Vader gaat voor zijn tweede NK-titel op rij 81 sport Van den Hooven presteert sterk op jumpin' De Weel zaterdag 21 juli 2012 door lucien Roelandt NISSE - Met sportieve hoogtepun ten zorgden de dressuurruiters in de klasse L voor een prima ope ning van Jumpin' De Weel. Bijna honderd procent van de combina ties scoorden op Zeelands grootste paardensportevenement in Nisse een voldoende voor een winst punt. In hl toonden Jessica Nijpjes met Devil Diamant N en Andrea Niemeijer met Unique zich de bes ten. In Li werden de oranje erelin- ten opgeëist door Isabel van der Kuijl uit Borsele met de donker bruine Painted Black-dochter An- ne-Marie S en Anneke Delzenne uit Yerseke met Living Le gend-dochter ChaneL Met zijn expressieve bewegingen deed de vosmerrie Unique onder het zadel van Andrea Niemeijer haar naam eer aan. Met de score van 68,33 procent toonde de ama zone uit Kapelle met de Gribal- di-dochter zich in L de beste com binatie in het overallklassement. De Middelburgse Jessica Nijpjes, die de eerste proef met 67 procent op haar naam schreef eindigde met de Floriencio-zoon Devil Dia mant N met één procent achter stand op de tweede stek. De combinaties in Z gaven het ho ge niveau een vervolg. Emma van den Hooven was gisteren met over winningen in ZZ-licht en Zi en een groot aantal volgprijzen erg succesvol. De amazone uit Koudekerke schreef ook het overall dagklasse ment van Mi tot en met ZZ-Licht op haar naam. „Mijn paarden lie pen allemaal super. Gewoon een topdag", vertelde de zichtbaar te vreden Emma van den Hooven. WÊEEBSMÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM PAARDENSPORT Nisse. Dressuur Jumpi'n De Weel. Paar den ZZ-Licht: 1. Emma van den Hooven, VMF Zamyo (Walcheren) 62,86%; 2. Maeg- hann van Wylick (Prins Auvergne) 62,86%; 3. Dinja van Liere, Hexagon's Banderas (All round) 61,86%. Z2:1. Dinja van Liere, Hexa gon's Bon Ami, 64,12%; 2. Corne Gideonse, Mistral (Gouwe Reyers) 63,24%; 3. Emma van den Hooven, VMF Beaumonde 60,74%. Z1: 1. Emma van den Hooven, VMF Bara- bas, 66,03; 2. Debbie Offermans, Zaffier (Walcheren) 64,41%; 3. Chantal Nijpjes, Aid Feart"s Michael (Sé-Ros) 64,12%. M2: 1Va- lesca Lefeber, Classic Black (Scheldestad) 66,67%; 2. Bianca Relyveld, Bolero (Weelr.) 63,67%; 3. Lenneke Wils, Kracker (Prins Ka- rel) 62,00%. M1: 1. Arianne Kodde, Burano K (Z-Bev.) 62,00%; 2. Pascal Vermue, Miss Universe (Weelr.) 61,67%. L2: 1. Jessica Nijpjes, Devil Diamant N, 67,00%; 2. Clau dia Witte, Carlette (Oranjezopn) 64,67%; 3. Marijke van Giesen, Solitaire (Hulst) 63,67%. L1: 1. Isabel, van der Kuijl, An- ne-Marie S (Weelr.) 65,67%; 2. Anneke Del zenne, Chanel (Paardebloem) 64,67%; 3. Merel van- der Nat, Avalon (Allround) 63,67%. Pony's Z1 /Z2 cat. D: 1Bianca Goeree, Ser- gant Pepper (Weelr.) 58,68%. Z1/Z2 cat. E: 1. Maartje Óverweel, Moreno (Schouwse R.) 58,75%. M1/M2 cat. D: 1. Suzanne Kleij- wegt, Dano's Miracle Miracie KS (weelr.) 62,00%. M1/M2: 1. Tara Minnaard, Amoria (Weelr.) 60,00%. L2 cat. E: 1Lieke van Bel- zen, Starlette (Sé-Ros) 64,00%. L2 cat. D: 1. Angelina den Boer, Donatella Du Bois (Klep- pertjes) 61,00%. L2 cat. C: 1. Martijn Flik- weert, Shadow (Schouwse R.) 59,00%. L2 cat. AB: 1Joyce van de Panne, Fury van de Oudelande (Schouwse R.) 59,67%. L1 cat. D: 1Rosalien Harthoorn, Britt van Satland (Paardebloem) 61,00%. L1 cat. E: 1. Fleur Ui- terhoeve, Nightmare (Weelr.) 