Extra verkeer Grijpskerke aangepakt WALCHEREN Kracht en precisie Optimisme bij mosselkwekers Vrouw beroofd almanak Draaimolen MAANDAG 23 juli 2012 11 Weer wat leven in den garnalen ketel 12 en 13 Ginsberg zit onder de huid 14en15 Schuitvlotstraat gaat volledig op de schop om drukte door N57 beter op te vangen door Annemarie Zevenbergen GRIJPSKERKE - De Schuitvlotstraat in Grijpskerke (route Middel- burg-Aagtekerke) gaat op de schop om de extra drukte door de N57 beter op te vangen. Vooral in het toeristenseizoen leidt dat tot opstoppingen en ge vaarlijke situaties. De Schuitvlot straat krijgt het meeste verkeer te verwerken. Ook de Hondegemse- weg naar Serooskerke is een stuk drukker geworden. Het water schap pakte die onlangs aan met een nieuwe slijtlaag en de opfris sen van de bestreping. De gemeente Veere heeft inmid dels een plan voor de herinrich ting van de Schuitvlotstraat gepre senteerd. Verkeerswethouder Jaap Melse spreekt van 'een hele klus'. „Zeker omdat het hier om een ker- nenverbindende weg gaat. Die kun je niet zo maar in één keer af sluiten. We moeten nog goed na denken over hoe we dat aanpak ken. Het werk moet najaar 2013 be ginnen. Dan wil je met oog op slib en dergelijke, niet al dat verkeer op de binnenwegen." Het wegtracé wordt iets verlegd, zegt Melse. „De voorrangssitatie verandert, verkeer vanuit Middel burg moet straks stoppen. Door een flauwe bocht en een versmal ling kan dat dan niet meer in één keer doorscheuren. Tussen de pa rallelweg en de Schuitvlotstraat ko men bomen en wat groen. De stoep aan de kant van het dorp wordt verbreed en er komt een ze brapad. Middengeleiders moeten de oversteek veiliger maken." De fietsers blijven op de parallel weg. Op verzoek van de dorpsraad beraadt de gemeente zich nog op de bromfietsers. Die rijden nu ook op die parallelweg. De dorpsraad zou ze graag op de rijbaan zien. Melse: „Maar dat betekent dat ze straks twee keer moeten overste ken. We moeten daar nog eens heel goed over nadenken." De weg krijgt, hoewel het geen 30-kilometerzone wordt, een meer dorps karakter. Ook de ver lichting wordt aangepast. De ge meente overweegt die op de mid- denstrook te plaatsen. Nu staan de lantaarns aan beide kanten van de weg. Dit najaar moeten het plan definitief zijn. Melse schat de kos ten 'al gauw op een half miljoen'. AAGTEKERKE - Voordat het gebrul van de zwa- van kracht en precisie. In de landbouwklasse het zachte land. Zoals Bram Wisse uit Melis- re trekkers bij de supersport en de nationals- moesten trekkers een sleepwagen over het kerke (foto) demonstreert in de klasse van losbarstte, kwam het zaterdag tijdens de Trek- honderd meter lange parcours trekken. Zo ver 3,5 ton. Wisse viel in zijn klasse overigens bui- kertrek Aagtekerke aan op een combinatie mogelijk, zonder de wielen vast te draaien in ten de prijzen. Trekkertrek Aagtekerke trok heel veel bezoekers, en ook nog eens meer deelnemers dan vorig jaar. De wedstrijd trok 160 deelnemers. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl BRUINISSE - De Bruse mosselkwe kers zijn voorzichtig optimistisch over de toekomst. Voorman Cees Otte tekent daar wel bij aan dat de overgang van bodemvisserij naar hangcultuur stevige offers van de mosselkwekers zal blijven vragen. Het blijven volgens Otte wel span nende tijden. De kwaliteit van de mosselen is momenteel prima en de prijs eveneens, maar dat is geen garantie voor de toekomst. De mos- selzaadinvanginstaliaties (MZI 's) vragen forse investeringen maar ge ven nog geen rotsvast vertrouwen. Otte hoopt dat er meer ruimte wordt geboden aan MZI's. „Een groter areaal is erg belangrijk voor de toekomst van de mosselvisserij." Ook belangrijk is dat het probleem voor wat betreft de opslag van MZI's in de winter wordt opgelost. De MZI's mogen tot 1 november in het water, maar moeten er daarna uit. Er vijf hectare nodig om de MZI's op te kunnen slaan. VLISSINGEN - Bij het Dok van Perry in Vlissingen is zaterdagmiddag een 19-jarige inwoonster uit die stad beroofd. Ze ging op gehurkt zitten om naar haar hond te kij ken die een trap kreeg. Op dat mo ment kreeg ze een duw, zodat ze voorover viel. Ze zag een jongen op een fiets en voelde dat haar por temonnee uit haar broekzak werd gestolen. Dit gebeurde door een tweede jongen. Beiden gingen er vandoor naar de Koningsweg. Opa herinnert zich de kermis uit zijn jeugdjaren als de dag van gisteren. Hij voelt nog de spanning van de tocht naar ongekende hoogten in het reuzenrad. Ook weet hij nog van de knetterende schuivers in de bots auto's. Nu loopt hij met zijn kleinzoon langs de kramen en machines met schreeuwende kleuren en geluiden. Opa heeft wat extra euro's in zijn broekzak. Die mogen er best uit. „Zeg, wil jij niet in die draaimolen?" De kleinzoon had het snel bekeken. „Dat hoeft niet opa, die doet toch steeds hetzelfde rondje. Ik ren er wel even omheen dan heb ik ook alles ge zien!" Daar moest opa nog lang over na denken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11