eigen zwarte bessen plicht op 0113-372830 of 06-28888087. Prijs 15,00 euro voor kinderen vanaf 4. Volwassenen 19,50 eu ro. Stichting Ezelspoor, Stroodorp 1 Zeeuwse Zomerfair. Diverse ondernemers met (streek)producten, workshops, Zeeuwse folklore dansgroep en zangeres Albertina. Het beroemde Mo lenhoek Mosselfeest. Fair is vrij toegankelijk, mosse len eten en deelname workshops tegen betaling. Info: www.demolenhoek.com MIDDELBURG 3 City of Dance Festival. Sinds de eer ste editie in 2001, is City of Dance uitgegroeid tot een evenement van formaat met grote bekendheid in Nederland en daarbuiten. Dit jaar een line-up met maar liefst 75 li ve-acts en DJ's op podia verdeeld over de hele stad. Het historisch centrum van Middelburg zal bruisen van muziek, kunst en straattheater. Er is veel ruimte voor creativiteit onder de jongeren: componeren van electrobeats, samen een reuze bamboe piramide bouwen, "muziek recyclen", hippe dansworkshops. Line-up: Shermanology, Gelazer!, Flexican, The Party- squad, Sef, D-Rashid, Dennis v d Geest, Daniel I Me- bius, Biggi, Alpha 2, Tommy Knocker, Paul Elstak, Ran - D, Adaro, Ophidian, E- Force, Reza, de Hobbyis ten, MC Apster, MC Lady Bee, Irvan, Andrei Russo, Patrick, MC Marboo, King Chubby, Ribadeo Karel- tje, Jimmy Spliff, Calypso, Brumo, Sander en vele an deren. Info: www.danceparademiddelburg.nl NIEUWVLIET Adventure Sportmiddag. Touwenpiste, tokkelbaan, rappel, speleologie, boogschieten, hindernispiste enz. Voor alle leeftijden vanaf 8 jaar. Groepsindeling naar leeftijd met proffesionele begeleiding. Deelna me €12,50 per persoon, vooraf reserveren. Boerenhoeve, St. Jansdijk 1, van 13.00 tot 17.00 uur. NISSE Jumpin'de Weel. Paardensportevenement. Van 21 tot en met 29 juli. Zaterdag onder meer dressuur, zondag enkelspan-, dubbelspan- en vierspancombinaties. Van 26 tot en met 29 juli staan de springrubrieken op het program ma. Zaterdag 28 juli is er een zomerfair met een gro te variatie aan kraampjes, snoeperijen, hebbedingen en demonstraties. Info: www.deweelruiters.nl OOSTKAPELLE Korren en zeeschuimen. Op de grens van water en land leeft meer dan iedereen denkt. Het is niet al leen zand tussen je tenen wat je voelt! Met respect voor het bodemleven wordt het verborgen leven door middel van een kor (sleepnet) zichtbaar ge maakt. Een handdoek en waterschoenen zijn nodig voor deze activiteit. Maximaal 25 deelnemers. Deel name: 3,- euro p.p.. Om teleurstelling te voorkomen tijdig aanmelden via reserveringen@terramaris.nl. Duinvlietweg 6 (Terra Maris), vanaf 09.30 uur. VEERE Van Loon Hardzeildag. Veertig traditionele vissersbo ten (hoogaarzen, hengsten, schouwen, schokkers, zalmschouwen en old gaffers) strijden op het Veerse Meer tegen elkaar. De wedstrijd begint rond 11.30 uur, de finish is rond 16.00 uur. De feestelijkheden rond de wedstrijd vinden plaats op de wal bij de Campveerse Toren in Veere. Dit lustrumjaar is extra feestelijk met muziek, kinderactiviteiten, ambachten, een Zeeuwse en Maritieme markt, rondvaart VLISSINGEN Duin- en strandtocht. Er kan gewandeld worden over 5,10,15, 20 en 30 km. De start van de 20 en 30 km is van 8.30 tot 10.30 uur, overige afstanden van 9.00 tot 12.00 uur vanaf de