zeeland 123 Mannen kunnen verder bij leerwerkbedrijven Historische RTM-busrit ZOMERMARKT Burgemeester opent 'Rondje Boomgaard' MORGEN, ZONDAG 22 JULI zaterdag 21 juli 2012 BRUINISSE Boekenmarkt voor Harmonie Kunst Eer Koninklijke Harmonie Kunst en Eer houdt zaterdag de eerste van een serie van boekenmarkten. In gebouw De Harmonie - het oefenlo kaal van Kunst en Eer - aan de Kaar- semaekerstraat in Zierikzee kun nen liefhebbers tussen 10.00 en 16.00 uur komen snuffelen. De op brengst van de boekenmarkt wordt gebruikt voor de aanschaf en het onderhoud van instrumenten. ZIERIKZEE Minimarkt ten bate van Lutherse kerk De Evangelisch Lutherse gemeente houdt zaterdag een minimarkt on der de Beuze in Zierikzee. Ter ver koop aangeboden worden allerlei huishoudelijke spullen, glazen, klei ne hebbedingetjes en zelfgemaakte kaarten. De minimarkt onder de Beuze begint om 09.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van het kerkje met de zwanen. ZONNEMAIRE Ruach Musterion zingt tijdens toeristendienst In de hervormde kerk van Zonne- maire wordt zondag een speciale toeristendienst gehouden. Aan de dienst werkt mee het zangduo 'Ruach Musterion'. Een duo dat vanuit de dagelijkse ervaring en waarneming Nederlandse liedjes met een bijbelse inslag zingt. Pas tor Ruud Baas verzorgt een medita tie over het thema 'Halen wij de fi nish'. Dit met het oog op onder meer de Olympische spelen. De dienst begint om 10.00 uur. Vaarwater gestremd bij mosselsloeprace Een deel van vaarwater het Zijpe is vandaag van 11.00 tot 14.00 uur ge stremd. Dit in verband met de mos selsloeprace die tijdens de Bruse Visserijdagen gehouden wordt. Vanavond tussen 20.30 en 23.30 is de Grevelingensluis gestremd. Dat gebeurt uit veiligheidsoverwegin gen. Ter afsluiting van de dagen wordt vanaf de noordoostelijke ha- vendam vuurwerk afgestoken. BROUWERSHAVEN Orgelconcert in de Sint Nicolaaskerk Organist Willem van Twillert ver zorgt dinsdag 24 juli een orgelcon cert in de Grote of Sint Nicolaas kerk in Brouwershaven. Van Twil lert is niet alleen organist, maar ook componist van vooral composi ties voor kerkelijk gebruik. Op het programma zowel eigen composi ties als werk van Bach, Guilmant en Lemare. Het concert in de Nico laaskerk begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE Breed aanbod op de toeristenmarkt Star Promotions verzorgt dinsdag 24 juli weer een toeristenmarkt in Zierikzee. Naar schatting 100 kra men staan verspreid over het cen trum van de stad. Onder meer kle ding, modeaccessoires, schoeisel en lederwaren worden ter verkoop aangeboden. Aan de inwendige mens is gedacht met loempia's, Su rinaamse snacks en oer-Hollandse stroopwafels. Voor de kinderen is er een draaimolen en een ritje per pony. Vanaf 10.00 uur. OUDDORP - Nostalgie viert donder dag 26 juli hoogtij op Schou- wen-Duiveland. Het RTM-tram- museum verzorgt die dag een bus tocht met een historische bus van af busstation Heinenoord naar het RTM-museum aan De Punt-West in Ouddorp. Daar wordt overgestapt in een stoomtram waarna de reis weer per bus verdergaat naar het waters noodmuseum in Ouwerkerk. De museumbus van het RTM-mu seum - de Van Oeveren 40 uit 1986 - vertrekt om 10.45 uur vanaf Heinenoord en rijdt dan via Zierik zee naar het