FZC Poker is bijna wetenschap Situatie Zeeuwse fruitteelt valt mee Neckermann in zwaar weer Hoogspanningskabel zegen én ramp neckermann.cor 8 zaterdag 21 juli 2012 llff[ IN BEELD The last Dutchman standing! Schalt er door de zaal. Het klinkt alsof Niels van Alphen (22) een stukje geschiedenis heeft geschreven in Las Vegas. En dat klopt wel. De Westkapel- lenaar eindigde als dertigste in de World Series of Poker en nam 236.921 dollar mee naar huis. Zijn landgenoten liet hij ver achter zich. De jonge pokeraar behoort nu tot de vijf beste Nederlanders ooit in dit wereldwij de toernooi. Niels van Alphen 22 jaar, uit Westkapelle; Studeert Aquatische Ecotechnologie aan de HZ; Eindigde als enige Nederlander bij de laat ste 30 op de World Series of Poker in Las Vegas en won daarmee 236.921 dollar; Behaalde eerder een finaleplaats in Kopen hagen. door Sharon van Oost Hij ging naar Las Vegas met de gedachte 'ik zie wel waar het schip strandt', voelde zich heel relaxt. „Die rust heb ik het hele toernooi kunnen bewaren. Ik merkte dat ik zeker niet slechter was dan mijn tegen standers." Het imago van mannen in louche pak ken, bergen zwart geld, daar klopt vol gens Van Alphen niets van. Een kunde- spel noemt hij het. Een wetenschap, zo zou je het ook kunnen omschrijven. „Als je echt goed wilt zijn, moet je heel veel lezen en leren. Als je de regels kent en de goede tactieken gebruikt, wordt het gok- gehalte heel klein." Poker is daarnaast een heel sociaal spel, vindt Van Alphen. „Zo'n pokertafel is net de 'echte' wereld; je zit met allemaal ver schillende mensen aan tafel, iedereen is weer anders. De sfeer is heel gemoedelijk. Er wordt honderduit gepraat." Zelf praat hij niet veel aan tafel, bang dat hij zijn tac tieken per ongeluk verraadt Zes jaar geleden begon hij met poker: ge woon gezellig aan de keukentafel met zijn vrienden. Nu reist hij de wereld over. In Kopenhagen bereikte hij de finale en ook in China kwam hij ver. En het reizen bevalt hem wel. „Volgend jaar begin ik aan het laatste jaar van mijn studie Aqua tische Ecotechnologie aan de HZ en loop goed op schema." Hij wil zeker iets met zijn studie gaan doen, maar niet meteen. Eerst gaat hij proberen hoe ver hij het schopt op pokergebied. „En flink genie ten van het reizen. Ik mag overal naartoe, geweldig vind ik dat. Het bedrag dat ik heb gewonnen komt daarbij van pas." Zijn ouders hebben zijn passie gelukkig ook geaccepteerd. „Nou ja, min of meer. Eerst vonden ze het eng, maar nu ik heb laten zien dat ik er goed in ben en mijn school niet verwaarloos, accepteren ze het meer en meer." Familie en vrienden vinden het hartstikke leuk voor hem. „Leuk dat iedereen zo meeleeft. Mijn dorpsgenoten volgen me op de voet." Pokeraar Niels van Alphen (22) uit Westkapelle. foto Ruben Oreel UW MENING 402 reacties Ik geloof in homeopathische geneesmiddelen „Eigenlijk kun je dat pas het beste zien als er een overstroming is. Dat is een beetje het probleem." Jan Prins over het effect van voorbereidingen op overstromingen 1 Duits faillissement bedreigt vestigingen Neckermann in Zeeuws-Vlaanderen 2 Rescue haalt extra vliegende deelnemers naar Vlissingen 3 Inwoner Wolphaartsdijk maakt slimme reisplanner IN BINNEN- EN BUITENLAND Dagje uit fors duurder Een dagje uit naar de dierentuin of attractie park is de afgelopen tien jaar flink duurder geworden. Uitstapjes met een hapje eten buiten de deur zijn in die tien jaar 33 pro cent duurder geworden, terwijl de totale in flatie in die periode 19 procent was. Dat meldde het economisch bureau van ING. De vorstperiode in februari zal de Ne derlandse fruitteelt voor zeker 85 mil joen euro aan schade berokkenen, maar Zeeland is de dans grotendeels ontsprongen. Wel zal de Zeeuwse ap pel- en perenoogst lager uitvallen door slechte vruchtzetting. Dit zegt voorzitter Ad Slabbekoorn van de af deling Zeeland van de NFO. Met angst en beven kijkt het Zeeuws-Vlaams per soneel van Neckermann naar de ontwikkelingen bij het hoofdkantoor in Frankfurt. Daar vroeg Neckermann surseance van betaling aan na mis lukte onderhandelingen. Daardoor staan nu ook in Zeeuws-Vlaanderen ba nen op de tocht. De hoogspanningskabel van Tilburg naar Borssele die in 2014 wordt aange legd, berokkent niet alleen de gemeen te schade, maar ook mensen die op het tracé wonen. Kapelle zag al een bedrijf dat zich op Smokkelhoek wil de vestigen afhaken. Bij Krabbendijke en Eversdijk krijgen inwoners de ka bel boven hun erf of boven hun dak. Rutger Kopland overleden Zware slag voor top Syrië Dichter en schrijver Rutger Kopland is overleden. Kopland, een pseudoniem van Rudi van den Hoofdakker, is 77 jaar gewor den. In 1988 kreeg hij de P.C. Hooftprijs voor zijn hele oeuvre en tien jaar later de VSB Poëzieprijs. Ook ontving hij twee ere doctoraten. MAANDAG 23 JULI Excursie de Geuren van het bos' vanaf het parkeerterrein rotonde Westenschouwen. DINSDAG 24 JULI Het Pannenkoekenfeest te Aag- tekerke; de opbrengst wordt besteed aan goede doelen. WOENSDAG 25 JULI Tweede dag van de Zeeuwse fietsvierdaagse; vertrek vanaf Sportpunt Zeeland te Goes. II JIN II II Kunst- en cultuurroute mid- den-Walcheren in Serooskerke en Crijpskerke. Het regime van de Syrische president Bas- har al-Assad is een zware klap toegebracht. Drie topfiguren zijn om het leven gebracht bij een bomaanslag in de hoofdstad Damas cus. Het is de Syrische rebellen woensdag gelukt een grote aanval uit te voeren in Da mascus, het grootste bolwerk van Assad. Het jaarlijkse Peerock popfesti val in Colijnsplaat begint om 19.30 uur. Mosselen en muziek staan centraal op het mosselfeest in Middelburg. .VIDEO VAN DE WEEK •BEZOEKERS BESUCHEr visitors

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52