Kanovijver. We wande len over het strand, door de duinen en door het Nol- lebos, de 30 kilometer loopt door tot Westkapelle, de 20 kilometer slaat af bij Zoutelande, de 15 kilo meter houdt het vol tot Valkenisse er de korte af standen gaan tussentijds al terug richting Vlissingen. Startbureau: Kanovijver, Burg. van Woederenlaan. VROUWENPOLDER Circus Bongo, Noorddijk 6, vanaf 19:00 uur. WISSENKERKE Folkloredag. Diverse activiteiten als een markt, trac toren, dikke-banden-race en muziek. 10 tot 18 uur. YERSEKE Zeehondentocht met M.p.s. Adriana. Hierbij nemen we u mee, over het grootste Nationaal Park van Ne derland, naar de zeehonden die op de zandbanken 'plaete' nabij de Zeelandbrug liggen te rusten. Wij vertellen 'live' alles over de Oosterschelde, wat er zo al in en op de bodem leeft waardoor het Nationaal Park Oosterschelde zo uniek is. Prinses Beatrixhaven, van 10.00 tot 12.30 uur. IJZENDIJKE 41e Folkloristische Dag. 9.00 uur: Optocht 10.00 uur: Openingsceremonie met duivenloop- vlucht; hele dag ringrijden te paard, ringrijden met sjezen en oude ambachten op de Markt, 's Middags volksdansen in klederdracht. 13.30 uur: Concert in de NH Kerk 13.30 uur: Krulbolwedstrijd; Schilderfestival in de Kerkstraat; Jaarmarkt in de Koninginnestraat en de Landpoortstraat ZIERIKZEE RTL 4 Road Show met Martin Gaus, terrein van Bolle Dier Tuin, Grevelingenstraat 15, 09 tot 17 uur. ZOUTELANDE Ringrijden, van 08.00 tot 17.00 uur. ZONDAG 22 JULI BURGH-HAAMSTEDE Circus Franz Renz, Kraaijensteinweg, gehele dag COLIJNSPLAAT Yoga op het strand. Elke zondag tussen 10.00 en 11.00 uur, op het strandje in Colijnsplaat (bij de ha ven). Vrije inloop, 7,50 euro per les. GENT Gentse Feesten. Tiendaags cultureel volksfeest in het historische centrum van de stad Gent. GOES Speelland Zeeland. De Zeelandhallen Goes zijn om getoverd tot het grootste indoor speelparadijs van Zeeland. Springkussens, glijhellingen, typische Hol landse spellen, boerengolf,een stormbaan, een pan- naveld, een speedmeter en een enorm verkeersplein zijn onderdelen van deze unieke speelervaring. Da Vinciplein 1, van 12.00 tot 20.00 uur. HULST 4 Torenbeklimming Willibrordus Basi liek Hulst. De 60 meter hoge toren van de Willibrordusbasiliek met haar markante toren ziet men al van verre staan en nodigt uit tot een na der bezoek aan de historische vestingstad met haar 3,5 km lange vestingwallen en haar cultuurhisto rische monumenten. De beklimming duurt ongeveer één uur. Kaarten a 4,50 euro per persoon zijn ver krijgbaar bij de VW Hulst, Steenstraat 37, 0114-315221. Een combinatie van deze excursie met de ZomerVes- tingWandeling om 15.30 uur is mogelijk tegen gere duceerd tarief a 7,00 euro. VW Hulst, Steenstraat 37, van 14.30 tot 15.30 uur. KAMPERLAND Openlucht kerkdienst. Na iedere dienst is er gelegen heid om na te praten met koffie, thee en limonade. Bij de steiger van het fïetsvoetveer aan de Veerdam, vanaf 19.00 uur. KNOKKE Ochtendwandeling door het Zwin. Elke zondag van 10.00 uur tot 12.00 uur kan de bezoeker aansluiten voor een begeleidende wandeling door Het Zwin. De gids toont het natuurgebied op een andere ma nier. (Geen honden toegelaten). Deelname: kinderen van 6 tot 12 jaar 4,20 