Poolse huurders binnen 2 maanden weg Door Europa in 30 dagen BEVELANDEN/THOLEN 'Het gaat vast nog wel een keer regenen' almanak Beschaafd ZATERDAG 21 juli 2012 21 PZC Jumpin' the Weel wordt steeds groter 22 en 23 Borsele treedt na ruim vier jaar op tegen illegale bewoning door Nadia Berkelder BAARLAND - Huiseigenaren op va kantiepark Scheldeoord in Baar land mogen hun woning nog maximaal twee maanden verhu ren aan arbeidsmigranten. Daarna treedt de gemeente Borsele op. De huisjesbeziters hebben deze week een brief van de gemeente Borsele gekregen met die strekking. De eigenaren van zestien huisjes hebben zo'n brief gekregen. Nog eens zeven huiseigenaren zijn ge waarschuwd. Het strenge optre den is een gevolg van een uit spraak van de rechtbank Middel burg. Die oordeelde in mei dat de gemeente op moet treden: de ar beidsmigranten wonen illegaal op het park, dat bedoeld is voor va kantiegangers. De rechtbank heeft de gemeente opgedragen om voor half augustus in actie te komen. De Belangenvereniging Huiseigena ren Bungalowpark Scheldeoord voert al jaren een juridisch gevecht met de gemeente om een einde te maken aan de situatie. Begin 2008 heeft de vereniging de gemeente voor het eerst gevraagd handha vend op te treden. Eind van dat jaar schrijft de gemeente dat men gaat controleren en handhaven. Dat gebeurt echter niet. Optreden blijkt lastig voor de ge meente Borsele: begin 2010 doet de vereniging opnieuw een ver zoek tot handhaving; de gemeente laat weten dat er nog negen maan den voorbereidingstijd nodig is. Bovendien - zo staat in het vonnis van de rechtbank - zoekt de ge meente naar een structurele op- losssing voor de'huisvesting van ar beidsmigranten. In april vorig jaar laat de gemeente weten helemaal niet meer te wil len optreden: men wil het bestem mingsplan voor het park aanpas sen: handhaven zou niet meer pas send zijn. De belangenvereniging maakt daar bezwaar tegen. Met enig succes: Borsele laat weten dat men toch wil optreden, maar niet tegen alle huisjes tegelijk. De vere niging maakt ook daar bezwaar te gen en wint uiteindelijk die zaak bij de rechtbank in Middelburg. De rechtbank oordeelt streng over de gemeente Borsele: „De (...)voor- gestane vorm van handhavingis naar het oordeel van de rechtbank in strijd met de beginselplicht tot handhaving en moet worden aangemerkt als weigering om handhavend op te treden jegens de overig ilegaal gebruikte wonin gen." GOES - Net nu het mooi weer wordt, opent Speelland, de grootste binnenspeelplaats van Zeeland, in de Zeelandhallen. Kinderen kunnen er springen op springkus sens, racen op een circuit voor skelters, kijken hoe hard ze met een voetbal op doel kunnen schieten, allerlei oud-Hollandse spelletjes doen en stoom afblazen op een grote verza meling opblaastoestellen: een opblaasglij- baan, een opblaaspannakooi, of een opblaas- hindernisbaan. Het tijdstip van opening kwam toevallig zo uit, zegt René van Donschot van de Zeelandhallen. „En het gaat vast wel weer een keer regenen." Speelland is nog tot en met zondag 19 augustus geopend. foto Willem Mieras o&sx^smv^trmmmm»^sm<»smim^immmMiaawsssssssaBetspssess^si/si^mmin9SBSsffBs msssssgmesmsssss^seB ROTTERDAM - Hendrik Schmidt fietst met vijf medestudenten in augustus van de Noordkaap naar Athene: 5500 kilometer, af te leg gen binnen dertig dagen. De fiet sers willen daarmee een ton inza melen voor Kika, Kinderen Kan- kervrij. Schmidt is 23, studeert Real Estate Management in Rotter dam, maar komt uit Goes. De le den van het team zijn ongeveer een jaar aan het trainen om de tocht te kunnen volbrengen: ge middeld leggen de fietsers ruim 180 kilometer per dag af De route begint in Noorwegen en gaat via Finland, de Baltische staten, Polen, Slowakije, Hongarije, Servië en Ma cedonië naar Griekenland. De tocht is anderhalf keer langer dan de Tour de France. Wie de fietsers wil volgen, kan de mobiele app 'Across Europe Live' downloaden. Via de app kan ook meegedaan worden aan het Across Europe Spel. Voor de app is een promotie filmpje gemaakt waaraan Humber- to Tan, Michael Boogerd en Tom van 't Hek hebben meegewerkt. www.across-europe.nl Tip? redactie@pzc.nl Dialect is uit. Kinderen moeten Alge meen Beschaafd Nederlands spreken, niet alleen in de klas maar ook op het schoolplein. En het liefst natuur lijk oek tuus. Ouders sluiten zich daar bij aan en proberen het goede voorbeeld te geven. Dat leidt vaak tot vermakelijke gesprekken, waarbij pa en ma het hebben over 'een schuif in plaats van een la of zoals in hun eigen jeugd, over 'een schuu- ve'. Als ze in Cadzand proberen ABN te spreken in plaats van het de gelijke Kezandts ontstaat soms grote verwarring. Een oudere Kezandte- naer zag - vlak voor de schoolvakan tie - z'n neefje lopen. Onder school tijd. Hij riep: „Ben je weggestierd?" Het nette antwoord: „Oom, wat heeft die stier ermee te maken?!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97