RTM-museum. Om 13.30 uur vertrekt de stoomtram vanaf de remise naar halte Dolfijn bij Scharendijke en weer terug. De bus vertrekt om 14.30 uur naar Ou werkerk. Reserveren is verplicht, dat kan via 078-672663, 06-43030683 of 06-43030683. NIEUWERKERK - Burgemeester Ge rard Rabelink van Schouwen-Dui- veland opent donderdag 26 juli het nieuwe wandelpad 'Rondje Boomgaard' bij de Muyehof aan de Platte Capelleweg in Nieuwer- kerk. Dat doet Rabelink tijdens zijn kernbezoek aan het dorp. De burgemeester krijgt een rondlei ding over De Muyehof van Pieter Jans Jansonius en Ingeborg Bui- tink. De Muyehof is een biologisch ffuitteeltbedrijf, maar Jansonius en Buitink houden ook bijen en schapen en proberen burgers zo veel mogelijk te betrekken bij de biologische teelt. Volgend jaar komt er een zogeheten bijenhotel. Rond 15.30 uur wordt het pad door Rabelink geopend dat op ter mijn een onderdeel moet worden van een 'Rondje Nieuwerkerk' en het Zeeuwse wandelpaden net werk. door Maurits Sep MIDDELBURG - Langdurig werkloze mannen die tijdelijk aan de slag zijn bij de leerwerkbedrijven van Emergis, kunnen daar voorlopig blijven. Het Oranje Fonds heeft voldoende subsidie gegeven om het project (Man 2.0) nog een half jaar draaiende te houden. Het project is opgezet voor man nen die al lange tijd geen werk hebben en ook sociaal weinig ac tief zijn. Zij kunnen één, twee of drie dagdelen per week aan het werk bij vier leerwerkbedrijven: werkleerbedrijf Goes (5 deelne mers), Gered Gereedschap in Mid delburg (6), werkleerbedrijf Ter- neuzen (29) en 't Hof van Thee en Leut in Vlissingen (13). De man nen verrichten allerlei werkzaam heden, van metaal- of houtbewer king tot gastheer in de horeca. Volgens Emergis zijn de ervarin gen na het eerste jaar goed. De mannen vinden het prettig om ac tiever te zijn, een nuttige dagbeste ding te hebben en zinvol bezig te zijn voor de samenleving. Het Oranje Fonds steunt het pro ject voor de tweede helft van 2012 met 25.000 euro. Dat geld wordt gebruikt voor extra werkervarings plaatsen, meer activiteiten en an dere vormen van ondersteuning. BOULEVARD VLISSINGEN 12.00-20.00 UUR Verspreidingsgebied yf?r Kemps schildpad g-^"' JpSfcJlËasota' WiMwnMe-xkó. Johnny - die overigens een fe\ vrouwtje bleek te zijn - legde 3753 km afin ruim 6 maanden. S yjv....f s New/Orleans Gol f van Mexico Bij het naderen van Johnny te maken mi Kop: opvallend stomp en breed met snavelachtige snuit 'Schouwse' schildpad Johnny kwijt Johnny is van de radar verdwenen. De Kemps schildpad strandde in 2008 op het strand bij de Boswachterij Westenschouwen en werd eind december vrijgelaten in haar leefge bied, de Golf van Mexico. De zender op haar rug (waarmee zij te volgen was) geeft echter geen signaal meer. Kemps schildpad (Lepidochelys kempii) Lengte: 61-91 cm Gewicht: 45 kilo Voedsel: kleine zeedieren, aas en planten Poten: Schild: glad, weinig reliëf, spits aflopend, groen tot bruin. Singel 308 Vlissingen Benedenwoning van-een Stijlvol jaren '30 pand. Deze woning is binnen sfeervol ingericht rnet authentieke e I em en te n a fgè I op e n jare n grondig gerenoveerd, verkeert In goede staat. Koitom eeii fraai,-instap- klaar tiuis. Vraagprijs 124.800,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 91