een voetstuk vanwege zijn on verzettelijkheid. Dat de meeste hectiek nu aan hem voorbijgaat, vindt Hoogerland alleen maar pret tig. „Ik hou daar helemaal niet van. Voor mezelf heb ik een goede Tour gereden, helaas zonder uit schieters. Wat de rest daarvan denkt, maakt me niet veel uit. Ne derlanders denken er veel te mak kelijk over." Rabo-knecht Bram Tankink is het roerend met hem eens. „In de ogen van de Nederlanders zijn We met achttien potentiële helden ge start. Maar door botte pech hiel den we er maar tien over. Dan is ons land heel erg kritisch. Buiten landers hoor je ook zeggen: wat een azijnpissers daar in Neder land. Ik stoor me er niet aan. Ne gentig procent van de reacties is uiteindelijk toch positief" De meeste aandacht gaat in Box meer zonder twijfel uit naar Vin cenzo Nibali en zijn ploegmaat Ivan Basso. Zij zijn de favorieten van het publiek, voor hen loopt de regio uit. „Maar ook ons zien ze nog graag rijden hoor", stelt Hoo gerland. „Anders zouden ze echt niet komen. Het is weer goed druk." Ten Dam: „Vergeet niet dat we Sport in het kort Motorcrosser Jeffrey Herlings is zondagavond gewond geraakt bij een auto-ongeluk in Rusland. De 17-jarige KTM-rijder, die in een zie kenhuis in Moskou ligt, heeft een hersenschudding opgelopen en di verse verwondingen in zijn gezicht. „En door een scheur in zijn neus is er vocht in de hersenen terechtge komen", laat Johan Decker, direc- Teur sport van de motorbond KN- MV, weten. „De begeleiding van Jef frey probeert zo snel mogelijk een vliegtuig te regelen, zodat hij naar Nederland of België kan vliegen on der begeleiding van een arts." Het is niet bekend hoelang de motor crosser is uitgeschakeld. foto Ed van Alem negen keer in de top tien van een etappe hebben gereden. Het ver wachtingspatroon lag deze keer ge woon een stuk hoger. En terecht denk ik. Van Bauke Mollema en Robert Gesink kun je verwachten dat ze in zo'n deelnemersveld een toptienpositie halen in het eind klassement." Dat dat niet lukte, zorgt er niet voor dat de nummer 28 van de Tour met een vervelend gevoel rondrijdt in Boxmeer. „Ik maak me er niet zo druk om. De jonge kinderen hier zijn even enthou siast als altijd. Bovendien blijft de kritiek mij meestal redelijk be spaard." scan in het ziekenhuis van Weert bleek dat de renner van Vacanso- leil-DCM een hernia heeft en ischias, een vorm van zenuwpijn. „Toch niet raar dat ik moest opge ven", twitterde Van Hummel nadat hij de uitslag had gehoord. Het is onduidelijk hoe lang de sprinter no dig heeft om te herstellen. 5 Clarence Seedorf heeft zijn de buut ge maakt in de Braziliaanse competitie. De midden velder be gon zondag (plaatselijke tijd) in de ba sis aan het thuisduel met zijn nieuwe club Bota- fogo tegen Gremio. Seedorf, die na 70 minuten werd gewisseld, en zijn ploeggenoten verloren met 0-1 5 De Amerikaanse tenniszusjes Ve nus en Serena Williams denken voorlopig niet aan stoppen. Venus, met haar 32 jaar de oudste van de twee, zei gisteren nog zeker door te willen gaan tot en met de Olym pische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. „Dat is ons doel, we willen daar allebei nog spelen." LOVECH - Lokomotiv Plovdiv be leeft een roerige voorbereiding op de return in de voorronde van de Europa League tegen Vitesse. Eige naar Konstantin Dinev is opgestapt en vervolgens hebben enkele spe lers van de Bulgaarse club, onder wie de verdedigers Rodrigues en Bengelloun, besloten ook te ver trekken. Dat maakte Lokomotiv Ploviv giste ren bekend op de eigen website. In een verklaring laat Dinev weten de club te hebben verlaten vanwege het gebrek aan financiële steun en de verdenking van 'het overtreden van de regels'. Vorige week speelde Vitesse in Bul garije met 4-4 gelijk tegen Lokomo tiv Plovdiv. Donderdag ontmoeten de clubs elkaar in Arnhem. door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV-trainer Dick Ad vocaat heeft direct maatregelen ge nomen om de conditie van Tim Matavz weer op peil te krijgen. De rustdag voor de hele selectie ging aan zijn neus voorbij. De Sloveen werkte gisteren een zware training op De Herdgang af en moet de ko mende weken snel fit worden. Of het bij wat strafwerk blijft, is nog maar de vraag. Advocaat liet al doorschemeren dat de spits moge lijk ook een aantal duels met Jong PSV moet afwerken. Het overwerk voor Matavz kwam niet onverwacht. Eergisteren kreeg hij na de overwinning van PSV op Benfica voor de tweede keer in korte tijd op zijn donder van Advo caat. Ditmaal was niet het gebrek aan conditie de voedingsbodem voor de ergernis van de coach, er ger nog is dat Matavz signalen hier over niet heeft opgepikt. De eerste spits van Fred Rutten heeft inmid dels een vrije val gemaakt in de PSV-rangorde. Lens is momenteel onbetwist de eerste man voor de spitspositie, Locadia en Toivonen passeerden Matavz zondag ook. De miljoenenaankoop van 2011 kreeg geen speeltijd in het door PSV gewonnen oefenduel met Benfica. De conditionele problemen van Matavz plaatsen PSV voor een se rieus probleem op het moment dat Lens wordt losgeweekt door Southampton. De Engelsen deden vorige week een bod van 6 mil joen euro op de aanvaller van PSV. De club heeft laten doorscheme ren dat pas bij een bedrag van min stens 10 miljoen euro valt te pra ten. Op het moment dat Lens ver trekt, verlegt de club op de trans fermarkt zijn prioriteiten. PSV zal bij een transfer van de 24-jarige aanvaller zeker een nieuwe spits aantrekken. Een van de kandida ten die al langer op de PSV-lijsten stond, Dmitry Boelykin (32), teken de onlangs bij FC Twente. PSV is op dit moment niet naar stig op zoek naar een rechtsback en rekent erop dat Hutchinson en Manolev bij de club blijven. Daar naast is eerder al aangegeven dat vertrek van andere spelers nodig is om het middenveld te versterken. Op het moment dat Ola Toivonen weggaat, wil de club Markus Hen riksen (Rosenborg) en/of Adam Maher (AZ) inlijven. Toivonen werd gisteren in Turkse media ge- linkt aan Fenerbahce, wat door technisch manager Marcel Brands werd ontkend. Voorlopig gaat het om niet meer dan een gerucht. Bij een vertrek van Orlando Engelaar, op dit moment ook niet te ver wachten, is er eveneens ruimte om Henriksen aan te trekken. PSV mag nog rekenen op een klein ex traatje. Youness Mokhtar van Jong PSV hoort deze week of ADO hem koopt, PSV wil ongeveer 3 ton voor hem ontvangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27