euro, volwassenen 7,20 euro, 60+ 6,40 euro. Hoofdingang Natuurcentrum Zwin - Graaf Léon Lippensdreef 8, Knokke. MIDDELBURG Rondleiding Stadhuis. Het laatgotische stadhuis van Middelburg wordt alom gezien als een van de mooi ste monumenten van Nederland. Wandel met een gids van de Tourist Shop door de prachtige zalen en aanschouw de oude meubelen, schilderijen en wand tapijten. U hoort alles over de veelzijdige geschiede nis van dit prachtige monument. Om 11.30 en 15.15 uur. Volwassenen: 4,25 euro, 6 t/m 12 jaar, -*■ 65+, CJP en mindervalide: 3,75 euro, 0 t/m 5 jaar gratis. NIEUWVLIET-BAD Nieuwvliet at Sea, braderie van 10.00 tot 22.00 uur. NISSE Jumpin'de Weel. Paardensportevenement. Van 21 tot en met 29 juli. Zaterdag onder meer dressuur, zondag enkelspan-, dubbelspan- en vierspancombinaties. Van 26 tot en met 29 juli staan de springrubrieken op het program- ma. Zaterdag 28 juli is er een zomerfair met een gro te variatie aan kraampjes, snoeperijen, hebbedingen en demonstraties. Info: www.deweelruiters.nl RITTHEM Rondleiding door Natuurgebied Rammekenshoek en het fort. U kunt van een vakkundige gids van het IVN een rondleiding krijgen door het historische fort en het naastgelegen unieke bos- en natuurgebied. Deelname 5,00 euro, jeugd t/m 12 jr. 2,50 euro, kin deren onder de 6 jaar gratis. Rammekesweg, 14 uur. Info: www.fortrammekens.nl. VLISSINGEN Kermis, laatste dag WESTENSCHOUWEN Meditatiewandelingen in boswachterij Westerschou- wen met een natuurgids. Vertrek Excursieschuur Westenschouwen. Aanmelden en informatie bij-WV Schouwen Duiveland, 0900-2020233 en bij info@karinroelofs.nl. Kosten 9,50 euro p.p. Duur 2 uur. Kraaijensteinweg 140, van 10.00 tot 12.00 uur. Bekijk de volledige agenda op www.wvzeeland.nl. Evenementen toevoegen aan die website kan via www.vwzeelandinfo.nl Het gemiddeld hoge aantal zonuren en de geringe kans op nachtvorst in Zeeland doet de bessenteelt goed. Na het oogsten worden de bessen ingevroren. „Uiteindelijk is het sap daardoor mooier", zegt Krista. De overi ge bessen, het grootste deel, gaat naar fabrie ken zoals Hero, bekend van de cassis. Om er wijn en sap van te maken moeten de bessen worden geperst. „Dat wordt hierin gedaan", zegt Krista. Ze laat een grote pers zien. „Het sap is na het persen klaar en kan in de fles sen worden gedaan. Voor de wijn moeten de bessen nog gisten. „Dat duurt ongeveer anderhalfjaar." Bij de wijnboerderij hebben ze zwarte bessenwijn, die meer proeft als port, maar ook wijn van zwarte bes en kers. „Die is zachter van smaak." Bovendien zijn bessen gezond. Krista: „Sommige klanten komen op aanraden van een arts. Zwarte bessen zuiveren het bloed, nemen de druk weg van ogen en houden de zuurgraad van de blaas op peil. Ook komt er vaak iemand die de ziekte van Parkinson heeft. Bessen sap geneest het niet, maar het zorgt wel voor gezonde vitaminen." Overigens kun je naast bessensap en wijn ook andere produc ten kopen waar de bessen in worden ver werkt. Krista somt op: Jenever, yogurt, mosterd, jam chutney en dessertsaus." Alle maal in Nieuwdorp te vinden. De schuur van de wijnboerderij in Nieuwdorp. foto's Boonman's Wijnmakerij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57