Irakezen met dood bedreigd Verbijstering over T©©S 4l Nederlands echtpaar komt om door bootramp Postbode gewond door aanval hond Pestkop niet van school gestuurd Meer spijbelaars moeten zich melden bij Halt zaterdag 21 juli 2012 Asielzoekers ernstig verdeeld Woordvoerders van de groep die tentenkamp opsloeg ïn Ter Apel, zeggen te zijn bedreigd door landgenoten. De dreigementen zouden ko men van een kleine, radicale groep asielzoekers. Die willen radicalere koers. DEN HAAG - Iraakse asielzoekers die afgelopen mei een tentenkamp op richtten in Ter Apel zijn onderling ernstig verdeeld geraakt. Enkele woordvoerders van de groep zeg gen met de dood te zijn bedreigd door landgenoten, drie van hen hebben aangifte gedaan bij de poli tie. De dreigementen komen vol gens de woordvoerders van een kleine, radicale groep van uitgepro cedeerde asielzoekers die niet meer wil overleggen met de demis sionair minister Leers van Asiel. Woordvoerder Ali Aziz laat weten al vanaf begin deze maand dreige menten te ontvangen. „Ik krijg be dreigingen via de telefoon of ano nieme e-mailtjes. Enkele dagen ge leden nog werd ik opgebeld en uit gescholden voor verrader en spion van Leers. Ze zoeken mij en probe ren me naar een eenzame plek te lokken." Volgens hem zijn de be dreigingen bedoeld om het overleg tussen de woordvoerders van de Iraakse asielzoekers en minister Leers te frustreren. „Wij vinden dat je om de tafel moet blijven zit ten, dat is netjes. De meeste Irake zen in de asielzoekerscentra steu nen ons hierin nog altijd." Amir Haydari vertelt dat hij ten minste drie keer telefonisch is be dreigd. „Ik word gezien als een ver rader die gedood zou moeten wor den. 'Wij gaan je nek breken', dat is er tegen mij gezegd." De onrust begon toen 250 Irakezen een pro testkamp opzetten in Ter Apel. De bedreigingen zouden hun oor sprong hebben op een Arabisch ge schreven website over Iraakse asiel zoekers, iraqi-refiigees.org. De te genstanders van Aziz zouden een radicalere koers willen varen om Leers onder druk te zetten. NIEUWE PEKELA - Een 47-jarige post- bezorgster is ernstig gewond ge raakt na een aanval van een hond. De vrouw liep het erf van een huis in Nieuwe Pekela op om post in de brievenbus te doen, toen de Anatolische herder op haar af kwam stormen. De tweejarige reu beet de vrouw in de arm en in de neus. „De eerste reactie van buiten staanders is vaak, dat zo'n dier GRONINGEN - Een school in Gronin gen hoeft een 13-jarige leerling die zich schuldig heeft gemaakt aan pesten niet van school te sturen. De moeder van het kind dat werd gepest, had dit geëist in een kort geding. De kortgedingrechter stelt dat het verwijderen van een leer ling is voorbehouden aan het be voegd gezag van de school. De rechter acht zich niet bevoegd een dergelijk besluit te nemen. Ook een tweede eis - de school moet er voor zorgen dat de twee leerlingen elkaar niet kunnen tegenkomen - is afgewezen. Volgens de rechter kan de school niet worden verwe ten nalatig te zijn geweest als het gaat om pesten. Er is juist ade quaat opgetreden, staat in het von nis. De 'pestkop' is al eens drie we ken geschorst. PAUL KUSTERS toosenhenk.ni B0 Gemeenten langs dat deel van de Ai waar minister Schultz van Haegen de snelheid wil verhogen, zijn boos. Ze eisen opheldering over de snelheidslimiet van 130 kilometer. maar moet worden afgemaakt of door ons in beslag genomen moet worden", zegt een politiewoord voerder. „Maar het is op eigen ter rein gebeurd. Het dier is nooit agressief geweest tegen de eigen ge zinsleden. Maar blijkbaar vormt hij wel een risico voor buitenstaan ders. Natuurlijk wordt de schade aan de vrouw vergoed, maar dat is een verzekeringskwestie." Onder druk van de publieke opinie is het CDA bijge draaid in de discussie over snelheidsverhoging op de Ai. Gemeenten zijn zeer on aangenaam verrast. door Gerard den Elt Het CDA ligt niet langer dwars bij de snelheids verhoging op de A2 tus sen Vinkeveen en Maarssen. De partij zal een voor stel van demissionair minister Me- lanie Schultz van Haegen (WD) van Verkeer steunen om op dit ge deelte van zeven uur 's avonds tot zes uur 's ochtends de snelheidsli miet naar 130 kilometer te verho gen. Het gaat om een klein traject. Daarmee lijkt de angel definitief uit de lange discussie over de snel heidsverhoging te zijn getrokken, overigens tot ergernis van de aan liggende gemeenten en woonker nen. Het compromis is donderdag in te lefonisch overleg gesloten tussen Schultz en het Tweede Kamerlid Sander de Rouwe (CDA). „Het was voor mij een kwestie van: 'Blijven we doorkibbelen of gaan we het oplossen?' Uiteinde lijk zijn we het eens geworden", al dus De Rouwe. Eerder deze week sprak de chris tendemocraat nog van 'een be trouwbare overheid'. Die moest volgens hem haar afspraken nako men met de gemeenten over hand having van de limiet van 100 kilo meter op de tienbaanssnelweg. Daarover werd in december vorig jaar een motie van zijn hand aan genomen in de Tweede Kamer. Nu zegt De Rouwe dat geen afspra ken zijn gemaakt over het snel heidsmaximum, 'wel over de ge- luids- en milieunormen'. „Ook onze minister Eurlings was destijds voor een snelheidsverho- Er mag straks 130 km per uur worden gereden op een deel van de A2. ging." Als Schultz van Haegen komt met een voorstel dat past bin nen de wettelijke normen, en de kosten (5 miljoen euro) van een ge luidsscherm bij Breukelen worden betaald uit de lopende begroting, is het CDA akkoord. De draai van de partij ontmoet in de gemeenten langs de A2 louter verbazing. Aanvankelijk dachten de verant woordelijke wethouders van Sticht- se Vecht en De Ronde Venen dat ze te maken hadden met een ver kiezingsstunt namens de WD. Nu er een politiek akkoord tussen CDA en WD is gesloten, zegt wet houder Pieter de Groene (D66) DEN HAAG - Een Nederlands echt paar is omgekomen door de veer bootramp bij Zanzibar. De vrouw is inmiddels door de familie geï dentificeerd aan de hand van een door de ambassade gemailde foto. Haar lichaam is geborgen. Dat meldde het ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag giste ren. De familie van het echtpaar had zich gistermorgen gemeld bij het ministerie omdat ze al een paar da gen geen contact met de twee had gehad. De ambassade in Dar-es-Sa- laam beschikt over afgescheurde boardingpasses van het echtpaar met hun namen erop. De ambassa de houdt contact met de lokale au toriteiten over de afwikkeling van de ramp. De vijf Nederlanders die de ramp hebben overleefd, zijn in Dar-es-Salaam aangekomen. De ambassade heeft hen in Zanzibar opgehaald. Zij komen vanochtend terug in Nederland. Hun toestel landt rond 07.00 op Schiphol. On der de vijf Nederlanders zijn vier leden van GroenLinks en een al- leenreizende vrouw. Volgens de passagierslijsten waren bijna 290 mensen aan boord. Tot nu toe zijn 68 doden geborgen. 145 mensen werden gered. De overige opvarenden worden nog vermist. van Stichtse Vecht te twijfelen aan de waarde van afspraken met de opeenvolgende verkeersministers. De gemeenteraad houdt unaniem - inclusief lokale coalitiegenoten CDA en WD - vast aan naleving daarvan. De Groene zegt niets te begrijpen van de ommezwaai van het CDA en het voorstel van Schultz. „Als de milieu rapportages aangeven dat de snelheid van 100 kilometer nog net binnen de normen past, dan vraag ik mij af wat er veranderd is", zegt de wethouder. Dat auto's schoner en stiller zijn geworden, gaat er bij hem als argu ment niet in. „Dat noemen we bij DEN HAAG - Jongeren krijgen steeds vaker een Halt-afdoening voor overtredingen, maar tegelijk een stuk minder voor misdrijven. Dat blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal jongeren dat naar Bureau Halt gestuurd werd voor een overtreding, nam toe van 7.630 in 2005 naar ruim 10.000 in 2011. Een stijging van 31,5 procent. Vooral vanwege overtredingen van de leerplichtwet werden meer jon geren aangepakt, terwijl het aantal Halt-straffen voor vuurwerkover tredingen halveerde. De aanpak van het schoolverzuim is pas sinds 2010 een 'Halt-waardig' feit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4