Over de eindstreep op de Via Gladiola 24IZ Vierdaagse-avontuur eindigt in teleurstelling Zijlstra opent Culifair op Grote Nazomerfestival Markt in Goes 2,-/€ 1,- korting zaterdag 21 juli 2012 'Het doet zeer en ik kan mijn teen 'Ais je juicht, doet het niet bewegen. Maar de ergste pijn, publiek mee. Daar krijg je die zit in ons hart' echt vleugeltjes van' Cindy van den Abeele Ifees Stoutjesdijk uit Zierikzee VLISSINGEN - Staatssecretaris Halbe Zijlstra verricht dinsdag 21 augus tus de officiële opening van het Zeeland Nazomerfestival. Dat ge beurt voorafgaand aan de premiè re van de dansvoorstelling How Long is Now. Deze voorstelling vindt plaats in de Machinefabriek in Vlissingen. Inmiddels zijn er al vijfduizend kaarten verkocht voor het Zeeland Nazomerfestival. Dat zijn er dui zend meer dan vorig jaar rond de ze tijd. GOES - Op donderdag 26 juli staat er een groot restaurant op de Gro te Markt in Goes: dan wordt voor de tweede keer de Culifair gehou den. Op de Culifair kunnen bezoe kers genieten van gerechten van restaurants Het Binnenhof, Marga rita, Amuz en Binnen Buiten. Zij koken tijdens de fair met fair- trade producten. Op de Markt is ook een chocoladeproeverij en er staan stands van de Wereldwinkel, Spelt Bakkers en Stichting Lekker Regionaal Product. Cindy van den Abeele en Chantal Cornelissens uit Kloosterzande konden de intocht van de Vierdaagse niet meemaken. foto Peter Nicolai door Cornelleke Blok Drie dagen lang liepen Chantal Cornelissens en Cindy van den Abeele flui tend en zingend veertig kilometer, verkleed als Zeeuwse meisjes. Op een enkel blaartje na voelden ze zich topfit. Niets leek hen van het Vierdaagsekruis af te kunnen hou den. Toch eindigde hun wandelavon- tuur al voor de start van de laatste etappe. Terwijl duizenden wande laars in Nijmegen feestvierden, za ten de twee Zeeuws-Vlaamse vrou wen vrijdag zwaar teleurgesteld thuis in het Zeeuws-Vlaamse Kloosterzande. „We kunnen het nog steeds niet geloven." Cindy's voet werd donderdag avond overreden door een auto, na een etentje in de stad. „Het was gigantisch druk, en de auto kwam van achter", blikt Chantal terug. „Ik gilde het uit van de pijn", zegt Cindy. „Ik voelde meteen dat het niet goed was. 'Nu is de Vierdaag se over', was het eerste dat ik dacht." In het ziekenhuis bleek dat ze gelijk had: er is een botsplinter van haar middenvoetsbeentje afge broken. Cindy's voet zit in het gips. Ze moet voorlopig rust hou den. „Het doet zeer en ik kan mijn teen niet bewegen. Maar de ergste pijn, die zit in ons hart." De dames weigerden het meteen op te geven. Ze probeerden vrijdag in alle vroegte een rolstoel te rege len voor Cindy om tóch van start te gaan op de laatste dag. Chantal: „Desnoods duw ik haar veertig ki lometer, dacht ik. We hebben zo veel vrienden gemaakt tijdens de Vierdaagse. Mensen zouden ons vast wel willen helpen." Maar een rolstoel bleek zo snel niet voorhanden te zijn. Opgeven was de enige mogelijkheid. „We re den 's ochtends vroeg weer terug naar ons gastadres en zagen de tri bunes voor de intocht al staan. Het was zó wrang", zegt Chantal. „Echt een drama. We hebben heel wat traantjes laten vloeien van daag. Waarom moest dit precies gisteravond gebeuren? Na de fi nish had die auto over allebei mijn voeten mogen rijden. Dan hadden we in elk geval het vierdaagsekruis- je