11 sport 19 Van der Sar opent eigen expositie in Middelburg Grochal blijft Porte voor zaterdag 21 juli 2012 MpHMHRNHaOMKg Milan Vader verscheen dit seizoen bij veer tien wedstrijden aan de start. De Middelbur ger wist er daarvan liefst elf te winnen. 'Ik ben bij de nationale selectie veel vooruitgegaan. En ik rijd natuurlijk in de nationale kampioenstrui. Op een of andere manier kun je dan toch iets extra's.' Milan Vader over de progressie die hij heeft gemaakt MIDDELBURG Wolswinkel toch van start in Kustmarathon Rik Wolswinkel doet dit jaar toch mee aan de Kustmarathon. De at leet uit Woudenberg heeft organi sator Lein Lievense laten weten zijn titel te komen verdedigen. Aanvankelijk had Wolswinkel zich afgemeld, omdat de Kustmarathon niet in zijn schema paste. Na lang wikken en wegen komt de atleet nu terug op dat besluit. Vorig jaar won Wolswinkel verrrassend de negende editie van de Kustmara thon. Zijn vriendin Ilonka van den Hengel, die bij de vrouwen won, doet dit jaar niet mee. Milan Vader: „Duizend meter afdalen in tien minuten. Een sensationele ervaring. foto's Lex de Meester Rik Wolswinkel MIDDELBURG - Edwin van der Sar wordt geëerd met een expositie over zijn imposante voetbalcar rière. De doelman, die met hon derddertig interlands Nederlands recordinternational is, komt op dinsdag 31 juli naar de Voetbal Ex perience in Middelburg om zijn ei gen expo te openen. Van der Sar zette in mei 2011 op veertigjarige leeftijd bij Manches ter United een punt achter zijn loopbaan. De doelman, volgens ve len de beste Nederlandse keeper ooit, zullen louter topstukken te zien zijn in het Zeeuwse voetbal museum. Gewonnen prijzen, schoenen, handschoenen en shirts uit bijzondere wedstrijden zoals de gewonnen Champions League- finales van 1995 en 2008; het is straks allemaal in Middelburg te zien. Van der Sar heeft alle mu seumstukken beschikbaar gesteld. Zijn ouders hebben samen met zijn biograaf Jaap Visser een collec tie samengesteld voor de Voetbal Experience. Ook de Fanny Blan- kers Koen-prijs, de carrièreprijs die de oud- doelman in 2011 kreeg, komt ook naar Middelburg. Van der Sar won zowel met Ajax als Manchester United de Cham pions League. Met beide clubs won hij ook vier keer de nationale titel. In de expositie wordt naast de voetbalcarrière van Van der Sar, ook aandacht besteed aan de Edwin van der Sar Foundation. De ze foundation zet zich in om het leven van mensen met een (niet aangeboren) hersenbeschadiging te verbeteren. Daarnaast kent de Foundation een eigen stimulerings fonds waar verenigingen en stich tingen een aanvraag kunnen indie nen voor een financiële bijdrage ten behoeve van een eigen project. QOSTKAPELLE - Het 27e zomera- vondtoernooi in Oostkapelle is donderdagavond gewonnen door schaker Joey Grochal en dammer DaafKasse. In het uit 38 schakers bestaande deelnemersveld was Grochal dui delijk de sterkste. De speler uit Kloetinge won alle acht blitzpar- tijen en had aan het eind van het toernooi anderhalf punt voor sprong op Henrik Porte. Johan de Wolf liet in de strijd om de derde plaats Jeroen Hekhuis op weer- standspunten achter zich. In het damtoernooi, waarvoor 26 dammers zich hadden aangemeld, pakte Middelburger DaafKasse na een aarzelende start met zeges op Peter Schunselaar en Johnny de Leeuw de leiding en gaf die niet meer uit handen. De Leeuw, win naar in 2010 en 2011, werd tweede en Schunselaar derde. Dammen. Zomeravondtoernooi Oost kapelle. Eindstand aan kop: 1D.Kas- se 13; 2. J.de Leeuw 12; 3. P.Schunse- Joey Grochal laar 11; 4. D.Wattel 11; 5. Jeroen de Jonge 10; 6. A.SIager 10; 7. J.Provoost 10; 8. W.Koppejan 10; 9. J.Louwerse 9; 10. F.Blaas 9. Schaken. Zomeravondtoernooi Oost kapelle. Eindstand aan kop: 1. J.Gro- chal 8; 2. H.Porte 6,5; 3. J.de Wolf 6; 4. J.Hekhuis 6; 5. M.Trimp 5,5; 6. P.van den Berg 5,5; 7. J.Bakker 5; 8. H.Wester- weele 5; 9. R.Steijn 5; 10. H.Geertse 5. MIDDELBURG Birgit Lavrijssen houdt zich knap staande De Wemeldingse Birgit Lavrijssen neemt momenteel deel aan de Tour International Féminin en Li mousin in het zuiden van Frank rijk. Dit is een wielerwedstrijd voor elite-vrouwen met vier etap pes waarvan één tijdrit. Gisteren werd zij in deze tijdrit over ruim achttien kilometer 34e. Hierdoor steeg zij, na een 65e plaats in de eer ste etappe, naar een 55e plaats in het tussenklassement. De tijdrit werd gewonnen door haar ploeggenote bij het Sengers La- dies Cycling Team, Anna van der Breggen, die tot ieders verrassing Marianne Vos versloeg. Vos is na een met overmacht gewonnen eer ste etappe onbetwist leidster in het tussenklassement Er staan 118 ren- sters uit achttien landen aan de start. AMSTERDAM De Boer betreurt ophef uitspraak homo Voetbaltrainer Frank de Boer be treurt alle ophef over zijn uit spraak dat homo's 'a-sportief zou den zijn. Op de gezamenlijke Twit- terpagina van hem en zijn broer Ronald de Boer schrijft hij: „Voet bal is van iedereen, ook van ho mo's. Ik betreur de ophef. Heb nie mand willen kwetsen. Uitspraak is uit zn verband gerukt" Donderdag verscheen een promo filmpje van omroep BNN voor een tv-special over homoseksualiteit binnen het voetbal. Daarin zei De Boer dat homo's „meestal a-spor tief' zijn en een opvallend andere motoriek hebben. Dat zou volgens hem het lage aantal homo's in het voetbal verklaren. De uitspraak leidde tot verontwaardiging bij ho mobelangenorganisatie COC. „Het lijkt nu alsof homoseksuelen niet sportief zijn, en als ze dat wel zijn, alleen aan turnen of zo doen. Hij bevestigt het stereotype", reageer de een woordvoerder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69