Vlucht uit Syrië van grote omvang 81 buitenland geen relatie Stiefmoeder Belgische 'Plagiaat premier Roemenië' Grote branden in Portugal Aanslag Bulgarije zaterdag 21 juli 2012 Naast officieren nemen tienduizenden burgers de benen —miiii'iiiiiiiiii i nm h unimi/ 'i i'i i ANKARA/DAMASCUS - De Syrische president Bashar al-Assad raakte gisteren verder geïsoleerd. Op nieuw vluchtten een groep Syri sche legerofficieren en een gene raal naar Turkije. De afgelopen maanden zijn al 22 Syrische gene raals naar het buurland gevlucht. Tienduizenden Syrische burgers trokken gisteren de grenzen met buurlanden over. Het hoofd van de Syrische veilig heidsdienst, generaal Hisham Ikh- tiyar, bezweek gisteren aan de ver wondingen die hij opliep bij de aanslag woensdag. Hij is al het vier de kopstuk uit de nabije omgeving van president Assad dat door de aanslag is omgekomen. De VN-Vei- ligheidsraad verlengde gisteren het mandaat van de waarnemersmis sie in Syrië met dertig dagen. Don derdag nog was een conceptresolu tie waarin het Assad-bewind met sancties werd gedreigd, afgeketst op veto's van Rusland en China. De gevechten gaan intussen in vol le hevigheid door. Opstandelingen staken barakken van de Shabi- ba-militie in brand. Deze militie behoort tot de belangrijkste steun pilaren van Assad. Het regeringsle ger heroverde het district Midam op de rebellen. Ook elders in de hoofdstad probeerde het leger ter rein terug te winnen. Volgens het Ti Voor 3"e reizen 9é(d': cieioonde jj'ijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. - iSc- exclusief reserveringskosten. Bijdrage Calamiteitenfonds C 2.50 per boeking. Franse persbureau AFP hebben de opstandelingen na zware gevech ten enkele grensposten veroverd aan de grens met Irak en met Tur kije. Het Iraakse leger sloot giste ren de belangrijkste grensovergang met Syrië af, nadat de rebellen de grenspost Abu Kamal aan de Syri sche kant hadden ingenomen. Syrische burgers zijn massaal op de vlucht geslagen. De afgelopen 48 uur zijn zeker 30.000 Syriërs de grens met Libanon overgestoken, aldus de vluchtelingenorganisatie Unhcr. Naar Turkije zijn in totaal al meer dan 43.000 mensen ge vlucht. Volgens Unhcr zijn in Sy rië zelf 1 miljoen vluchtelingen. SOFIA - De man die woensdag bij een Bulgaars vliegveld een bus met Israëlische toeristen opblies is geen Bulgaar, zegt minister van Binnenlandse Zaken Tsvetanov. Door de aanslag kwamen vijf Israë lische toeristen, een Bulgaarse bus chauffeur en de dader om. BOEKAREST - De Roemeense pre mier Victor Ponta heeft grote de len van zijn juridische proefschrift uit 2003 zonder bronvermelding overgenomen. Dat heeft een ethische commissie van de Univer siteit van Boekarest, waar Ponta zijn doctorstitel kreeg, gisteren la ten weten. De conclusie komt overeen met be vindingen van een andere commis sie van wetenschappers enkele we ken geleden, maar wijkt af van die van het ministerie van Onderwijs. Een onderzoekscommissie van het ministerie pleitte Ponta donderdag vrij van plagiaat. Volgens de universiteitscommissie is ongeveer een derde van het proefschrift geplagieerd. Bewerin gen van Ponta dat er destijds ande re regels voor het gebruik van an dersmans teksten bestonden, gaan volgens de commissie niet op. „Er bestaan al 200 jaar dezelfde re gels", aldus commissievoorzitter Marian Popescu. Ponta's proefschrift uit 2003 gaat over het Internationale Strafhof in Den Haag. Volgens hem was het destijds niet verplicht om aanha lingstekens te gebruiken bij herge bruik van andere teksten, als de au teurs maar in de bibliografie wer den vermeld. Maar volgens de commissie is dat dus onzin. Ponta reageerde gisteren wederom getergd. Hij sprak van een 'politiek besluit' door een commissie die speciaal voor hem zou zijn opge richt. FUNCHAL - Een brandweerman op len van de toeristische gebieden op Madeira probeert bij Camacha een het eiland en op het Portugese vas- uitslaande brand te bestrijden. De- teland in de Algarve zijn verwoest. door onze correspondent Eric Bracke BRUSSEL - De Belgische minister Paul Magnette is verbaasd over de commotie die in Nederland is ont staan over het dossier van een nieuwe Fyratrein voor de hogesnel- heidsverbinding Den Haag-Brus sel. „De minister wil wél communice ren over dit dossier", zegt Tineke Sonck, woordvoerster van de Waal se socialist, als reactie op berichten in Nederland over een verband met de kwestie Hedwigepolder. Magnette zou weigeren met zijn collega Melanie Schultz van Hae- gen te spreken over de bestelling van een bijkomend Fyra-treinstel. „Meteen nadat de Belgische rege ring in december vorig jaar was aangetreden, zijn over de Fyratrein al contacten geweest tussen advi seurs van de Nederlandse minister Melanie Schultz van Haegen en ka binetsmedewerkers van minister Magnette. Ook in het begin van dit jaar zijn er meermaals gesprek ken geweest. En de minister zelf heeft contact gehad met zijn Ne derlandse collega na het treinonge val in Amsterdam van drie maan den geleden. Toen is de nieuwe Fy ratrein ook eventjes ter sprake ge komen", aldus Sonck. „Het probleem is dat we geen be slissing kunnen nemen voor het dossier volledig is. We wachten op een analyse van de spoorwegmaat- door onze correspondent Mario Danneels BRUSSEL - Prinses Esmeralda van België (55), de halfzus van koning Albert II en journaliste van be roep, heeft van een kruistocht ter eerherstel van haar ouders haar le vensdoel gemaakt. De jongste - en intelligentste - van de zes kinde ren van Leopold III, de vierde ko ning der Belgen, schreef al een bestseller over haar vader. Nu neemt ze ook de verdediging op zich van diens tweede vrouw - en haar moeder - Lilian. De moeder van Albert II, de ra zend geliefde koningin Astrid, kwam in 1935 op 29-jarige leeftijd om het leven bij een auto-onge luk. Haar weduwnaar Leopold III werd zes jaar later in volle oorlogs tijd verliefd op Lilian Baels, doch ter van de gouverneur van West- Vlaanderen. Toen ze in het diepste geheim trouwden - Lilian was al zwanger - stond België op zijn kop. De adel en Franstalige elite gruwden bij het idee van een Vlaams burgermeisje, de klein dochter van Oostendse visboeren, naast de troon. De rest van het land was geschokt door het 'ver raad' aan 'hun' Astrid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8