meningen 115 brieven www.marrea.nl zaterdag 21 juli 2012 saawxiSKraBKicMSfs Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Jaarrekening De SNB, die ook uw slib verwerkt, verkoopt de spullen aan een Ameri kaanse bank, en least de boel terug voor 22 jaar. Fiscaal voordeel voor SNB 270 miljoen. De rente van de verkregen 270 miljoen is voor de lease. Na 22 jaar kopen we de boel terug. De bank in een lachstuip. Die 270 miljoen kan misgaan; de- Deutsche Bank (DB) verzekert dat risico voor 500.000 per jaar. Maar die 270 miljoen zijn een borg voor schulden (leningen) van 115 bedrij ven bij de DB. Pas bij verliezen bo ven de 1,8 miljard komen de 270 miljoenen weer in beeld om voor die meerdere schuld op te draaien. Kan niet misgaan want de SNB krijgt voor die zekerheidsstelling 2,3 miljoen per jaar netto, dus 1,8 miljoen, wegens de betaling van de premie van 500.000. Dan gaat het fout. 270 miljoen zakt naar 61 mil joen door betalingen aan DB om dat de verliezen de 1,8 miljard te boven gaan. Dit komt allemaal keu rig op de balans en in 2017 is het verlies op aangepaste en verant woorde wijze in de jaarrekening verwerkt. Zie dan ook de komende jaren de aanslagen voor het water schap met vertrouwen tegemoet. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Europa Schenk eens aandacht tijdens uw vakantie aan de vele oorlogsgraven in Europa. Kinderen van 16 jaar lig gen er bij. Waar vele oorlogen heb ben gewoed, hebben we thans reeds 67 jaar vrede. Vrede dankzij het verenigd Europa en dat moe ten we zo houden, ja uitbreiden! Solidair met alle landen, verder met de euro, wel met goede en be tere afspraken, dat kan! Met elkaar verder voor vrede en welvaart! Onze kinderen en kleinkinderen hebben geen oorlog meegemaakt, dit moet zo blijven! Lieve Henk en Ingrid, jullie generatie is mede ver antwoordelijk, dat ook jullie kinde ren en kleinkinderen geen oorlog zullen meemaken. Laat geen grote monden die toekomst bepalen maar luister naar je hart. Harm Kuiper Houtkaai 17, Middelburg Belastingbetaler Weer een (semi)overheidsbedrijf met risicovolle financiële produc ten. Nu om belasting te besparen, vaak een vestzak-/broekzak con structie waarbij meestal alleen du re adviseurs en banken er met de winst vandoor gaan. Belasting inspecteurs beschouwen dit soort gedrag als ongewenste belastingont wijking. De overheid krimpt; min der ambtenaren maar de overheids kosten stijgen, sinds 2000 met 45 miljard. De overheid brengt al ja renlang taken onder in zelfstandi ge organisaties. Nederland heeft mede hierdoor wereldwijd de grootste non-profitsector. Organisa ties, elk een eigen bestuur en toe zichthouders met inkomens en re gelingen boven de Balkenen de-norm. Ook eigen financieel be heer, reserves, aandelen in IJsland, dure externe accountants en advi seurs voor de risicovolle derivaten- handel. Deze afzonderlijke risico's, reserves en vermogens zijn op de staatsbalans niet zichtbaar. Het af stoten van taken heeft budgettair weinig resultaat gehad. De belas tingbetaler staat nog steeds garant als iets fout gaat, zoals 10 miljard voor een voormalige staatsbank. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Fokveedag Wat een onzin, die uitleg van het bestuur, dat ze, door allerlei om standigheden besloten hebben maar uit te wijken naar Sluis! De Fokveedag is driekwart eeuw lang in Oostburg een geweldig leuk en interessant spektakel geweest met de laatste jaren daaraan vastgekop peld een groots opgezette jaar markt, georganiseerd door de stich ting West-Zeeuws-Vlaamse Mark ten. Maar jaloerse openbare figu ren uit Sluis hebben jarenlang ge probeerd om dit evenement naar hun stekje te halen en het is hun gelukt, ten koste van: A: De onder nemers uit Oostburg en B: De marktkooplieden die toch al over stelpt worden met, door de ge meente Sluis georganiseerde brade rieën, avondmarkten enz, enz. Geweldig gemeente Sluiswijals marktkooplieden zijn trots op jul lie! Bedankt. Fons Rensen Reijgerskreek 31, Hengstdijk Oortje Het is misschien spijkers op laag water zoeken maar het excuus van de Franse pedaleur Roland in de memorabele lekke bandenrace van zondag dat zijn 'oortje' dienst wei gerde was toch wel een toevallige samenloop van omstandigheden. Ik dacht meer dat het een doorzich tige verbloeming was van een po ging om het hele peloton een oor tje aan te naaien. Alhoewel, in het wielrennen weet je nooit of het geen je hoort of ziet de echte waar heid is. Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes Hoogspanningskabel Dit is de kans voor Zeeland om haar belangrijkste eigenschap ten volle te benutten. Er zijn voldoen de technieken voor! Leg de hoog spanningskabel buitendijks onder water en je bent van alle bijwer king af. De gevaren van breuk of beschadiging zijn gelijk maar de be richten over leukemie, landschaps vervuiling en schadeclaims maken het aantrekkelijk: als alle Zeeuwen dit willen zal het een worsteling zijn... maar daar komen we boven op. Bovendien: is het nog nodig? Met al die goedkope zonne-ener- gie? Borssele hebben we niet meer nodig! We exporteren zelfs ener gie. Of waren de kabels daarvoor bestemd? E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Ontpolderen Alternatief voor ontpolderen: In de krant van 17 juli was een inge zonden brief van Guus Langeraert opgenomen. Hij wijst er op dat het bestuur van de provincie aangeeft dat volgens haar eigen plannen het ontpolderen van Oud- en JongBres- kenspolder, bij Perkpolder en het Zwin stopgezet zou moeten wor den. Maar helaas, Brussel beslist an ders. Merkwaardig dat de provin cie nu die opstelling lijkt toege daan. Vreemd blijft ook dat de pro vincie het voorstel voor het alterna tief voor het ontpolderen van de Oud- en JongBreskenspolder niet serieus genomen heeft. Bij het al ternatief kan Molencate activitei ten voor toeristen in de duinen en het strand realiseren terwijl daar voor het ontpolderen niet nodig is. Dan blijft het boerenwerk in de polders, geen risico voor verzilting, en geen aanzienlijke kapitaalsver nietiging. Maar helaas, zover reikt de democratische arm van de pro vincie niet. Of toch Jaap Schijve Markt 18, Retranchement Horeca Wat Guido van der Heijden in zijn column Horeca II probeert te ver tellen, is me niet helemaal duide lijk; het lijkt alsof hij een teleurstel lende ervaring heeft gehad met jong bedienend personeel. De jon geren kunnen maar beter op hun hangplek mokken, schrijft hij. Wel, als oud-horecaondernemer word ik liever door een goed gesoig neerd meisje of een frisse jonge ke rel bediend, dan door een oude sloffende ober die het allemaal wel gezien heeft en niet-gemeend be leefd is. Als jongeren in een goed bedrijf rationeel leren werken, be leefdheid en attentie tegenover de klanten wordt bijgebracht, kunnen ze in die periode veel leren, wat voor hun latere leven positief mee genomen is. Dan moeten ze be taald worden, naar wat ze waard zijn. Goed dus. Wel weet ik dat sta gelopers soms schandelijk laag be loond worden. Dat is een blamage. Daar zouden de wet of de betrokke nen wat aan moeten doen. W. J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Circus Circus Belly Wien heeft zijn ten ten opgeslagen in Terneuzen en trekt daarna verder met de groot ste mobiele dierentuin van Europa. Wilde dieren horen niet in een cir cus. Ze zullen heus wel goed ver zorgd worden. De dieren zijn im mers hun broodwinning. Zonder dieren, geen show. Het gaat erom dat de dieren hun natuurlijk ge drag niet kunnen vertonen. Het cir cusbestaan van dieren ligt ver ver wijderd van de natuurlijke situatie. Een olifant legt dagelijks vele kilo meters per dag af. Hier staan ze in een veewagen of liggen aan een ket ting. In Nederland is er geen speci fieke wetgeving voor circusdieren, terwijl dat in alle andere landen van Europa wel zo is. We lopen dus ver achter. Dat een gemeente zulke circussen niet kan weren is onzin. Een gemeente "kan een voor keursbeleid voeren voor circussen zonder wilde dieren. Op die ma nier hou je de mobiele dierentui nen buiten de deur. Het is dus geen kwestie van niet kunnen maar van niet willen. Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse Geluidswal Voor de zoveelste keer wordt ons mooie Walcherse landschap aange tast onder het gebruik van verhul lende termen en mooie woorden. Daar zijn de beleidmakers tegen woordig reuze goed in, dat wisten we al. De 'geluidswal' bij Sint-Lau- rens moet maar liefst zes-en-halve meter hoog worden. Als ze er van af de N57 al uitziet als een dijk, hoe moet het er vanaf het maai veld dan niet uitzien? Een 'akoes tisch landschap'? Laat me niet la chen. Gewoon een slibdepot ten koste van het bestaande landschap dat ondanks de N57 toch nog ge woon mooi is. Wat blijft er daar van over? Zijn er geen alternatieve locaties en moet dat per se zo hoog? Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke Te laat De gemeente Hulst wil dat Zeeuws-Vlaanderen als een blok in verzet komt tegen het 'ontpolde- ringsmonster'. Dit naar aanleiding van een brief van Eurocommissaris Janez Potocnik. Reeds in 2005 is er een verdrag getekend, terecht wordt Nederland hier door de Eu ropese Commissie aan gehouden; wat zijn verdragen anders nog waard? De raad van Hulst gaat ac tief lobbyen nu het Plan Perkpol der in het ontpolderverhaal voor komt. Eerdere initiatieven heeft men over gelaten aan de gedreven actievoerster Magda de Feyter, de heer Koppejan en in latere fase aan staatssecretaris Bleker. Voorname lijk ging het tot dusver over een ge bied waarvan Gery de Cloedt, een Belgische industrieel eigenaar is. Deze heeft er een buitenverblijf voor zijn paardenhobby en ver pacht de rest aan lokale landbou wers. Nu de financiële belangen voor de gemeente Hulst in het ge ding dreigen te komen inzake Plan Perkpolder komt er verzet vanuit deze gemeente; curieus waarom niet eerder? Het voelt als mosterd na de maaltijd. Als de raad van Hulst zijn werk goed had gedaan dan had men in 2005 van zich la ten horen en verzet getoond. Dick van der Meer Zoutestraat 64, Hulst Overstroming Steeds meer bedrijven in Engeland zetten hun apparatuur op hydrauli sche pootjes om de belangrijke rol van het kleinbedrijf en midden stand te behoeden voor overstro ming. De spijtige opmerking van de Zeeuwse wetenschappers, dat je het effect van hun wijze adviezen pas kunt onderzoeken na een ech te watersnood is bizar. Maar het is slechts 'een kwestie van tijd' vol gens de Hogeschool Zeelnd (HZ). Dus geduld. Misschien kan de HZ in afwachting van een echte wa tersnood subsidie aanvragen voor een simulatieproject in de Hedwi- gepolder? En de horeca alvast advi seren hydraulische barkrukken aan te schaffen? Flood Aware (een Ne derlands begrip zaait blijkbaar ver warring onder de bevolking, want klinkt niet 'wetenschappelijk') biedt natuurlijk wel ongekende mo gelijkheden met een app op je smartphone. Kun je alvast checken of je naar de slaapkamer moet of het dak op. De realiteitszin en dus kwaliteit van HZ voor de veilig heid roept toch wel wat vragen op. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet I DRENTHE; ALL INCLUSIVE ARRANGEMENT 3 dagen complete luxe in Fletcher Hotel De Zeegser Duinen! Temidden van de bossen, heide en zandverstuivingen van het 5-sterren natuurgebied De Drentsche Aa, vindt u Fletcher Hotel-Restaurant De Zeegser Duinen. Geniet in dit hotel van een heerlijk all inclusive verblijf met alles erop en eraan. In de Drentse natuur ervaart u nog echte stilte en zalige rust. Maar u kunt ook de gezellige drukte opzoeken in Groningen of Assen. Na een actieve dag komt u in het hotel weer lekker tot rust in het zwembad en de sauna, 's Avonds maakt u kennis met een Live Cooking diner, een ware beleving! Kom ook compleet genieten in mooi Drenthe! All Inclusive Arrangement: Ontvangst met koffie/thee en gebak 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 2 x lunchpakket of lunchbuffet 2 x Live Cooking diner Onbeperkt drankjes uit het huisassortiment Vrij gebruik van zwembad en sauna Van 239,00 voor 179,00 1/m 23 september 2012 Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag alleengebruik 25,00 per nacht excl. toeristenbelasting a 2,00 p.p.p n. Reserveringskosten: 750 per boeking. Fletcher Hotel-Restaurant De Zeegser Duinen (4*) Dit prachtige hotel biedt de volgende faciliteiten: Live Cooking Restaurant, a la carte restaurant, Grand Café met open haard, hotelbar met biljart, trendy lounge terras aan de zandverstuiving, overdekt zwembad, sauna en solarium en all-weather tennisbaan. Boeken via www.marrea.nl/WEG088 boek online of bel 0571 27 77 44 Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15