We denken steeds dat het niet groter kan zeeland 123 ZOMERMARKT Jumpin' de Weel MORGEN, ZONDAG 22 JULI BOULEVARD VLISSINGEN 12.00-20.00 UUR Festival voor dweilbands is razend populair Culifair op de Grote Markt in Goes zaterdag 21 juli 2012 jPSBHSBHBBI Jumpin' de Weel duurt nog tot en met volgende week zondag. Zaterdag is de laatste dag van de dressuur. Aanvang: 9.00 uur. Morgen vanaf 9.30 uur staan de menwedstrijden op het programma. Maandag en dinsdag is er niets, maar woensdagavond vanaf 17.30 uur is er een extra ingelaste ronde in het sprin gen. Ook de dagen erna staan in het teken van deze discipline. foto's Willem Mieras Jumpin' de Weel is in tien jaar uitgegroeid tot een evenement van formaat. Ook tijdens de elf de editie, die donderdag begon, worden weer duizenden bezoe kers verwacht. Dat alles vergt een enorme organisatie. door Rob Paardekam Negen dagen lang kun nen liefhebbers van paardensport aan de Ambachtsherendijk tus sen Nisse en Ovezande hun hart ophalen. Dressuurliefhebbers kun nen zaterdag nog terecht, de zon dag is ingeruimd voor het men nen. Na twee 'rustdagen' staan vanaf woensdag vijf dagen lang de springnummers op het program ma. De belangstelling voor deelna me was dit jaar overweldigend. Dat Jumpin' de Weel geliefd is, we ten ze bij de organisatie best, maar ze waren toch weer verbaasd. „Elk jaar denken we dat het niet groter meer kan", zegt Joke Schipper. „Ze ker omdat veel andere concoursen Programma Behalve de wedstrijden (dressuur, mennen en springen) staat er bijna elke dag nog wel iets extra's op het programma. Een overzicht. Vandaag is er om 18.30 uur een lu dieke show in de hoofdring. Morgen zijn er behendigheidswed strijden voor honden en kunnen kinderen een ponyrit maken. Donderdag is er vanaf 21.00 uur muziek van DJ Willem in de tent. Een dag later is er vanaf 20.00 uur het Ruiterbal. Zaterdag 28 juni is er de streek- markt, aangevuld met ringsteken, demonstraties en workshops. problemen hebben om vol te ko men. Daar hebben wij helemaal geen last van." De inschrijving begon op 30 mei om 6 uur 's ochtends en meteen stond de telefoon roodgloeiend. „Om half 8 zaten we helemaal vol", stelt Schipper. „Met name het springen is zo populair dat we hebben besloten om de woensdag avond aan het programma toe te voegen. Op die manier hopen we zo weinig mogelijk mensen teleur te moeten stellen, al is er nog wel een kleine wachtlijst." Ongeveer tweehonderd vrijwilli gers zijn dezer dagen in de weer om het nog altijd groeiende evene ment in goede banen te leiden. Veertig van hen mogen tot de 'har de kern' worden gerekend. Al twee weken voor het begin van Jumpin' de Weel waren ze in touw om het enorme paarden- dorp op te zetten. „Deze mensen zijn goud waard", vindt Schipper. Extra vrijwilligers zijn volgens haar nog altijd welkom. „Op zich lukt het allemaal prima met de huidige mensen, maar we doen wel een groot beroep op hen. Ge lukkig zeggen ze nooit nee, maar met wat extra vrijwilligers zouden we de bestaande groep een beetje kunnen ontlasten." De duizenden bezoekers die dit jaar worden verwacht - vorig jaar werden op één dag een keer vijf duizend mensen geteld - mogen gratis naar binnen. „Dat kan nog altijd, omdat we een aantal gewel dige sponsors hebben", verklaart Schipper. „Bovendien brengt de ca tering ook nog best wat op. Die verzorgen we zelf, dus elk kopje koffie eri elke frikandel die we ver kopen, is pure winst." De dagen waarop er naast paarden sport nog iets meer te doen is, trek ken doorgaans de meeste bezoe kers. Verwacht