62,00%. L1 In Zi was er een sterke kopgroep. In de strijd om de overwinning wisselden Emma van den Hooven en Debbie Offermans stuivertje. In de warmloopronde toonde Emma van den Hooven met de kolossale ruin VMF Barrabas zich de beste. Met de fraaie zit van de amazone en de veel power door de baan gaande Flemmingh-zoon vormde de combinatie een fraai plaatje, dat door de jury werd beloond met 66,03 procent. De Walcherse prijspakker bleef Debbie Offermans uit Arnemui- den met de schimmelruin Zaffier (64,41 procent) voor. In de herkan sing bleek Offermans met de zwartbruine ruin Avec Aspoir nog een belangrijke troef in handen te hebben. Zij stuurde de mooi berg opwaarts gaande Painted Black-zoon met 66,76 procent naar het oranje erelint. Met de Win- ckenburg-zoon Zaffier eindigde Of fermans met 64,26 procent ook nog op de derde stek. Emma van den Hooven eiste met VMF Bara- bas met 65,44 procent de tweede plaats op. In Z2 was Dinja van Liere met Hexagon's Bon Ami oppermach tig. In de eerste proef liep de ama zone uit Kapelle met de mooi in balans lopende Labo-zoon met 64,12 procent naar de overwin ning. De combinatie bleef Come Gidi- onse met de ritmisch bewegende Mistral (63,24 procent) voor. In de tweede proef stuurde Dinja van Liere de ontketende vosruin met 66,91 procent naar een afgetekende overwinning. De Hexagon-combinatie sloeg een gat van bijna vier procent met Cor ne Gidionse met de Zeoliet-zoon. cat. C: 1. Suzanne Kleijwegt, Sarina KS, 63,33%. L1 cat. AB: 1Maudi Baas, Prinses Gjemma (Hulst) 62,00. Tweede proef paarden. ZZ-Licht: 1Mie- ke Evertse, Vienna (Oranjezon) 65,00%; 2. Emma van den Hooven, VMF Zamyo, 63,71%; 3. Dinja van Liere, Hexagon's Ban deras, 63,57%.Z2: 1. Dinja van Liere, Hexa gon's Bon Ami, 66,12%; 2. Corne Gideonse, Mistral, 62,94%; 3. Emma van den Hooven, VMF Beaumonde, 662,35%. Z1: 1. Debbie Offermans, Avec Espoir, 66,76%; 2. Emma van den Hooven, VMF Barabas, 65,44%; 3. Debbie Offermans, Zaffier, 64,26%. M2: 1. Lenneke Wils, Kracker en Bianca Relyveld, Bolero, 62,67%; 3. Annette Keijwegt, Romy KS (Weelr.) 60,00%. M1: 1. Pascal Vermue, Miss Universe, Larinahoeve's Zyni (PSV Wst-Zws-VI.) 61,67%; 3. Arianne Kodde, Bu rano K, 62,33%. L2: 1. Andrea Niemeijer, Unique (Braanjenhoek) 68,33%; 2. Jessica Nijpjes, DevilDiamant N, 67,33%; 3. Wilma Salm, Barilla SP (Paardebloem) 66,67%. L1: 1. Anneke Delzenne, Chanel, 66,67%; 2. An- nika Roodhart, Presidents Sandokan (Weelr.) en Merel van der Nat, Avalon, 65,67%. Pony's Z1/Z2 cat. D: 1. Bianca Goeree, Ser- gant Pepper, 62,06%. Z1/Z2 cat. E: 1. Maartje Overweel, Moreno, 65,90%. M1/M2 cat. D: 1. Suzanne Kleijwegt, Da no's Miracle KS, 62,00%. M1/M2 cat. E: 1. Tara Minnaard, Amoria, 63,33%. L2 cat. E: 1. Lieke van Belzen, Starletta, 64,00%. L2 cat. D: 1. Luliette Noelle van der Endt, Du- val's Diego (Weelr.) 64,33%. L2 cat. C: 1. Martijn Flikweert, Shadow, 57,33. L2 cat. AB: 1. Joyce van de Panne, Fury van de Oudelande, 63,33%. L1 cat. D: 1Rosalien Harthoorn, Britt van Stalland, 62,00%. L1 cat. E: 1. Fleur Uiterhoeve, Nightmare, 64,33%. L1 cat. C: 1. Suzanne Kleiwegt, Sa rina KS, 62,57%. L1 cat. AB: 1. Maudi Baas, Prinses Gjemma, 62,33%. Milan Vader is één van de groot ste Nederlandse mountainbike talenten. De Middelburger verde digt vandaag zijn nationale titel en wil ook bij de senioren een nationale topper worden. door René van Stee MIDDELBURG - Het moet wel heel raar lopen wil mountainbiker Mi lan Vader zijn nationale titel bij de nieuwelingen vandaag in Steen- wijk niet prolongeren. De zéstien- jarige Middelburger verkeert het hele seizoen al in een bloedvorm. Van de veertien wedstrijden waar bij hij aan de start verscheen, waar onder in Assen, Berlicum, Norg en Nieuwkuijk, schreef hij er elf op zijn naam. „Alleen pech of een he le slechte dag zouden op het NK nog roet in het eten kunnen gooien. Maar daar ga ik niet van uit. M'n vorm en conditie zijn oké", klinkt het vol zelfvertrou wen. Vader won vorig jaar in Noorbeek als eerstejaars nieuweling zijn eer ste nationale