Rem op bouw aan Hogeweg Mannen kunnen verder bij Seerwerlcbedrijven Zeeuws-Vlaamse verjaardagsvlag ZEEUWS-VLAANDEREN Kunstencentrum Emergis verhuist Vooral Belastingdienst doet goede zaken bij controle ZATERDAG 21 juli 2012 21 Creatief met design tassen 22 en 23 Hulst wil geen nieuwe 'burgerwoningen' door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst zet een rem op de nieuwbouw van woon huizen en bedrijfswoningen op het bedrijventerrein Hogeweg. In het nieuwe bestemmingsplan dat de bestaande regelingen actuali seert, worden geen nieuwe burger woningen toegestaan. Uitsluitend de bestaande woningen worden po sitief bestemd. Het bedrijventer rein is primair bedoeld voor be- drijfsfüncties. Andere functies wor den geweerd omdat deze het doel matig functioneren van bedrijven kunnen belemmeren. Om diezelfde reden mag het bou wen van nieuwe bedrijfswoningen in het bestemmingsplan in begin sel ook niet. De bestaande bedrijfs woningen op het terrein mogen blijven. De bouw van nieuwe be drijfswoningen is via een speciale procedure wel mogelijk, maar uit sluitend bij bedrijven met een per ceelsgrootte van vijf hectare of meer. Bovendien mag de bedrijfswoning geen milieuhygiënische belemme ringen opwerpen voor omliggende bedrijven. Detailhandelsbedrijven en maat schappelijke voorzieningen passen ook niet op het bedrijventerrein. Daarvoor zijn in de gemeente Hulst andere locaties aangewezen. Alleen de perifere detailhandelsacti viteiten van Imabo aan de Aziëweg in de vorm van de verkoop van sa nitair, tegels, sierbestrating, lami naat en dergelijke zijn toegestaan. De bestaande tandartsenpraktijk aan de Tragel in Sint Jansteen heeft een specifieke maatschappelijke be stemming gekregen. Per bedrijf is wel detailhandel toe gestaan voor zover dat samenhangt met én ondergeschikt is aan de be drijfsvoering, tot een maximum van too vierkante meter vloerop pervlak. De helft van het bruto- vloeroppervlak mag gebruikt wor den als showroom. Dit doet volgens de gemeente recht aan de al aanwezige showrooms op het terrein. Met het toestaan van ondergeschikte detailhandel wil de gemeente vooral startende bedrij ven tegemoet komen. Voor deze ca tegorie kan de mogelijkheid voor ondergeschikte detailhandel een be langrijke bijdrage leveren aan de ontwikkeling van het bedrijf, denkt de gemeente. Het nieuwe ontwerp-bestemmings- plan 'Hogeweg I, II en III' ligt tot en met 8 augustus ter inzage. terneuzen - De koepel voor geeste lijke gezondheidszorg Emergis wil in een leegstaand gebouw in de Anna Bijnstraat in Terneuzen een 'kunstencentrum' inrichten voor mensen met een psychiatrisch ver leden. Gedacht wordt aan work shops en exposities. B en W van Terneuzen gaan akkoord met het plan. Er is eventueel ook ruimte voor ateliers van andere kunste naars. Tot voor kort was de kinder opvang in het pand gevestigd. Die is verhuisd. Emergis mag tijdelijk gebruikmaken van het pand. Woonstichting Clavis en aanne mersbedrijf Van der Poel hebben (vage) bouwplannen voor het ter rein. Als die concreet worden, dan moet Emergis, dat onlangs moest wijken voor de sloop op de Kop van de Noordstraat, vertrekken. door Maurits Sep middelburg - Langdurig werkloze mannen die tijdelijk aan de slag zijn bij de leerwerkbedrijven' van Emergis, kunnen daar voorlopig blijven. Het Oranje Fonds heeft voldoende subsidie gegeven om het project (Man 2.0) nog een half jaar draaiende te houden. Het project is opgezet voor man nen