Hoge Molenstraat krijgt loopstrook SCHOUWEN-DUIVELAND Oude glorie buldert door Bru's luchtruim Bedreiging na hondenbeet Belastingdienst doet goede zaken bij verkeerscontroles in Terneuzen almanak Beschaafd ZATERDAG 21 juli 2012 21 Johnny definitief van de radar verdwenen 22 en 23 i Straat met kinderkopjesbestrating gaat na de bouwvak op de schop door Piet Kleemans mentenstad Zierikzee maar ze zor gen ook voor ongemak. Uit een aantal Zierikzeese straten is de his torische bestrating al helemaal of deels verdwenen. Het gedeelte van de Hoge Molenstraat van Paarden straat tot aan het Vrije is nn al klin kerbestrating, maar het gedeelte van de Hoge Molenstraat tussen het Vrije en de Lange Nobelstraat is grotendeels kinderkopjes, een smal fietsstrookje van klinkers aan weerszijden. Net breed genoeg BRUINISSE - Het geduld van de be woners van de Hoge Molenstraat in Zierikzee wordt beloond. Met een na de bouwvakvakantie wordt de straat voorzien van een vlakke loopstrook voor rollator- en rol stoelgebruikers. Dat zegt wethou der openbare werken Wim Stou ten. Kinderkopjes. Ze horen bij monu- aWW»WWi8i»WBWW»WMiac««ig5Mt9WWWWMaW8!WiWMiMtC8^^ voor een fiets, maar aan de smalle kant voor een rollator, rolstoel of scootmobiel. De laatste 100 meter - daar waar de Hoge Molenstraat uitmondt in de Lange Nobelstraat - bestaat de bestrating louter uit kinderkopjes. Bewoners van het aan de straat ge legen zorgcentrum De Wieken en de bijbehorende aanleunwonin gen klagen al jaren over de hob bels en bobbels in de straat. In 2009 verzamelde Hoge Molen straatbewoonster mevrouw Panne- koek-Van der Weele 170 handteke ningen en overhandigde die aan toenmalig wethouder Wijnand Renden. Tot dusverre is er - tot verdriet van de Hoge Molenstraat bewoners - nog niets gebeurd om de straat beter begaanbaar te ma ken. Daar komt snel verandering in, be looft wethouder Stouten. Hoe het er precies uit gaat zien kan hij niet zeggen. „Maar er komt in ieder ge val een fatsoenlijk vlak looppad. We gaan het écht snel begaanbaar maken", aldus de wethouder. Op langere termijn volgen - stelt Stou ten - écht ingrijpende maatrege len. „Het wordt allemaal hélemaal anders, maar wanneer dat gaat ge beuren kan ik nu nog niet zeg gen", aldus de wethouder. Of op langere termijn de kinderkopjes helemaal verdwijnen uit de Hoge Molenstraat is volgens Stouten nu nog niet te zeggen. BRUINISSE - Niks automatische piloot, niks fly by wire. Ouderwets houtje-touwtje, om schreef de spreekstalmeester van Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht het vliegen met de 50 tot 70 jaar oude en met veel liefde vliegend gehouden snelle Spitfires, tweemoto- rige Beechcrafts en Harvards. Tijdens een vliegshow op de Bruse Visserijdagen werd de stilte in het doorgaans zo stille luchtruim bo ven het vissersdorp vrijdagavond verscheurd door het gebulder van de 550 pk sterke ne gencilinder stermotorren van de Harvards en het nog een graadje zwaardere geluid van de Beechcraft. De vliegshow werd vanaf de dijk gadegeslagen door massaal toegestroomd pu bliek. foto Izaak Verkeste VLISSINGEN - Een ruzie in de Van Dishoeckstraat in Vlissingen zorg de donderdag voor opschudding. Rond 21.15 uur werd een man gebe ten door een hond, waarna hij de eigenaar van die hond met een mes zou hebben bedreigd. De poli tie, die vanwege de melding mas saal ter plaatse kwam, heeft hem meegenomen en verhoord. Een mes is overigens niet gevonden. TERNEUZEN - De politie, het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) en de Belastingdienst hiel den donderdag tussen half twee en elf uur 's avonds twee grote con troles. Bij het sluizencomplex wer den 2936 voertuigen gecontroleerd en liepen 42 automobilisten tegen de lamp voor onder meer het niet dragen van de autogordel, te don kere ruiten, en een verlopen APK-keuringsdatum. Ook werd een nog niet betaalde boete geïnd. Voor vergelijkbare overtredingen werden later bekeuringen uitge deeld op de mr. Haarmanweg. Ook daar werd een openstaande boete afgerekend. Eén bestuurder bleek teveel te hebben gedronken. De Belastingdienst deed goede za ken. Er werden in totaal 158 besla- gen gelegd. Tip? redactie@pzc.nl Dialect is uit. Kinderen moeten Alge meen Beschaafd Nederlands spreken, niet alleen in de klas maar ook op het schoolplein. En het liefst natuur lijk oek tuus. Ouders sluiten zich daar bij aan en proberen het goede voorbeeld te geven. Dat leidt vaak tot vermakelijke gesprekken, waarbij pa en ma het hebben over 'een schuif in plaats van een la of zoals in hun eigen jeugd, over 'een schuu- ve'. Als ze in Cadzand proberen ABN te spreken in plaats van het de gelijke Kezandts ontstaat soms grote verwarring. Een oudere Kezandte- naer zag - vlak voor de schoolvakan tie - z'n neefe lopen. Onder school tijd. Hij riep: „Ben je weggestierd?" Het nette antwoord: „Oom, wat heeft die stier ermee te maken?!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 89