A PZC Istimewa biedt breed pakket ISTIMEWA Van engineering tot onderhoud Ja, ik wil een Sportabonnement op de PZC! zaterdag 21 juli 2012 Istimewa Elektro is sterk klantgericht voor probleemoplossingen in elektrotechnische installaties en besturingssystemen. Bij dit landelijk opererend elek trotechnisch installatiebedrijf zijn 150 vaste medewerkers en gemid deld 50 inleenkrachten werkzaam. De activiteiten van Istimewa wor den aangestuurd vanuit de hoofd vestiging in het haven- en indu striegebied Vlissingen-Oost. De opdrachtgevers zijn afkomstig uit infrastructuur, offshore, haven en industrie. Sinds 2007 is Istimewa Elektro onderdeel van het we reldwijde concern Stork Technical Services (STS), waar bijna 15.000 mensen werkzaam zijn. Ook op het gebied van main tenance (service en onderhoud) heeft Istimewa verregaande au tomatisering doorgevoerd. „De beeldvorming van onderhoud is nog altijd dat het vuil en zwaar werk is, terwijl in werkelijkheid de onderhoudsmonteur met de mo dernste apparatuur werkt. Het is voor ons een zeer groot voordeel dat we alle disciplines in eigen huis hebben, mede door de Infra Combinatie Zuid West (ICZ). Je hebt zo'n samenwerkingsverband bijvoorbeeld nodig om in te kun nen schrijven op een multidiscipli nair onderhoudsbestek van Rijks waterstaat", aldus Richard van Eijkeren, maintenance manager bij Istimewa Elektro. In ICZ hebben ruim vijf jaar geleden vier sterke Zeeuwse ondernemingen in elek trotechniek, werktuigbouw, weg en waterbouw en onderwatertech niek de krachten gebundeld. De combinatie - gevormd door Istimewa Elektro, Koninklijke Hollestelle, Van der Straaten en N-Sea - richt zich met name op multidiscipli naire contracten bij de overheid en de industrie. Zo zijn begin dit jaar in opdracht van Rijkswaterstaat de renovatiewerken van de Westsluis en de Middenslui§ in Terneuzen gezamenlijk voltooid. Beschikbaarheid Richard van Eijkeren is verant woordelijk voor het laatste stuk in de projecten: (service en) onder houd. „Grotere projecten van de overheid worden aanbesteed met een meerjarige onderhoudstermijn van tussen de tien en twintig jaar. Alles luistert heel nauw. De be schikbaarheid van een brug moet bijvoorbeeld minimaal 98,5 pro cent per jaar zijn. Daarvoor zijn sterke partijen nodig die dit kun nen garanderen. Als je niet aan de gestelde eisen kan voldoen, verval je in pittige boetes. Naast grote contracten in het kader van brug gen en sluizen, bedienen we ook heel veel klanten lokaal zoals voor diverse Zeeuwse ondernemingen en gemeenten." Istimewa beschikt over drie vesti gingen in het kader van service en onderhoud. Naast de vestiging in Vlissingen, zijn er (onderhouds) locaties in Veghel en Rotterdam. Istimewa heeft weinig verloop in het personeelsbestand. Zo is ook Richard al 25 jaar werkzaam bij dit elektrotechnisch installatiebedrijf. „Ik ben hier op mijn achttiende begonnen als leerling wikkelaar van elektromotoren. Vanuit de werkplaats ben ik toen ook service gaan verlenen. Op mijn brommer tje ging ik destijds naar verschil lende bedrijven in het Sloegebied om storingen op te lossen." Inspecties Hij legt uit dat maintenance zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld van correctief onderhoud (wachten tot iets kapot gaat) tot preventief on derhoud, met beoogde levensduur verlenging. „Het gaat om slim en efficiënt onderhoud. Daarbij zijn inspecties van groot belang. Wel licht is het beter om bepaalde elek tromotoren niet ieder jaar uit elkaar te halen, maar meer te laten afhan gen van de technische conditie. Anderzijds kun je jezelf ook in de vingers snijden als je te lang wacht met inspectie en onderhoud. Zo moet je bij bruggen en sluizen al tijd de door de opdrachtgever ver eiste beschikbaarheid in de gaten houden." Istimewa legt zich tegen woordig ook toe op het onderhoud van windmolens. Slim onderhoud is belangrijk om de winstgevend heid van de windmolens te ga randeren. Het onderhoudspakket moet goed wordt afgestemd met betrekking tot de verschillende elektrotechnische, hydraulische en mechanische facetten. Momenteel zijn er bij Istimewa on der andere vacatures voor hard- en software engineers, projectleiders en E&I-monteurs. Volg Istimewa op twitter! @lstimewaElektro ELEKTRO a stork company Istimewa Elektro Frankrijkweg 3 Vlissingen-Oost Tel: 0113-612840 Fax: 0113-613137 info@istimewa.nl www. i sti me wa-e I ektron I Adres: ('o.a. voor bezorgcontrole) E-mailadres: Geboortedatum Speciaal voor alle sportliefhebbers heeft de PZC het sportabonnement; iedere zaterdag en maandag de krant boordevol voorbeschouwingen, wedstrijdverslagen, interviews, standen, achtergrondverhalen en nog veel meer bij jou in de bus. Stuur nu de bon op, bel 088 - 013 9910 of geef je op via www.pzc.nl/abonneren Ik neem een sportabonnement op proef: O ik ontvang 13 zater- en maandagen de krant voor €30,-. (zamap13) Ik neem een doorlopend sportabonnement: ik ontvang de eerste 13 zater- en maandagen de krant voor maar €30,- Daarna betaal ik per: O halfjaar automatisch 83,60 (De_zamap13) O halfjaar accept 86,25 (De_zamap13) Ik kies ingangsdatum: 2 zo spoedig mogelijk O per - - 2012 Naam:Voorletters:Om O v Ik verleen éénmalig/tot wederopzegging toestemming het abonnementsgeld automatisch af te schrijven van mijn Bank-/qirorekeninq:Handtekening: Stuur deze bon naar: PZC, Afdeling lezersservice. Antwoordnummer 54050, 5004 VC Tilburg of kijk op www.pzc.nl/abonneren Deze aanbieding is geldig als u de laatste drie maanden geen proefabonnement heeft gehad. Priiswijzigingen voorbehouden De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14