gehad." Chantal piekerde er niet over om in haar eentje naar de finish te lo pen. „Van Cindy mocht ik wel gaan, maar ik denk dat ik het niet zou kunnen. We hebben de hele week samen beleefd." De vrouwen wilden gisteren zo snel mogelijk terug naar Zeeuws-Vlaanderen. „Die feesten de wandelaars: dat konden we niet aanzien." Bekijk de video op www.pzc.nl. Waar je ook keek, zag je vrijdag middag Zeeuwse vlaggetjes wap peren op de Via Gladiola in Nij megen. Duizenden mensen wer den als helden binnengehaald na vier dagen wandelen. De PZC volgde deze week enkele deelne mers. door Cornelleke Blok De intocht van de Nij meegse Vierdaagse heeft iets magisch. Zelfs als je voor de tiende keer op de Via Gladiola loopt, vindt Jaap Vriens (69) uit Kapelle. Hij geniet vrijdagmiddag met volle teugen. Naast hem loopt zijn kleindochter Vera (12). Ze houden samen een enorm spandoek vast dat Jaap's vrouw voor hen gemaakt heeft. Duizenden mensen juichen hen toe vanaf de kant. Jaap blaast zo nu en dan op zijn trompet, die hij de hele week al met zich mee draagt. Keer op keer krijgt hij de massa moeiteloos mee. „Dit is één groot feest", zegt Jaap glunderend. „Het lijkt wel carnaval." Opa en kleindochter lopen erbij alsof ze met gemak nog een keer dertig kilometer kunnen afleggen. Alhoewel, Vera had even daarvoor nog last van een paar blaren, be kent ze. „Maar die voel ik nu hele maal niet meer. Het is gewoon heel erg leuk!" Jaap krijgt er zelfs even een brok van in zijn keel. „We liepen net langs het zieken huis. Er zaten allemaal zieke kinde ren langs de route. Dan voel ik me zo rijk dat ik hier samen met mijn kleindochter mag lopen." Voor Frans Bolier en Kees Stoutjes dijk (57) uit Zierikzee is de intocht emotioneel. De twee mannen eren met hun deelname aan de Vierdaagse hun vriend en zwager Piet van Maanen, die vorig jaar overleed. Ze dragen een rood t-shirt met de skyline van Zierik zee erop. „We kozen het shirt uit omdat de Dikke Toren erop staat", zegt Kees. „Als Piet na een vakan tie weer in Zierikzee kwam, zei hij bij het zien van de toren altijd: 'hè hè, we zijn weer thuis'." De Vier daagse heeft geholpen om het ver lies te verwerken. „We kunnen het nu een plekje geven", zegt Frans met tranen in zijn ogen. De mannen zwaaien en klappen even later enthousiast mee met het publiek. Ze worden als helden onthaald. „Dit is schitterend", zegt Kees glunderend. „Als je juicht, dan doet het publiek mee. Daar krijg je echt vleugeltjes van." Na vier keer veertig kilometer wande len, kijken de mannen halsreikend uit naar een koud biertje. „We gaan er nu eerst een paar drinken. Op Piet." Terwijl de wandelaars proosten op hun prestatie, staat Rode Kruis-vrijwilliger Mark Koopman (19) uit Sint-Maartensdijk nog op wacht langs de route. Hij verleent zo nodig eerste hulp aan toeschou wers, maar doet vooral dienst als vraagbaak. De vrijwilligers krijgen bezoek van wandelaars die hen be danken voor de hulp die ze de af gelopen dagen gekregen hebben. Mark geniet. „Het is geweldig om die mensen weer terug te zien." Kees Stoutjesdijk (links) en Frans Bolier uit Zierikzee liepen vrijdag juichend en zwaaiend over de Via Gladiola in Nijmegen. K)ëverskérksewêg:3 - 5 J 4338 PA Middelburg-.jÖ Tel.: 0118 651 199 E-mail: info@irtropU.nl S Voor prijzen en openingstijden: Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76