Stad deels dicht voor ineco-tour WALCHEREN Speelstad van start Jongeren gepakt voor mishandeling almanak TV-storing DINSDAG 24 juli 2012 17 PZC Winkelen tussen Schimmels krijgen bioboer kunst en kaas 18 en 19 niet klein 20 en 21 Wielrenners komen maandag 6 augustus twee keer door Middelburg en maken ronde over Walcheren door Theo Giele MIDDELBURG - Inwoners en bezoe kers van Middelburg moeten ko mende maandag 6 augustus reke ning houden met omleidingen en andere verkeersmaatregelen vanaf de doortocht en finish van de Ene- co-tour. Ook in de gemeente Veere zullen verkeersregelaars het verkeer tegen houden als de renners in aantocht zijn. Daar zullen wegen niet lang durig zijn afgesloten. Maandag wordt de eerste etappe van deze meerdaagse professionele wielerwedstrijd van Waalwijk naar Middelburg verreden. Middel burg verwacht dat er tienduizend bezoekers op het wielerevenement afkomen. Bijzonder is dat het de eerste wed strijd na zijn schorsing is voor voormalig Tourwinnaar Alberto Contador. De wielrenners rijden vanaf de Veerse Dam Walcheren op. Bij Vrouwenpolder beginnen de ren ners aan een bijna" 60 km lange omloop op Walcheren die grof weg via Middelburg, Koudekerke, Zoutelande, Domburg, Oostkapel- le via Oranjezon weer naar Vrou wenpolder leidt. Vandaar gaat het opnieuw richting Middelburg waar de finishlijn op de Dam ligt, op dezelfde plaats waar in 2010 de streep van de Giro d'Italia werd ge trokken. In Middelburg is de route Oost- perkweg-Havendijk-Rotterdamse Kaai, Dam, Damplein, Dwarskaai, over de kaaien naar de Stations straat, Blauwe DijkGroenewoud, Poelendaelesingel, Nieuwe Vlis- singseweg, Stromenweg en dan linksaf naar Koudekerke. Als de renners voor de tweede keer Mid delburg binnenrijden op weg naar de Dam komen ze ook weer via de Oostperkweg. Op de finishlocatie (Dam, Damplein, Rotterdamsekaai en Dwarskaai) en het gedeelte van de Kanaalweg tussen de bruggen is het vanaf zondag 12.00 uur tot maandag 19.00 uur niet mogelijk om te parkeren. Over het parcours is een groot deel van de dag geen verkeer mogelijk. Voor de finishlo catie en de Sint Pieterstraat geldt dat de hele maandag. Op de kaaien en de Kinderdijk/Korendijk van 13 tot 19 uur. In het snelste schema rijden de wielrenners even na driën de eer ste keer langs Vrouwenpolder en is de eerste doorkomst in Middel burg om 15.20 uur. Als ze blijven doortrappen komt de winnaar nog voor half vijf over de finish. VLISSINGEN - Had de organisatie dat even goed uitgekiend; wekenlang rotweer en dan, op de eerste dag van Speelstad Vlissingen, breekt plotseling de zomer aan. Gelukkig maar, want één week per jaar moeten Vlissing- se kinderen toch onbeperkt van een waterglij baan kunnen gaan. En stokbrood bakken. En niet te vergeten: hutten bouwen. Want dat is waar Speelstad om draait. Al na een paar uur was het grasveld achter de oude atletiekbaan in Baskensburg veranderd in een houten ten tenkamp. Er werd, niet zelden in zwembroek, getimmerd bij het leven. De meeste kinderen willen niet eens meer terug naar het Bunker terrein, dat dit jaar te drassig was. Hier is im mers véél meer ruimte. foto Lex de Meester VLISSINGEN Bikschade bij aanrijding Sloeweg Op de Sloeweg vond maandag rond 11.30 uur een aanrijding plaats tussen vier auto's. Niemand raakte gewond. Een 42-jarige automobiliste uit Oss raakte de auto van een 70-jarige Axelaar. De vrouw botste vervol gens tegen de auto van een 21-jari- ge vrouw uit Naarden. Die botste weer op de voor haar rijdende auto van een 43-jarige man uit Brussel. jBwwMWwwMiiwwwiwwwwMMiBifwiwHwwiMwiw'iiiitiiiiiiiiiiiiitiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mi li mui i mmmiwy^mn*WTTwi^My Tip? redactie@pzc.nl O 9 9 9 O 9 5 t 0 O VLISSINGEN - Drie jongens uit Vlis singen zijn door de politie aange houden omdat ze een man en een vrouw hebben mishandeld. Het gaat om twee Vlissingers van 17 en eentje van 19 jaar oud. Er was nog een vierde jongen bij betrokken, maar die is nog niet gepakt. Volgens de politie vond de mishan deling zondagavond rond half ne gen plaats in de Walstraat in Vlis singen, ter hoogte van café de Hop- pit. De slachtoffers waren een man van 31 en een vrouw van 43 jaar, beide uit Vlissingen. Zij moes ten met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht worden. De man raakte gewond aan zijn hoofd. De politie is op zoek naar getuigen van de mishandeling. Wie iets heeft gezien of er meer over weet, kan zich melden op het politiebureau aan de Molenstraat in Vlissingen of bellen naar 0900-8844. Nederlandse televisiemakers denken al jaren dat als het zomer is, mensen 's avonds geen behoefte meer hebben aan interessante programma's. Als het mooi weer is, hebben ze daarin misschien nog wel gelijk. Maar met het hersftweer van de afgelopen we ken was hetf ink behelpen. Gelukkig is daar dan altijd nog de VPRO, met de zomerse kijkcijferhit Zomergas ten. Het Middelburgse stel ging er zondag dus lekker voor zitten. Opge groeid met Doe Maar waren ze nieuwsgierig naarHenny Vrienten als eerste Zomergast. Door een tv-storing bij Delta bleef het beeld zwart. Dat ze de liedjes van toen nog uit het hoofd kunnen zingen, kwam dus goed van pas: „Hé, er is geen bal op de tv...!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17