wordt dat het vol gende week zaterdag (28 juli) weer ontzettend druk zal zijn, omdat dan de populaire streekmarkt plaatsvindt. „Veel mensen die op deze dag komen, gaan niet uren naar het springen zitten kijken", weet Schipper. „Ze komen vooral voor een stukje gezelligheid." pagina 44: Van den Hooven presteert sterk op Jumpin' De Weel De eerste dagen van Jumpin' de Weel staan in het teken van dressuur. WISSENKERKE Ambacht en sjeesjes bij Folkloredagen De Folkloredagen in Wissenkerke zijn vrijdagavond muzikaal begon nen. Vandaag zijn er allerlei activi teiten: In de Voorstraat zijn oude ambachten te bewonderen en ring- rijders geven er demonstraties, ook op sjeesjes. Kinderen kunnen pony rijden, er is een kermis, een spring kussen, een demonstratie hand- boogschieten, er zijn rondvluchten per helikopter boven het dorp en er is een koeschijtwedstrijd. Aan vang: 8.00 uur. VLISSINGEN Bedreiging met mes na hondenbeet Een ruzie in de Van Dishoeckstraat in Vlissingen heeft donderdaga vond voor opschudding gezorgd. Rond kwart over negen werd daar een man gebeten door een hond, waarna hij de eigenaar van die hond met een mes zou hebben be dreigd. De politie, die vanwege de melding massaal ter plaatse kwam, heeft de gebeten man meegenomen en ver hoord. Een mes is overigens niet ge vonden. OUD-VOSSEMEER Inschrijving voor trekkertrek begint De inschrijving voor de jaarlijkse trekkertrek op bedrijventerrein Kla verveld in Oud-Vossemeer is be gonnen. Het evenement vindt dit jaar plaats op zaterdag 1 september. Deelnemers kunnen uitkomen in de landbouwklasse, sportklasse en agrisportklasse. De wedstrijd, die wordt georgani seerd door de stichting Thoolse da gen, begint om 11.00 uur. Inschrij ven via www.thoolsedagen.nl. BRUINISSE Vaarwater gestremd bij mosselsloeprace Een deel van vaarwater het Zijpe is vandaag van 11.00 tot 14.00 uur ge stremd. Dit in verband met de mos selsloeprace die tijdens de Bruse Visserijdagen gehouden wordt. Vanavond tussen 20.30 en 23.30 is de Grevelingensluis gestremd. Dat gebeurt uit veiligheidsoverwe gingen. Ter afsluiting van de visse rijdagen wordt vanaf de noordoos telijk havendam vuurwerk afgesto ken. HANSWEERT - Het dweilbandfesti- val in Hansweert is zo populair dat twee maanden voor het daad werkelijk plaatsvindt de inschrij ving al is gesloten. Met 17 bands zit het programma overvol. Dat zijn al twee dweilbands meer dan tijdens voorgaande edities. Na enig puzzelwerk en overleg met de horeca is besloten deze extra ruim te te creëren. Op 30 september tre den alle bands tussen 13.00 en 17.30 uur drie keer op, steeds op een andere locatie. De meeste dweilbands komen uit Zeeland en West-Brabant, maar er doet ook een gezelschap uit het Friese Makkum mee. GOES - Op donderdag 26 juli staat er een groot restaurant op de Gro te Markt in Goes: dan wordt voor de tweede keer de Culifair gehou den, een initiatief van een aantal restaurants, horecaondernemers op de Grote Markt en de gemeen te Goes, die officieel 'fairtrade ge meente' is. Op de Culifair kunnen bezoekers genieten van gerechten van restau rants Het Binnenhof, Margarita, Amuz en Binnen 8c Buiten. Zij ko ken tijdens de fair met fairtrade producten. Op de Markt is ook een chocoladeproeverij en er staan stands van de Wereldwinkel, Spelt Bakkers en Stichting Lekker Regio naal Product. Er zijn optredens van Philip Stobbelaar, Sense, Spoi led en Sophie 8c Dennis. Reserve ren is alleen mogelijk voor de lunch. - www.fairtradegemeentegoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99