7 Bijzondere relatie met Huis van Oranje zaterdag 21 juli 2012 Geweldige golven, schrijft Monique Rijkse uit Middelburg. Zij stuurde deze foto van haar twee kinderen Jim en Lynn in. Ze vermaken zich, on danks de minder goede zomer, prima op het strand van Zoutelande. Ook met uw foto in de krant? U kunt uw foto uploa- den op www.pzc.nl/foto, in het album zomer 2012. Graag met vermelding van naam, woonplaats en een korte omschrijving. ÜH Colofon verschijnt elke dag gedu rende de zomer als bijlage bij de PZC en BN DeStem email: zomer@pzc.nl website: www.pzc.nl/zomer postadres: PZC o.v.v. 'Zomer' Postbus 91 4330 AB Middelburg Lilian Dominicus telefoon: 0113 315674 e-mail: zomer@pzc.nl Karen Hagen Correlli van Huiten Ellen Jobse Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Zeeland telt enkele tientallen musea: groot, klein en met de meest uiteenlopende thema's. In deze rubriek stellen ze zich voor. Vandaag: stadhuismuseum De Vierschaar in Veere. Eeuwenlang werden van uit stadhuis De Vier schaar de inwoners van Veere en omliggende dorpen bestuurd en berecht. Schilderijen en historische voor werpen vormen een bewijs van de rijke bloeitijd van Veere. Sinds 1581 bestaat een bijzonde re relatie tussen het Huis van Oranje-Nassau en de Stad Veere. Tot de collectie behoren onder meer historische portretten van de Oranjevorsten. Topstuk is de vergulde zilveren beker die Maxi- miliaan van Bourgondië-Beve- ren (1514-1558) aan de stad Veere schonk. T/m 31 oktober dagelijks open van 13.00-17.00 uur. Op vrijdag gesloten ivm huwelijksvoltrek kingen. Volwassenen 2 euro, kin deren t/m 12 jaar en museum kaarthouders gratis, combikaart met Museum De Schotse Hui zen: 5 euro. www.devierschaar.nl V I Vanuit stadhuis De Vierschaar werden de inwoners van Veere en omliggende dorpen bestuurd en berecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59