zeeland 123 Brouwenaar 'Groene' berm floreert in Oostkapelle ZOMERMARKT Mannen kunnen verder bij leerwerkbedrijven Poolse huurders binnen twee maanden weg VERHUIZEN MET ZORG! MORGEN, ZONDAG 22 JULI Properorgel 0118 61 26 69 zaterdag 21 juli 2012 Jan Frangois is anders dan andere kinderenHij leert zichzelf diverse talen: En gels, DuitsFrans, Italiaans en, naar men zei, zelfs een woordje Russisch. In zijn vrije tijd manifesteert hij zich als dichter en vertaler, van onder meer Goethe. Jan Francois Brouwenaar, getekend door Charles Edouard Taurel. Datum onbekend. foto collectie Rijksmuseum BBSgSSgmgSBg&BSSBBSBBBSfflttBlIBBBaSBgSSU Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Het is een paradijs je voor wilde planten. De een ziet dat als 'vuulte', de ander prijst de soortenrijkdom. De ecologische berm langs de Oostkapelse Eiken laan floreert al tien jaar, met zo'n 69 verschillende soorten planten. Hoewel de buurtbewoners niet al lemaal even blij zijn met die biodi versiteit, toont de gemeente Veere zich tevreden over het project. Wa teroverlast in de bomenbuurt was de aanleiding om de berm aan te pakken. Een ingenieus drainagesysteem zorgt ervoor dat regenwater wordt afgevoerd naar een wadi en niet zo maar- in het riool verdwijnt. Het drainagesysteem functioneert goed. Zelfs met de overvloedige re genval van de afgelopen tijd is er volgens opzichter Frans Jonkers van de gemeente geen sprake van extra wateroverlast. De grond van de berm, die zo'n 200 tot 300 meter lang is en acht meter breed, werd verschraald door het toevoegen van zand. Eens per jaar gaat de maaier erover en het maaisel wordt direct afge voerd zodat de grond schraal blijft en gras niet gaat regeren. De wal kanten langs de Gedempte Haven in het stadje Veere worden ook op dezelfde wijze onderhouden. Jonkers ziet inmiddels wel een for se toename van gras en het sterk woekerende heermoes in Oostka pelle. „We bezinnen ons nog op een oplossing daarvoor." BOULEVARD VLISSINGEN 12.00-20.00 UUR door Maurits Sep MIDDELBURG - Langdurig werkloze mannen die tijdelijk aan de slag zijn bij de leerwerkbedrijven van Emergis, kunnen daar voorlopig blijven. Het Oranje Fonds heeft voldoende subsidie gegeven om het project (Man 2.0) nog een half jaar draaiende te houden. Het project is opgezet voor man nen die al lange tijd geen werk hebben en ook sociaal weinig ac tief zijn. Zij kunnen één, twee of drie dagdelen per week aan het werk bij vier leerwerkbedrijven: werkleerbedrijf Goes (5 deelne mers), Gered Gereedschap in Mid delburg (6), werkleerbedrijf Ter- neuzen (29) en 't Hof van Thee en Leut in Vlissingen (13). De man nen verrichten allerlei werkzaam heden, van metaal- of houtbewer king tot gastheer in de horeca. Volgens Emergis zijn de ervarin gen na het eerste jaar goed. De mannen vinden het prettig om ac tiever te zijn, een nuttige dagbeste ding te hebben en zinvol bezig te zijn voor de samenleving. Het Oranje Fonds steunt het pro ject voor de tweede helft van 2012 met 25.000 euro. Dat geld wordt gebruikt voor extra werkervarings plaatsen, meer activiteiten en an dere vormen van ondersteuning. door Nadia Berkelder BAARLAND - Huiseigenaren op va kantiepark Scheldeoord in Baar land mogen hun woning nog maximaal twee maanden verhu ren aan arbeidsmigranten. Daarna treedt de gemeente Borsele op. De huisjesbezitters hebben deze week een brief van de gemeente Borsele gekregen met die strekking. De eigenaren van zestien huisjes hebben zo'n brief gekregen. Nog eens zeven huiseigenaren zijn ge waarschuwd. Het strenge optre den is een gevolg van een uit- VROUWENPOLDER - Kees van Eersel speelt maandag 23 juli muziek van Bach, Böhm, Weijland en Reger op het bijzondere uit 1886 dateren de properorgel in de Gereformeer de Kerk aan de Schoolstraat in Vrouwenpolder. Het concert be gint om 20 uur, toegang kost 7,50 euro, kinderen t/m 12 jaar gratis. spraak van de rechtbank Middel burg. Die oordeelde in mei dat de gemeente op moet treden: de ar beidsmigranten wonen illegaal op het park, dat bedoeld is voor va kantiegangers. De rechtbank heeft de gemeente opgedragen om voor half augustus in actie te komen. De Belangenvereniging Huiseigena ren Bungalowpark Scheldeoord voert al jaren een juridisch gevecht met de gemeente om een einde te maken aan de situatie. Begin 2008 vroeg de vereniging de gemeente voor het eerst handhavend op te treden. Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 VLISSINGEN ZONDAG OPËN~!) T0.00-17.00 uurJ www.gni dcnlifev5tyle.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75