Brand verjaagt toerist Zeeuwen produceren meeste afval Gerommel in top fractie GroenLinks Veel vragen over asbest in flats Utrecht IMF steunt noodlijdend Griekenland Jr Eindelijk zomerpret DINSDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 24 juli 2012 I 254e jaargang nr. 173 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 PZC Vier doden in Spanje Volop zomerweer, 25° Instant vakantiegevoel in de grote stad Zeeuwse schapenwol voor creaties met vilt Historische straat met werkplaatsen DISHOEK - Maandag was het eindelijk zo ver: de eerste zomerse dag waarop van strand en zee kon worden genoten. En dat deden dan ook heel veel mensen. Ook Bianca de Kroo uit Biggekerke geniet met dochter Evi (4) en nichtje Danja (11) van het strand bij het slaaphuisje van haar schoonouders in Dishoek. Voorlopig blijft het nog even strandweer. foto Lex de Meester pagina 2 en 3: strandbezoek moet comfortabel zijn MADRID - De grote bosbrand in de Spaanse regio Catalonië is nog niet onder controle. Er zijn vier do den en 23 gewonden gevallen. De grens tussen Spanje en Frankrijk op de snelweg A9 was in beide richtingen afgesloten, waardoor veel toeristen vastzaten. De bosbrand brak zondag uit nabij het stadje La Jonquera. Volgens Ca talonië is de brand hoogstwaar schijnlijk veroorzaakt door een si garettenpeuk. Inmiddels reiken de rookwolken tot Barcelona, de op een na grootste stad van Spanje, en is 13.000 hectare bos verwoest. Er zijn vijfhonderd brandweerlie den, gesteund door 22 blusvliegtui gen en helikopters uit de beide lan den, aan het werk om de brand on der controle te krijgen. Het bestrij den van de vuurzee wordt bemoei lijkt door de sterke wind. Ook Nederlandse vakantiegangers hebben last van de natuurbran- den. Twintig tot dertig Nederlan ders zijn maandag geëvacueerd van een camping in Capmany in het uiterste noordoosten van Span je. De campinggasten zijn naar ho tels in de omgeving gebracht. Vermoedelijk zijn de caravans en tenten van een aantal kampeer ders in vlammen opgegaan. Ook in Kroatië woeden bosbran den. Twee campings aan de west kust zijn maandag ontruimd. Tus sen de duizend en tweeduizend va kantiegangers moesten de kam peerterreinen in allerijl verlaten. ■MMa)S««MHMMBnaBngMBBnnaa DEN HAAG - Na een jarenlange da ling is er vorig jaar weer iets meer afval opgehaald per hoofd van de bevolking. In Zeeland wordt per hoofd van de bevolking het mees te afval geproduceerd, aldus het Centraal Bureau van de Statistiek. Anderzijds is het aantal kilo's afval per inwoner flink lager dan tien jaar terug. Zo werd in 2002 lande lijk per hoofd van de bevolking 562 kilo afval opgehaald, en in 2011 nog maar 538. Anderzijds is dat 3 kilo meer dan in 2010. Opvallend is dat de verschillen per provincie erg groot zijn. Zo wordt in Overijs sel maar 497 kilo opgehaald en in Zeeland liefst 729 kilo. DEN HAAG - De leiding van de Tweede Kamerfractie van Groen Links functioneert al een jaar niet meer. Dat zegt scheidend Kamer lid Ineke van Gent maandag in de Volkskrant. „Jolande Sap is fractievoorzitter, ik vicevoorzitter en Tofik Dibi secre taris. Maar dat bestuur functio neert sinds de zomer van 2011 niet meer", zegt Van Gent. „We zijn ie der onze taken blijven uitvoeren, maar zonder wekelijkse vergade ring van het fractiebestuur." Volgens Jolande Sap is het een 'storm in een glas water'. pagina 3: commentaar pagina 4: Jolande Sap in het nauw UTRECHT - Locoburgemeester Gil bert Isabella van Utrecht praat de gemeenteraad woensdag bij over de gang van zaken rond de vondst van asbest in de wijk Kanalen eiland. Veel Utrechtse raadspartijen heb ben maandag vragen gesteld over de handelwijze van de gemeente en woningcorporatie Mitros, nadat vorige week was gebleken dat er as best was vrijgekomen bij sloop werkzaamheden op het dak van een flat aan de Stanleylaan. Vol gens D66 had Mitros heel goed kunnen weten dat er gevaarlijk as best in de flat zat verwerkt. pagina 6 en 7: spuitasbest doodt stil WASHINGTON - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) steunt Grie kenland in de strijd tegen zijn eco nomische problemen. Dat liet het IMF maandag weten naar aanlei ding van speculaties over de be reidheid van het fonds om nog lan ger leningen aan het noodlijdende land te verstrekken. Het Duitse weekblad Der Spiegel stelde zondag dat het geduld van het IMF met de Griekse regering op is. Het fonds zou het land geen nieuwe leningen willen verstrek ken, omdat de eerdere beloftes voor de aanpak van de Griekse eco nomie niet zijn nagekomen. pagina 13: Berlijn heeft er genoeg van DE STELLING Positie Jolande Sap is onhoudbaar Reageer op pzc.nl UW MENING 353 reacties Griekenland verdient meer tijd eens HM 21% oneens 79% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 11688"555530!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1