Stavenisse wacht op actie van gemeente Joke Schipper 221 zeeland Mannen kunnen verder Kunstcentrum bij leerwerkbedrijven ^"emeuTen Vooral Belastingdienst doet goede zaken bij controle in Terneuzen zaterdag 21 juli 2012 Nog maar weinig wensen zijn vervuld door Rob Paardekam STAVENISSE - De leden van de ge meenteraad van Tholen kunnen binnenkort een brief uit Stavenis se verwachten met de vraag wat zij de afgelopen anderhalf jaar voor het dorp hebben gedaan. „Ik vrees het antwoord al te kennen", zegt Flip de Rijke. „Heel weinig." De Rijke is voorzitter van de Stich ting Actief Stavenisse (SAS). Hij liet de politiek anderhalf jaar gele den in niet mis te verstane bewoor dingen weten dat Stavenisse zich een beetje achtergesteld voelt. „Laat ik het vriendelijk uitdruk ken", stelde hij destijds. „De ge meente is de afgelopen tien jaar niet bepaald driftig in de weer ge weest voor ons dorp." De Rijke sprak op persoonlijke ti tel, omdat de SAS zich niet met de politiek bezighoudt. Toch stelde hij dat de onvrede breed wodt ge dragen. Volgens de prominente in woner van Stavenisse blijft: het dorp met niets achter als niemand zich roert. De Rijke leverde bij de politieke partijen een wensenlijst je in. Een fietspad naar Sint-Annaland, verbe tering van het wegdek van de Post- straat, het ophogen van het haven plateau en de komst van meer se niorenwoningen waren slechts een paar van de verlangens. Een voorziening waar iets meer zorg TERNEUZEN - De politie, het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) en de Belastingdienst heb ben donderdag tussen half twee en elf uur 's avonds in Terneuzen twee grote controles gehouden. Bij het sluizencomplex werden 2936 voertuigen gecontroleerd en liepen 42 automobilisten tegen de lamp voor onder meer het niet dra gen van de autogordel, te donkere ruiten en een verlopen APK-keu- ringsdatum. Ook werd een nog niet betaalde boete geïnd. Voor vergelijkbare overtredingen wer- GENIET MET KORTING bij De Parel in Hof Domburg Tegen inlevering van deze coupon FOOT FISH SPA AANBIEDING 2 personen van voor 3 3 Beleef de exclusieve noluurlijke ervaring door de Gorto Ru'a visjes tijdens een behandeling in de Foot Fish Spa. Actie is geldig tot en met 30 september 2012. Lees vooraf ons Foot Fish Spa reglement op de DE, PAREL, website. Kuur- éi Beautycentrum Dc Parel 'Elk jaar denken we dat het niet groter meer kan. Zeker omdat veel andere concoursen problemen hebben om vol te komen. Daar hebben wij echter helemaal geen last van. De telefoon stond roodgloeiend.' kan worden geboden dan in het huidige woonzorgcentrum (Elena- hof) is ook meer dan welkom, laat De Rijke nu weten. „De mensen in Elenahof kunnen op een alarm bel drukken en dan komt er ie mand van De Schutse in Sint-An- naland. Daarmee is alles wel zo'n beetje gezegd. Als mensen echt zorgbehoevend worden, moeten ze weg uit Stavenisse. Dat is jam mer." Al met al is er volgens De Rijke nog maar weinig met zijn verlang lijstje gebeurd. Daarom zal hij bin nen nu en een paar weken alle ge meenteraadsleden een brief sturen met daarin de vraag welke inspan ning zij de afgelopen anderhalf jaar hebben geleverd voor Stavenis se. „Ik snap best dat het tijd kost om onze wensen te realiseren, maar zet in elk geval dingen in gang. Ik vermoed dat zelfs dat niet is gebeurd." Het is overigens niet allemaal kom mer en kwel. Kort nadat hij ander half jaar geleden zijn zorgen ken baar maakte, heeft De Rijke in kor te tijd een aantal ergernissen ge meld bij het meldpunt van de ge meente. „Daar is goed op gerea geerd", stelt hij. „Zo zijn een aan tal stoeptegels die omhoog staken, weer goed gelegd. Ook heb ik ge klaagd over een trotoir dat schuin afliep, wat erg vervelend was voor mensen met een rollator. Dat is ook keurig opgelost." den later nog meer bekeuringen uitgedeeld op de mr. Haarman- weg. Ook daar werd een open staande boete afgerekend. Eén be stuurder bleek teveel alcohol te hebben gedronken. De Belastingdienst deed goede za ken bij de controle. Er werden in totaal 158 beslagen gelegd wegens openstaande vorderingen. In één geval werd ter plekke 1140 euro af gerekend met de bestuurder van de auto. De Belastingdienst legde beslag op vier auto's. Die werden weggetakeld. Rens Hoebeke, hier aan het werk als ringmeester, is één van de ongeveer tweehonderd vrijwilligers. door Maurits Sep Una hcü'dombuig.r: www.beautycenlrumdeparel.nl GOES - Langdurig werkloze man nen die tijdelijk aan de slag zijn bij de leerwerkbedrijven van Emergis, kunnen daar voorlopig blijven. Het Oranje Fonds heeft voldoende subsidie gegeven om het project (Man 2.0) nog een half jaar draaiende te houden. Het project is opgezet voor man nen die al lange tijd geen werk hebben en ook sociaal weinig ac tief zijn. Zij kunnen één, twee of drie dagdelen per week aan het werk bij vier leerwerkbedrijven: werkleerbedrijf Goes (5 deelne mers), Gered Gereedschap in Mid delburg (6), werkleerbedrijf Ter- neuzen (29) en 't Hof van Thee en Leut in Vlissingen (13). De man nen verrichten allerlei werkzaam heden, van metaal- of houtbewer king tot gastheer in de horeca. Volgens Emergis zijn de ervarin gen na het eerste jaar goed. De mannen vinden het prettig om ac tiever te zijn, een nuttige dagbeste ding te hebben en zinvol bezig te zijn voor de samenleving. Het Oranje Fonds steunt het pro ject voor de tweede helft van 2012 met 25.000 euro. Dat geld wordt gebruikt voor extra werkervarings plaatsen, meer activiteiten en an dere vormen van ondersteuning. TERNEUZEN - De koepel voor g lijke gezondheidszorg Emergis wil in een leegstaand gebouw in de Anna Bijnstraat in Terneuzen een 'kunstencentrum' inrichten voor mensen met een psychiatrisch ver leden. Gedacht wordt aan work shops en exposities. B en W van Terneuzen gaan akkoord met het plan. Er is eventueel ook ruimte voor ateliers van andere kunste naars. Tot voor kort was de kinder opvang in het pand gevestigd. Die is verhuisd. Emergis mag tijdelijk gebruikmaken van het pand. Woonstichting Clavis en aanne mersbedrijf Van der Poel hebben er plannen mee voor later.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 98