Zware klus Feyenoord sport 141 Heimat hoopt op Michael Schumacher zaterdag 21 juli 2012 Volg de Sportzomer ook op twitter.com/sportzomer2012 CHAMPIONS LEAGUE Ronald Koeman ziet kansen tegen Dinamo Kiev Feyenoord speelt in de derde voorronde van de Champions League tegen Dinamo Kiev uit Oekraïne. Dat heeft de loting gis teren uitgewezen. Feyenoord speelt eerst uit. De speeldata van de derde voorronde zijn 31 juli/1 augustus en 7/8 augustus. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Ronald Koeman sprak zijn voorkeur uit voor FC Ko penhagen, technisch directeur Mar tin van Geel hoopte vooraf op Pa- nathinaikos. Ze kregen geen van beiden hun zin, want in Nyon werd Feyenoord gistermiddag bij de loting voor de derde voorronde van de Champions League aan Di namo Kiev gekoppeld. De Rotter dammers staan daarmee voor een loodzware opdracht. „Maar ik zie altijd kansen, tegen wie we ook spelen", zei Koeman. Feyenoord speelt op dinsdag 31 juli of woensdag 1 augustus de uit wedstrijd, in het stadion waar Spanje drie weken geleden de Eu ropese titel veroverde. Dinamo Kiev speelt haar thuiswedstrijden normaliter in het Valeri Lobanovs- ki-stadion, maar wijkt voor Euro pese duels uit naar het olympisch stadion, dat ruim 64.000 toeschou wers kan herbergen. Koeman heeft nog anderhalve week om de komende tegenstander te analyse ren. De return is op 7 of 8 augus tus in de Kuip. De competitie in Oekraïne is net begonnen. „De spelers van Dina mo zullen qua ritme en fitheid dus verder zijn dan wij", zei de trainer. „Het voordeel is wel dat we ze nog kunnen bekijken. Zon dag is iemand van ons aanwezig bij hun competitiewedstrijd en vol gende week vrijdag speelt Dinamo ook nog. De kans is groot dat ik dan zelf ga om ze te bekijken." Dinamo Kiev leverde deze zomer zes spelers aan de EK-selectie van Oekraïne. De bekendste is Andrei Sjevtsjenko, die voorin kan spelen met de internationals Artem Mile- vski en Andrei Yarmolenko. De Kroaten Ognjen Vukojevic en Ni- ko Kranjcar, die werd overgeno men van Tottenham Hotspur, speelden ook op het EK. Miguel Veloso, basisspeler bij Portugal, maakte onlangs de overstap van Genoa en Marco Rubén werd door Villarreal aan Dinamo verkocht. Linksback Goran Popov speelde in het verleden voor Heerenveen. Koeman: „Voor bijna al mijn spe lers wordt dit de eerste wedstrijd op zo'n podium. Bij Dinamo Kiev zijn ze gewend aan dit soort wed strijden. Er ligt een enorme uitda ging voor ons. Ploegen uit het voormalige Oostblok zijn uit vaak ijzersterk, maar wij hebben dan als het goed is een vol stadion achter ons staan." Feyenoord oefent vandaag tegen Dordrecht. Morgen organiseert de club de Open Dag en worden de nieuwelingen Harmeet Singh, Lex Immers, Ruud Vormer, Daryl Jan maat, John Goossens en Mitchell Te Vrede per helikopter op de mid denstip afgeleverd. De van Man chester City gehuurde aanvaller Omar Elabdellaoui komt morgen naar Rotterdam, maar het is ondui delijk of hij op tijd is voor de pre sentatie aan het publiek. Woens dag oefent Feyenoord nog tegen het Spaanse Real Mallorca. Dat is de laatste test voor de dubbele ont moeting met Dinamo Kiev. Sport in het kort Anish Ciri is gisteren voor de der de keer in zijn nog prille loopbaan Nederlands kampioen schaken ge worden. De achttienjarige Rijswijk- se grootmeester won in de zesde en voorlaatste ronde met wit van Robin van Kampen. Giri kwam door zijn vijfde zege op 5 1/2 punt. Zijn overgebleven concurren ten Erwin l'Ami en Ivan Sokolov hoeven zich met anderhalf punt achterstand geen illusies meer te maken. de landenwedstrijd. De equipe van bondscoach Rob Ehrens, die geen olympische combinaties aan de start bracht, liep in totaal 28 straf- punten op. Ierland won. Churandy Martina is gisteravond tijdens het atletiekgala van Mona co (Diamond League) als tweede geëindigd op de 200 meter. De Ne derlandse sprinter, Europees kam pioen op deze afstand, finishte na 20,07 seconden. De Jamaicaan Nickel Ashmeade was vijfhonderd sten sneller. De Amerikaan Wallace Spearmon (20,09) werd derde. De Ameri- i Nederland heeft zijn laatste poule wedstrijd in de Haarlem Honkbal- week gisteravond verloren. Cuba was in een reprise