Bos bloemen voor prijsje 3 Voor het boekje fotografeerde ze al les zelf en tekende bij alle B&B's een plattegrond. „Dat is van groot belang, zo weet iedereen waar die aan toe is en hoe groot de ruimtes zijn." Naast het testen van de rol stoelvriendelijkheid en het opme ten van de deuren en de ruimtes tussen muren en bedden, keek ze ook naar de plek zelf, de gastvrij heid en tips voor activiteiten in de buurt. Hetzelfde deed ze bij Breezand Va kanties in Vrouwenpolder, het eni ge Zeeuwse bedrijf in het boekje. Geen B&B, wel een bijzondere plek op het strand, volgens de Amersfoortse. „Normaal zijn strand en rolstoelen geen ideale combinatie, maar Breezand heeft twee aangepaste strandhuisjes." Een douchestoeltje, armsteunen bij het toilet, een onderrijdbare wastafel. De aangepaste huisjes zijn klein, maar compleet, schrijft Kelderman in het boekje. Er zijn geen drempels en het is met een rolstoel over een speciaal aange legd pad goed te bereiken. Kelder man: ,,'s Ochtends worden verse broodjes bezorgd. Ja, het is een ide ale plek aan zee. Ik heb heerlijk ge droomd in Vrouwenpolder." Dat klinkt Matthijs Murre, bedrijfs leider van Breezand Vakanties als muziek in de oren. Hij is er eerlijk in. „Voor aangepaste strandhuisjes is gewoon een markt. We hebben er bewust voor gekozen. Oudere mensen vinden het ook fijner als het goed bereikbaar is. Om bij de strandhuisjes te komen hoefje in principe geen zandkorrel aan te ra ken door het verharde pad aan de duinkant." Het is volgens de be drijfsleider een specifieke doel groep. „Vaak is het eerst zien dan geloven." Toch komen de meesten terug als ze hebben gezien hoe het eruit ziet. De huisjes zijn vrijwel al tijd volgeboekt. „Mensen hebben een onvergetelijke vakantie." Zo ook Kelderman en haar vriend. Naast de check op de rolstoelvrien delijkheid, heeft ze als tip het hu ren van elektrische strandrolstoe- len bij Oostkapelle in het boekje gezet. Geweldige ervaring was dat, vertelt ze. „Normaal moeten we al tijd iemand vragen die ons duwt. Dat is altijd een heel gesjor, getrek en gehijg. Nu konden we zelf sa men over het strand rijden, tranen van geluk schoten in mijn ogen." Volgens Kelderman is het aanpas sen van accommodaties, zoals bij Breezand Vakanties, helemaal niet zo moeilijk. „Als ondernemers er van tevoren over nadenken, zijn ze niet veel geld kwijt. Vaak verge ten ze dat." Marktplaats is volgens haar een ideale plek om goedkope, vaak bijna nieuwe onderdelen te kopen om een ruimte aan te pas sen. En tegenwoordig is er veel mo gelijk. „Die hippe inloopdouches, zijn voor ons ideaal. Alleen een douchestoeltje aan de muur en je bent klaar." In Nederland is het echt nog niet vanzelfsprekend dat gelegenheden zijn aangepast. „In Amerika is dat al in de wet vastge- legd." Met het uitkomen van het boekje wil Kelderman bijdragen aan de bewustwording. En een droom is uitgekomen. Hoewel het in totaal zon vier jaar duurde van idee tot realisatie. In al haar ongeduld en enthousiasme had Kelderman wel al een website opgezet www.eelke- droomt.nl. Hierop staan de B&B's waar ze is geweest. Die zijn te her kennen aan het stempel: Eelke heeft hier heerlijk gedroomd. Maar ook andere adressen in Zee land, zoals 't Munnikenhof in Grijpskerke en de Stayokay in Domburg. Daar is ze niet zelf ge weest. „Die bel ik op en zo pro beer ik zo goed mogelijke informa tie te krijgen. Als eigenaren niet eerlijk zijn over een faciliteit, heb ben ze daar uiteindelijk alleen zich zelf mee." Met dit boekje hoopt Eelke Kelder man dat het opsporen van leuke adresjes iets gezamenlijks wordt. „Het zou leuk zijn als anderen hun ervaringen delen, bijvoor beeld via mijn website. En dat de eigenaren van de B&B's bewust worden." Ondertussen droomt Eel ke alweer veel verder. „Misschien een boekje met adressen in het buitenland?" De aangepaste huisjes van Breezand Vakanties in Vrouwenpolder. Het énige Zeeuwse adres in het boekje. zaterdag 21 juli 2012 Eelke Kelderman (r) en haar vriend Jon Bunnig doorkruisten heel Nederland op zoek naar de leukste B&B's. Hier zijn ze bij B&B De Theeplaats in Lage Zwaluwe. Voorkant van het boekje dat Eelke Kelderman heeft geschreven. Vakantie vieren met een laag budget vergt wat creativiteit. De Zomerkrant-redactie zoekt naar de mogelijkheden. Deze keer: plukken langs de akkerranden. door Lilian Dominicus Wilde bloemen plukken: het kan langs de akkerran den van sommige boeren op Walcheren en in Zeeuws-Vlaanderen. Het is een hele populaire activiteit, zo laten de initiatiefnemers aan beide zij den van de Westerschelde we ten. Niet verwonderlijk ook: te gen een kleine vergoeding kom je thuis met een enorm kleurrij ke bos bloemen. Versgeplukt blij ven ze lang goed in een vaas en het is ook nog eens leuk om te doen. Door de kou en regen was de bloei op sommige plekken mogelijk wat vertraagd, maar in middels kun je bij alle deelne mende bedrijven wel terecht. In Zeeuws-Vlaanderen werkt het iets anders dan op Walche ren. Op Walcheren koop je een pluk- bon voor 12,50 euro bij een van de aangesloten streekproducten winkels en voor dat bedrag mag je meerdere keren plukken. Adressen zijn te vinden op www.natuurlijkwalcheren.nl. In Zeeuws-Vlaanderen reken je per keer ter plekke 2,50 euro af bij de boer. Voor informatie over de deelnemende bedrijven, zie www.anvgroeneoogst.nl. Als laatste nog een aanvulling op deze rubriek van afgelopen maandag. Verontruste onderne mers uit Westkapelle en Zoute- lande lieten weten dat gratis par keren óók daar mogelijk is. Ver der is de parking bij Hotel Woestduyn tussen Domburg en Westkapelle, de Verlengde Dis- hoekseweg bij camping Wiele- maker en de parkeerterreinen Ir ma 1 en 2 bij Domburg vrij. Akkerrand bij Spui. foto Jeroen Dees

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55