titel op het onder deel cross country. Voordien was alleen Michiel van der Heijden uit Drunen daarin geslaagd. De Bra bander acteert tegenwoordig bij de beloften op het allerhoogste ni veau, met dit seizoen onder meer wereldbekerzeges in Windham en Mont-Sainte-Anne. Vader glim lacht bij de suggestie dat er voor hem zodoende veel moois in het verschiet ligt. De feiten liegen im mers niet. Onlangs bleek uit ver- mogenstesten dat hij op hetzelfde niveau zit als Van der Heijden op dezelfde leeftijd. „Dit zegt natuur lijk niet alles, maar het is toch een indicatie. Het is in elk geval zo dat ik niet onder doe voor jongens die nu op internationaal niveau voor in meerijden." De prestaties van Vader, lid van de Zeeuwse mountainbikevereniging Xtreme, bleven uiteraard niet on opgemerkt. Begin dit jaar trad hij als enige nieuweling toe tot de lan delijke juniorenselectie. „Best span nend, want je weet niet wat je pre cies kunt verwachten." Aanpassingsproblemen kende de jonge Walchenaar tussen zijn min stens één jaar oudere ploeggeno ten totaal niet. Inmiddels heeft hij drie stages achter de rug. Onlangs keerde hij terug van een negentien dagen durend trainingskamp in Sankt-Moritz. Vader had nog wel een poosje langer in Zwitserland willen blijven. „Nee, ik kan niet zeggen dat ik last heb gehad van heimwee of zo. Zulke trainingssta ges zijn geweldig. Niet alleen door dat je kunt trainen onder de aller beste omstandigheden met veel hoogtemeters en steile klimmen en afdalingen, maar ook door de prima teamsfeer." Hoewel de verwachtingen vooraf gaand aan het seizoen hooggespan nen waren, had Vader niet gere kend op het grote aantal zeges dat hij reeds behaalde. „Het ging al goed, maar ik ben in de periode dat ik in de nationale selectie zit veel vooruitgegaan. En dan gaat het om dingen zoals m'n houding op de fiets, het goed vooruitkijken in wedstrijden en het rijden van een goede lijn, waardoor je soepe ler over hindemissen rijdt en ook in de bochten tijd wint En ik rijd natuurlijk in de nationale kam pioenstrui. Op een of andere ma nier kun je dan toch iets extra's." Ondanks de progressie die Vader dit jaar boekte, is er nog volop werk aan de winkel. Hij moet nog iets explosiever worden. Ook bij het afdalen valt er winst te beha len. Bij de nationale selectie wordt daar veel aandacht besteed. Zoals tijdens het trainingskamp in Zwit serland, waarbij ook twee keer Li- vigno werd aangedaan. Op een downhillfiets en met een bodypro tector om maakte Vader vlak over de Italiaanse grens tot dusverre 'de afdalingen van zijn leven'. „Dui zend meter in tien minuten. Een sensationele ervaring." Vader kwam in Livigno ook de Ita liaanse topprofessional Marco Fon- tana tegen. Vol bewondering: „Die reed echt keihard. Hij ging op een gewone mountainbike naar bene den, maar ik kreeg hem er niet af." Een voorlopig hoogtepunt dit sei zoen is de zege in de BMC Racing Cup Davos. Vader hield 71 concur renten achter zich, waaronder veel sterke Zwitsers. „Dat doet toch wel iets met je, want naar de Zwit sers kijken wij als Nederlanders echt op", blikt Vader met genoe gen terug op die prestatie. Volgend seizoen begint hij als ju nior aan het 'grote werk', met offi ciële deelname aan wereldbeker wedstrijden, waaronder ook in Noord-Amerika. Als het goed is heeft hij zijn havo-diploma dan op zak. Vanaf dan moet alles wijken voor het mountainbiken. Met als grote doel? „Een nationale topper worden bij de senioren." En, na enig aarzelen: „De Olympische Spelen. M'n allergrootste droom." Edwin van der Sar samen met zijn vrouw Annemarie, tijdens de lancering van zijn eigen Foundation eind mei in Noordwijk. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68