van de WK-fina- le 2011 met 0-4 te sterk. Oranje eindigt daardoor als vierde in de poule en speelt vandaag in de hal ve finale tegen de ongeslagen pou lewinnaar Puerto Rico. In zijn eer ste wedstrijd verloor Nederland met 2-4 van dat land. In de halve fi nale spelen de Verenigde Staten en Cuba, dat als derde eindigde in de poule. Zondag is de finale. UITSLAGEN WMÊÊÊÊÊÊÊk PAARDENSPORT Hickstead. CHIO. Landenwedstrijd FEI Na tions Cup, na twee manches: 1. Ierland 4 (Breen/Cos I Can 0+8, Moloney/Ahorn van de Zuuthoeve 0+0, Kerins/Lisona 0+4, McMahon/Pacino ng+0), 2. Frankrijk 8, 3. Duitsland 12; 7. Nederland 28 (Thijssen/Tyson 8+4, Zoer/Sam 12+4, Schuttert/Cerona HS 16-0, Albert Voorn/Tobalio 0+8). Stand: 1. Duitsland 47, 2. Frankrijk 37, 3. Groot-Brittan- nië 32; 6. Nederland 29,5. SCHAKEN Amsterdam. NK schaken. Mannen, zesde ronde: Giri - Van Kampen 1-0, Ernst - Smeets 0-1, Swinkels - Sokolov 0-1, Reinderman - L'Ami 0-1. Stand: 1. Giri 5 1/2, 2. Sokolov, L'Ami 4, 4. Van Kampen 3, 5. Smeets, Ernst, Swinkels 2, 8. Reinderman 1 1/2. Vrouwen, vijfde ronde: Lanchava - Middel- veld 1-0, Haast - Zhaoqin Peng 1/2-1/2. Stand: 1. Lanchava 4 1/2, 2. Peng 3, 3. Haast 2, 4. Mid- delveld 1/2. TENNIS Atlanta. Mannen. Tweede ronde: Muller (Lux) - Fish (VSt/2) 4-6 2-3 opgave, Isner (VSt/1) - Bemelmans (Bel) 4-6 6-3 6-4, Soek (VSt) - Johnson (VSt) 7-6 (5) 7-6 (5). door William Pomp HOCKENHEIM - Hij stapte op eigen kracht uit zijn tot wrak verwron gen Mercedes, zwaaide ter gerust stelling even naar de tribunes, maar de schrik zat er evengoed ste vig in bij de fans van Michael Schu macher. Op zijn eigen Hocken- heim, waar morgen de tiende Grand Prix van het seizoen wordt verreden, gleed de Duitse Formule i-coureur gistermiddag een paar minuten voor het eind van de tweede training met zijn bolide hard van het kletsnatte asfalt. „Het was te wijten aan concentra tiegebrek", verklaarde de zevenvou dig wereldkampioen de oorzaak van de crash. „Ik was in gesprek over de boardradio met het team, deed tegelijk wat aanpassingen aan de auto, raakte de witte lijn die door de regen spekglad was ge worden en daar ging ik." De cosmetische schade aan zijn Mercedes was groot, maar de cou reur zelf bleef ongedeerd. Toch was het geen lekker begin van het belangrijke weekeinde voor de 43-jarige Schumacher, die in zijn 'Heimat' meer dan ooit smacht naar zijn eerste overwinning sinds zijn comeback van 14 maart 2010. Het is tijd voor de echte Schuma cher om op te staan, en het zit er in. Zijn Mercedes heeft meer po tentie dan ooit. „Sinds we een an der team van ingenieurs hebben aangesteld, halen we veel meer uit de auto", constateert Schumacher. De podiumplaats in de achtste ra ce van het seizoen op het circuit van Valencia vormt het tastbare be wijs. Het was voor het eerst sinds zijn terugkeer dat 'Schumi' de trap naar het bordes weer eens mocht nemen.In de races daarvoor reed de onder de rook van Köln opge groeide Formule i-legende geen deuk in een pakje boter, maar dat was vooral te wijten aan de even eindeloze als ongelooflijke reeks van pechgevallen die hem trof. Vijf keer haalde hij de finish niet. Schumacher, die binnen enkele weken de knoop doorhakt over zijn toekomst in de Formule, 1 ver loor de moed geen moment, bleef altijd optimaal gemotiveerd. „Ik ben in de gelukkige omstandig heid dat ik in de snelste sport ter wereld zit, waar altijd vernieuwing en vooruitgang is. Daardoor kun je je altijd op het volgende doel richten, waardoor motivatie nooit een probleem is geweest." Of dat een garantie is voor het in aantocht zijn van zijn eerste zege sinds zijn comeback laat Schuma cher in het midden. „Het is wel wat me drijft en we zijn ook in de race voor een overwinning, dat hebben we dit seizoen al laten zien. Voor dit weekend is een plaats op het podium zeker niet onrealistisch en een overwinning, uitgerekend hier op het circuit van Hockenheim, zou natuurlijk ul tiem zijn." FCVASLUl PANATHINAIKOS FC CLUB BRUGGE KV FEYENOORD Feyenoord treft in de derde voorronde van de Champions League één van de sterkste tegenstanders: Dynamo Kiev. foto Laurent Gillieron/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65