Q^, dinsdag 24 juli 2012 Zwembad (2m diep) Overtredingen Sm-gefeied: Strafworp voor overtreding binnen gebied Gekleurde C boeien markeren-, speelveld Team: Keeper en zes Spelers 2 m-gebied: Aanvallende speler moet in balbezit zijn Niet inachtnemen van zonegrenzen Bal slaan met vuist Bal onderwater houden f. Tackle zonder bat Drijvend doel 3 m breed, 0,9 m hoog Bal vasthouden met twee handen (uitgezonderd keeper) Strafgebied De Nederlandse prestaties zullen nauwlettend worden gevolgd, maar op de Olympische Spelen is nog. veel meer te beleven. Wie worden de grote sterren van London 2012? De Australische hockeyer Jamie Dwyer zal zeker een gooi naar onsterfelijkheid doen. Kookaburras, luidt de bijnaam van de Australische hockeymannen. Naar de kookaburra, de grootste ijsvogelsoort, die leeft in Tasmanië, Australië en Nieuw- Zeeland. Deze Dacelo novaeguineae luistert ook wel naar de naam lachvogel, omdat de roep van het gevederde dier verdacht veel lijkt op de menselijke lach. Des te vreemder is het eigenlijk dat de Australiërs zo worden - of werden - genoemd. Immers, het lachen verging de hockeyers decennialang. Wereld wijd geroemd om hun spel, maar verguisd om hun onvermogen een gouden medaille op de Olympische Spelen te bemachtigen. De drie bronzen en drie zilveren plakken in de periode 1956-2000 deden de Australische hockeywereld steeds vaker verzuchten dat er wel sprake móést zijn van een curse. Eindelijk... in 2004 werd de vloek verbroken. Aan de hand van Jamie Dwyer, misschien wel de beste hockeyer ooit. Niet voor niets werd hij al vijf keer wereldhockeyer van het jaar. De eerste daarvan dankte hij aan die voor het Australische hockey gedenkwaardi ge Spelen in Athene, de bakermat van de Olympiade. Met Dwyers golden goal in de fi nale kaapte Australië het goud weg voor de neus van Nederland. Schuddebuikend arri veerden de Aussies vier jaar later in Peking, maar bij de aftocht resteerde slechts brons - wederom ten koste van Oranje - én de glim lach van die welbekende boer met kiespijn. Daarom wil Jamie Dwyer, die jaren actief was voor Bloemendaal en in 2007, 2009, 2010 en 2011 ook 's werelds beste hockeyer was, in Londen weer toeslaan. Zodat hij op 11 augus tus van het Britse veld kan stappen met een werkelijk gulle lach. Als een echte kookaburra. door Bauke Boersma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25