die al lange tijd geen werk hebben en ook sociaal weinig ac tief zijn. Zij kunnen één, twee of drie dagdelen per week aan het werk bij vier leerwerkbedrijven: werkleerbedrijf Goes (5 deelne mers), Gered Gereedschap in Mid- delburg (6), werkleerbedrijf Ter neuzen (29) en 't Hof van Thee en Leut in Vlissingen (13). De man nen verrichten allerlei werkzaam heden, van metaal- of houtbewer king tot gastheer in de horeca. Volgens Emergis zijn de ervarin gen na het eerste jaar goed. De mannen vinden het prettig om ac tiever te zijn, een nuttige dagbeste ding te hebben en zinvol bezig te zijn voor de samenleving. Het Oranje Fonds steunt het pro ject voor de tweede helft van 2012 met 25.000 euro. Dat geld wordt gebruikt voor extra werkervarings plaatsen, meer activiteiten en an dere vormen van ondersteuning. nieuw-namen - Onder belangstel ling van zes even trotse en fiere Zeeuws-Vlamingen hees Guus Lan- geraert vrijdag de Zeeuws-Vlaam se vlag. Hij deed dat ter ere van de 198ste verjaardag van de streek, die op 20 juli 1814 in het Staatsblad voor het eerst als Zeeuws-Vlaande- ren werd benoemd. Langeraert hees de vlag op de dijk aan het eind van de Engelbert- straat in de Hedwigepolder bij. Nieuw-Namen. „Vorig jaar heb ik de vlag gehesen bij strandpavil joen de Zeemeeuw, vlakbij -het Zwin in het uiterste westen van de streek. Vandaar dat ik nu voor een plek in het oosten heb gekozen. Volgend jaar wil ik naar de meest zuidelijke plek, in de buurt van Overslag om bij de tweehonderd ste verjaardag in 2014 op het noor delijkste punt tussen Zeedorp en Krevershille te kunnen vlaggen", verklaarde de Oostburger. Mensen die aannamen dat Lange raert de locatie koos om te pleiten voor het behoud van de door ont- poldering bedreigde Hedwigepol der hadden het mis, wilde de trot se Zeeuws-Vlaming maar laten we ten. Het onafhankelijke Hulster raadslid Jos van Eek kon zich er wel in vinden dat het dundoek werd uitgerold om de verjaardag van Zeeuws-Vlaanderen te vieren. Maar hij verheelde niet dat het geen kwaad kon dat de Hedwige polder in de aandacht blijft staan. terneuzen - De politie, het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) en de Belastingdienst hiel den donderdag tussen half twee en elf uur 's avonds twee grote con troles. Op de eerste locatie - aan het slui- zencomplex - werden 2936 voertui gen gecontroleerd en liepen 42 au tomobilisten tegen de lamp. Er werden bekeuringen uitgedeeld voor het niet dragen van de auto gordel, één keer voor het rijden met te donkere ruiten, voor het niet tonen van een rijbewijs en voor een verlopen APK-keuringsda- tum. Er werd ook 372 euro afgere kend met iemand die een boete had openstaan. Later op de dag werden op de mr. Haarmanweg 159 voertuigen ge controleerd. Daar werden bekeu ringen uitgedeeld voor het niet dra gen van de gordel en voor het rondrijden met te donkere ruiten. Ook daar werd een openstaande boete afgerekend. Eén bestuurder bleek te veel te hebben gedronken. Hij kon bovendien geen geldig rij bewijs tonen en had ook nog schulden bij de Belastingdienst. Die nam prompt zijn auto in be slag. De Belastingdienst deed trou wens toch goede zaken. Er werden in totaal 158 beslagen gelegd. In één geval werd ter plekke 1140 euro afgerekend. De Belasting dienst legde beslag op vier auto's. Die werden Guus Langeraert hijst de Zeeuws-Vlaamse vlag onder de rook van de koeltorens van Doel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105