Raadsleden ergeren zich aan boetes WALCHEREN Superrr spinnn almanak Tip? redactie@pzc.nl Beschaafd ZATERDAG 21 juli 2012 21 jan Francois, vergeten wonderkind 22 en 23 Zeeuwen op de Via Gladiola 24 en 25 CDA en LPM willen maximumsnelheid van 70 km/u terug op deel Schroeweg in Middelburg door Theo Giele MIDDELBURG - Het CDA in Middel burg wil dat op het zuidelijk deel van de Schroeweg weer 70 kilome ter per uur gereden mag worden. Ook LPM-raadslid Wim Steketee wil dat de maximumsnelheid wordt hersteld van 50 naar 70 per uur. Drie jaar geleden werd de snelheid tussen de kruising Torenweg en de kruising Statenlaan-Vrijlandstraat verlaagd naar 50 km/u. Dat gebeur de omdat de weg wat was ver smald vanwege de aanleg van een fietspad en om een einde te ma ken aan de wisselende maximum snelheden op het traject tussen de A58 en de Schroebrug. Volgens het CDA was dit terug brengen van de snelheid op deze weg met twee keer twee rijstroken niet nodig. Reden om nu voor ver hoging van de maximumsnelheid te pleiten is het feit dat op de krui sing Schroeweg-Torenweg perma nente snelheid- en roodlicht-con- trole is. In vragen aan het college van B en W stelt CDA-raadslid ]an Zwemer dat ook de politie zou vin den dat de maximumsnelheid van 50 per uur op 'die plaats ongebrui kelijk, onlogisch en onnodig is'. In een toelichting zegt Zwemer dat deze opmerking gebaseerd is op een eigen ervaring. „Ik ben een tijdje geleden zelf staande gehou den op de Schroeweg omdat ik harder reed dan 50 per uur. De twee agenten gaven me geen boe te. Zij zeiden het ook belachelijk te vinden dat de maximumsnelheid was teruggebracht. Nu moet ik er eerlijkheidshalve ook bij zeggen dat dit gebeurde op een dag dat de politie actie voerde", aldus Zwe mer. Volgens hem leidt het schrij ven van naar zijn mening onrede lijke boetes tot veel maatschappe lijk ongenoegen. De CDA'er is niet het enige raads lid dat zich laat horen na het be richt over de permanente snel heidscontrole. Op de website van de PZC reageerde LPM-raadslid Wim Steketee: „Het is echt Middel burg op z'n smalst", aldus Steke tee, die schrijft: onlangs een bekeu ring van 38 euro te hebben gekre gen omdat hij 5 kilometer per uur te hard reed. „Vanwege het feit dat mij veel klachten hierover van in woners van Middelburg bereiken, zal ik in de eerstvolgende commis sievergadering hierover weer vra gen stellen. In de hoop dat aan de ze pietluttigheid een einde zal ko men", aldus Steketee. &»»«®:v>?;s33issssa VLISSINGEN - Wie ook nog trek heeft in mier- nog terecht op de kermis in Vlissingen. De sui- tot grote hoogte brengen. Met klinkende na- laatste dag en dat is traditioneel de familie- zoete suikerdraden, of eens flink door elkaar kerspinnenkraam staat er, en er zijn attracties men als Skee-ball, Pusher, Crazy Coaster, Hap- dag met acties voor jong en oud. De kermis is geschud wil worden, kan vandaag en morgen genoeg die je hard in de rondte zwiepen of py Spider en Beach-Jumper. Zondag is de aller- open van 13.00 tot 24.00 uur. foto Ruben Oreel gagz5gsgmiiaaB88aM8BMtM«««seBaH2a^^ VLISSINGEN Bedreiging na hondenbeet Een ruzie in de Van Dishoeckstraat in Vlissingen zorgde donderdag voor opschudding. Rond 21.15 uur werd een man gebeten door een hond, waarna hij de eigenaar van die hond met een mes zou hebben bedreigd. De politie, die vanwege de melding massaal ter plaatse kwam, heeft hem meegenomen en verhoord. Een mes is overigens niet gevonden. MIDDELBURG Jonge man mishandeld door groep Een jonge man is vrijdag rond 01.30 uur mishandeld op de Oude Vlissingseweg in Middelburg. Hij fietste met vrienden richting Mid delburg toen een groep van circa 10 jongens hen de weg versperde en van hun fiets duwde. Eén jon gen van de groep gaf de 18-jarige een vuistslag tegen het hoofd waar door hij viel. De jongen hield een pijnlijk hoofd aan het voorval over. OOST- SOUBURG Automobilist ramt gevel woning Een 27-jarige automobilist uit Oost-Souburg moest vrijdag zijn rij bewijs inleveren. De man botste rond 08.00 uur met zijn personen auto tegen een gevel van een wo ning aan de Kromwegesingel in Oost Souburg. Een blaastest wees uit dat hij ruim 3 keer de toegestane hoeveelheid al cohol had genuttigd. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Dialect is uit. Kinderen moeten Alge meen Beschaafd Nederlands spreken, niet alleen in de klas maar ook op het schoolplein. En het liefst natuur lijk oek tuus. Ouders sluiten zich daar bij aan en proberen het goede voorbeeld te geven. Dat leidt vaak tot vermakelijke gesprekken, waarbij pa en ma het hebben over 'een schuif in plaats van een la of zoals in hun eigen jeugd, over 'een schuu- ve'. Als ze in Cadzand proberen ABN te spreken in plaats van het de gelijke Kezandts ontstaat soms grote verwarring. Een oudere Kezandte- naerzag - vlak voor de schoolvakan tie - z'n neefe lopen. Onder school tijd. Hij riep: „Ben je weggestierd?" Het nette antwoord: „Oom, wat heeft die stier ermee te maken?!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73