m 1 1 4l 2012 Gewoon Zeeuws zaterdag 21 juli 2012 De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl ZATERDAG 21 JULI AAGTEKERKE Trekkertrek in Aagtekerke, hoek Aagtekerkse- weg/Pekelingseweg, van 13.15 tot 20.00 uur. BIERVLIET Open huis bij Kwekerij In Goede Aarde. Tijdens deze open dagen toegang tot de privétuin. Gratis entree. Kapitalendam 7, van 09.00 tot 17.00 uur. BRESKENS Avontuurlijke boottochten naar de Zandplaten. Na een korte rondvaart, waarin we bijna altijd een kolo nie zeehondjes zien, leggen we het schip tegen de zandplaat en kunt u via een speciaal ontwikkelde loop brug van boord af. Dit gebeurt uitsluitend onder bege leiding van één of meerdere gidsen. De vaartocht duurt ongeveer vier uur. Op de zandplaat gaan we op zoek naar schelpen, haaientanden en fossielen. We ge ven uitleg over de natuur, de scheepvaart en de vele zeevogels. Het gemakkelijkst zijn waterschoenen of ge woon op de blote voeten. Maximaal mogen en kun nen er op deze vaartocht 75 personen mee; minimale leeftijd 8 jaar. Honden niet toegestaan. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Deelname: 20,- euro p.p. Aanmel den verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Info: www.defestijn.nl info@defestijn.nl BRUINISSE Visserijdagen. 10.00 uur: Maritieme Bedrijvenpre- sentatie op het Havenplateau; 10.30 uur: Palingrookwedstrijd; brade rie en kermis in het dorpscentrum en bij de haven; 11.30 uur: Miss Visserij geeft in de Bruse vissershaven het startschot voor alweer de 5e Bruse Mosselrace. 13.30 uur: ledereen kan inschepen op de mosselbo- ten in de haven voor de Vlootshow en zo een rondje meevaren met de Bruse vissersvloot over de Ooster- schelde (gratis en op eigen risico); 14.00 uur: Afvaart van de Vlootshow vanaf de Bruse vissershaven; 15.30 uur: Show van Radio 538 DJ's On Tour; prijsuit reiking Palingrookwedstrijd door Miss Visserij; 16.30 uur: prijsuitreiking 5e Mosselrace door Miss Vis serij. 18.00 uur: Roeiersbal met DJ C arlo, DJ Ja zz-M Dirk Jan Deelen 22.45 uur: Vuurwerkspektakel Info: www.visserijdagen-bruinisse.nl BURGH-HAAMSTEDE Circus Franz Renz, Kraaijensteinweg, gehele dag Van Loon Hardzeildag, Veere Avondmarkt, van 18.00 tot 24.00 uur. CADZAND-BAD Truck en Tractorpulling. Ringdijk Noord, vanaf 16 uur. DOMBURG Domburgsche Dag. Viering 60-jarig bestaan Domburg- se Ringrijders Vereniging. Jubileumwedstrijd ringrij- den, curiosamarkt, kraampjes, demonstratie Ons Boer- egoed, demonstraties door hoefsmid, weiness markt, kinderspelen, live muziek in de avond. Beach Yoga Domburg. Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg, ledereen kan mee doen, de lessen zijn in Nederlands, Duits en Engels. Meld je vooraf aan op 06-50911013. Gratis parkeren op parkeerterrein Irma aan de Domburgseweg, dan nog 10 minuten lopen door het Burg. v. Teylingenpark naar de duinen. Strandovergang Watertoren Oost Domburg, van 09.30 tot 10.30 uur. GENT Gentse Feesten. Tiendaags cultureel volksfeest in het historische centrum van de stad Gent. Wandel van het ene plein naar het andere en ontdek een mix van pop, rock, folk, soul, funk, reggae, disco. Wereldmu ziek, kleinkunst, de Vlaamse showbizz, Coverbands en Gentse groepen zijn ook van de partij! Maar ook: in ternationale straattheateracts, theatervoorstellingen, geleide bezoeken, vuurwerk, de Gentse Feestenpara de en markten. Info: www.gentsefeesten.be GOES 2Speelland Zeeland. De Zeelandhallen Goes zijn omgetoverd tot het groot ste indoor speelparadijs van Zeeland. Springkussens, glijhellingen, typische Hollandse spellen, boerengolf,een stormbaan, een pannaveld, een speedmeter en een enorm verkeersplein zijn onderde len van deze unieke speelervaring. Da Vinciplein 1, van 12.00 tot 20.00 uur. GRIJPSKERKE Sjezenrijden, van 15.30 tot 21.00 uur. HEINKENSZAND Bezoek aan de molen De Vijf Gebroeders. De mole naar laat u op educatieve wijze zien hoe de molen werkt, na afloop van de rondleiding is er gelegenheid tot kopen van meelproducten van de molen. Slaakweg 1van 11.00 tot 17.00 uur. KAMPERLAND (STROODORP) Ezelwandelingen. Elke zaterdag van 10.00-12.30 uur en woensdag vanaf 13.30-16.00 uur. Aanmelden ver- De producten van Boonman's Wijnmakerij zijn te koop in landwinkels. In de winkel van Boonman's Wijnmake rij in Nieuwdorp hangt aan de muur een tegeltjes-wijsheid: Wijn van zwarte bessen, één van Zeelands delicatessen. Het is duidelijk, bij deze wijnmakerij in de Zak van Zuid-Beveland maken ze wijn van zwarte bessen in plaats van druiven. De bes sen worden geteeld op ruim 30 hectare. De oogst is deze week begonnen. Krista Pluijmers runt samen met haar man Richard Boonman sinds vorig jaar het be drijf. Ze hebben het van zijn ouders overge nomen. Die zijn twintig jaar geleden begon nen met wijn maken, meer als hobby. De hobby is inmiddels uitgegroeid tot een nieu we bedrijfstak, naast het normale verbou wen van aardappelen, graan en suikerbie ten. Ze verkopen in totaal twee rode wij nen en één witte wijn die gemaakt is van witte bessen. Daarnaast maken ze ook twee soorten bessensap, één sap waar water en suiker aan is toegevoegd. De andere zonder toevoegingen. „Zeeuwser kan het niet", zegt Krista over haar producten. „De zwar te bessen worden in de Zeeuwse klei ge kweekt, de grondsoort is belangrijk voor de smaak. Dat is te proeven. Onze wijnen en sappen worden vervolgens in Zeeland ver werkt en verkocht, zoals in de landwinkels en de Jumbo in Goes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56