21 Rollend op zoek naar de leukste B&B's ;e weken lar Twee ng Nederlands praten zaterdag 21 juli 2012 Voor rolstoelgebruikers is het vinden van dat ene charmante Bed Breakfast vaak een hels karwei. Ervaringsdeskundige Eelke Kelderman (35) lost dit op met haar boekje 'Bed Breakfast zonder drempels' waarin een overzicht van twintig rolstoelvriendelijke B&B's is te vinden. Eén daarvan staat in het Zeeuwse. door Karen Hagen Uren, soms zelfs we ken was Eelke Kelder man uit Amersfoort bezig om een roman tische B&B te vin den die ook nog eens rolstoelvrien- delijk is. „Als je als rolstoelgebrui ker op zoek bent naar iets anders dan hotels langs snelwegen en gro te bungalowparken, ben je lang be zig." Dat moet toch anders kun nen, dacht de Amersfoortse en nu is het boekje 'Bed Breakfast zon der drempels' sinds maart dit jaar een feit. Uitgebracht in samenwer king met het Revalidatiefonds en de ANWB. „Ik ben altijd gek op die boekjes met weekendjes weg of andere leu ke tips", zegt ze enthousiast. „Al leen staan er vijftig adressen in waarvan er dan maar één hele maal rolstoelvriendelijk is. Ik werd voor niets lekker gemaakt." Kelder man zit al haar hele leven in een rolstoel en heeft samen met haar vriend Jon Bunnig (48), die even eens in een rolstoel zit, heel Neder land doorkruist om alle twintig B&B's in haar boek zelf te testen en te beoordelen op rolstoelvrien delijkheid. „Als ervaringsdeskundi ge nemen mensen sneller iets van mij aan. Ik ervaar het direct als iets niet helemaal handig is. Voor men sen die niet in een rolstoel zitten is dat anders." Het bezoeken van al die B&B's had wel wat voeten in aarde. In haar koffer zit standaard een antis- lipmat voor in de douche, een toi- letverhoger, een wandbeugel en een verlengsnoer voor het opladen van de rolstoel. Dat is wel even iets dan alleen zomerjurkjes inpak ken. „Die neem ik ook mee hoor." Eelke Kelderman in een gehuurde elektrische strandrolstoel in Oostkapelle. „Nu konden we zelf samen over het strand rijden, tranen van geluk schoten in mijn ogen." Thomas en Anke met hun twee dochters. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Thomas (42), Anke (40), Rebecca (9) en Janneke (7) Fritze Woonplaats: Telgte, Duitsland Gespot: in Veere door Karen Hagen Twee weken lang Neder lands praten, dat is wat Anke vooral leuk vindt nu ze in Zeeland op vakantie is. „Mijn moeder is Nederlandse, het is mijn moedertaal." Ze woont al haar hele leven in Duitsland en met kennissen en haar familie praat ze vooral Duits. Haar twee dochters begrij pen het Nederlands wel, maar kunnen nog niet goed terug pra ten. „Alhoewel, Rebecca bestel de wel ijs in de supermarkt, dus dat gaat wel", zegt Anke la chend. De familie is naar Zeeland geko men om veel te fietsen en na tuurlijk om een mooie zomerva kantie te beleven. „We hebben al tandems gehuurd", zegt doch ter Rebecca enthousiast. „Dat vond ik erg leuk, omdat je sa men op een fiets zit." De doch ters vinden vliegeren op het strand ook heel leuk om te doen. Anke: „Dat doen ze vaak 's avonds, want na zeven uur mag het." Als ze vliegeren, dan doen ze dat op het strand van Dishoek, omdat ze daar verblij ven. Nu zijn ze speciaal naar Veere gekomen voor een rond vaart over het Veerse Meer. Dat wilden ze nog doen, voordat ze weer vertrekken. Ze hebben het erg naar hun zin in Zeeland. An ke: „Iedereen is ontzettend vriendelijk. Ze zijn hier minder afstandelijk dan in Duitsland. Daar spreken we elkaar veel va ker met 'u' aan. Hier is het 'jij'." En ook het broodje pindakaas valt in de smaak, vooral bij de jongste dochter janneke. „Die is er dol op, in Duitsland kennen we dat helemaal niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54