sport 133 Bouwman beleeft prachtige Martens overleeft vijf avond in De Grolsch Veste set|,olnts in Breskens Bakx met Team VVCS op toernooi in Rijnsburg Polotoernooien weer van start in Aagtekerke NAC in Goes ruim langs Cercle Brugge: 4-1 vrijdag 20 juli 2012 MIDDELBURG - Istvan Bakx meldt zich vanavond in Rijnsburg bij de selectie van Team WCS, de vereni ging voor contractspelers. Zaterdag en zondag vindt op het complex van de zaterdag-topklasser het jaar lijkse FIFPro Tournament plaats. Bakx is na zijn vertrek bij Willem II op zoek naar een nieuwe club en speelde afgelopen week al twee oefenduels met Team WCS, tegen de Belgische variant Players4con- tract. In de eerste ontmoeting (4-1) scoorde Bakx twee keer, woensdag speelde hij in Zeist één helft mee. Dat duel eindigde in 1-1. In Rijnsburg doen dit weekend zes landenteams mee. Team WCS speelt zaterdag tegen Slovenië (aan vang 14.15 uur) en Portugal (16.45 uur). Het deelnemersveld wordt gecompleteerd door teams uit Frankrijk, Spanje en Denemarken. Op het toernooi komen ieder jaar veel scouts van clubs uit binnen- en buitenland af. AAGTEKERKE - Dit weekend gaan de jaarlijkse polotoernooien weer van start in Aagtekerke. Zaterdag en zondag komen tussen 16.30 uur en 19.00 uur de paarden en joc keys met handicap 0-3 in actie op het terrein dat is gelegen op de hoek van de Herenweg en Slot- dreef Volgende week (27, 28 en 29 juli) vindt de Domburg Polo Trop hy plaats (handicap 4-6) tussen 16.00 uur en 19.00 uur. Het derde en laatste polotoernooi staat voor 4 en 5 augustus op de agenda. Bij de Zeeland Polo Cup (handicap 5-8) wordt op beide dagen tussen 16.30 en 19.00 uur gespeeld. De Roemeen Christian Gavra schiet de 0-1 langs doelman Matthijs van Wageningen. Links gastspeler Matthijs Lugtenburg (GPC). foto Lex de Meester meer Sparta en Heerenveen merkt dat de jaren gaan tellen. „Vandaar dat ik weer volop aan het trainen ben. Krachttraining, lopen, dat soort werk. En dat is ook echt no dig als je fatsoenlijk voor de dag wü komen. Want ik wil er met Phi lippine echt iets van maken. Het is een leuke jonge ploeg met behoor lijk wat mogelijkheden", vertelde de aanvaller. Zijn optreden tegen Jong Ajax, waarin hij één keer in scoringsposi- tie kwam, viel De Nooijer niet mee. „Hard gewerkt voor weinig", zei hij daarover. Datzelfde gold voor de overige spelers van Oostka- pelle. Desondanks konden zij niet verhinderen dat Jong Ajax zeven keer doel trof De Roemeense test speler Christian Gavra deed dit voor de rust middels een loepzui vere hattick. In de tweede helft voerden achtereenvolgens Yener Arica, Gino van Kessel, Lesly de Sa (één van de smaakmakers aan Ajax-zijde) en nogmaals Van Kes sel de score op tot 0-7. In de eerste serieuze oefenwedstrijd van deze voorbereiding boekte NAC Breda donderdagavond een ruime overwin ning. Na vier oefenduels met amateurclubs, was de ploeg van trainer John Karelse in Goes met 4-1 te sterk voor Cer cle Brugge. De eredivisionist kwam wel vroeg op achterstand door een treffer van Michael Uchebo ex-VWNeman- ja Gudelj maakte snel gelijk en daarna zette Alex Schalk (foto) op aangeven van Anouar Hadouir de 2-1 op het sco rebord. Schalk maakte in Goes ook de derde treffer, waarna invaller Ebi Smolarek de eindstand op 4-1 bepaalde. door Barry van der Hooft ENSCHEDE - Pim Bouwman had het eerder deze week al een beetje voorspeld. Inter Turku zou vlak bij het eigen doel de verdedigende stellingen innemen en dan hopen op een succesvolle counter. Die tac tiek legde de Finse ploeg donder dagavond tegen FC Twente (1-1) geen windeieren, mede dankzij een prachtige treffer van de Sou- burgse middenvelder. „Van tevoren had niemand dit ge dacht", lachte Bouwman na af loop. „We spelen gelijk tegen Twente en ik scoor nog ook. Mooier kan het eigenlijk niet. Het was alleen jammer dat Twente na rust vrij snel gelijkmaakte. Als we de 0-1 nog iets langer vast hadden kunnen houden, had er misschien nog iets meer in gezeten." Bouw man begon niet goed, zei hij zelf. „In de eerste twintig minuten speelde ik niet sterk. Daarna kwam ik in de wedstrijd en heb ik volgens mij geen bal meer verlo ren." Hij werd in Enschede ge steund door veel familie en vrien den. „Dat maakt het extra mooi. Ik heb er echt van genoten." In het eerste halfuur dicteerde FC Twente de wedstrijd, maar de En- schedese ploeg slaagde er niet in tot scoren te komen. Dat deed Bouwman na 38 minuten aan de andere kant van het veld wel. De middenvelder werd aangespeeld, keek om zich heen, legde de bal na een korte dribbel voor zijn rechter en haalde verwoestend uit. Doel man Nikolai Michailov ging stijvol richting de bovenhoek, maar was kansloos op het schot van Bouw man. De ploeg van de Nederlandse trai ner Job Dragtsma probeerde de voorsprong te verdedigen en bij een spaarzame uitval claimde de ploeg na rust zelfs nog een straf schop. Die kreeg het echter niet, waarna FC Twente na 66 minuten eindelijk één van de vele kansen wist te benutten via Dusan Tadic (1-1). Verder kwam FC Twente niet. Bouwman werd in blessure tijd gewisseld door Dragtsma. Vandaag vliegt Inter terug naar Turku, om meteen door te reizen naar het uitduel met KuPS (zon dag). Donderdag volgt de return te gen FC Twente. Bouwman: „Je weet nooit hoe het gaat lopen. Voor hetzelfde geld wordt het 0-0 en zijn we een ronde verder." door Henk van de Voorde BRESKENS - Ruud Martens (17) startte stroef tegen Ruben Haver- beke (22) in de 2-categorie van het C1000 Vechthanentoernooi. De kersverse student geneeskunde aan de Rotterdamse Erasmus Uni versiteit miste duidelijk wedstrijd ritme tegen de verliezend 3-fïnalist van het Aardenburgse Kikkertoer- nooi. In verband met zijn vwo-exa- men, gevolgd door een vakantie in het Portugese Faro, had hij zijn tennisracket de afgelopen tijd la ten rusten. Martens moest in de eerste set bij 4-5 zelfs vijf setpoints wegserve- ren tegen de sterk tennissende IJ- zendijkenaar, die studeert aan de Academie voor Lichamelijke Oefe ning (ALO) in Den Haag. Haverbe- ke, die beschikt over een uitste kend loopvermogen, was veel vas ter dan afgelopen zondag in Aar denburg. De West Zeeuws-Vla ming scoorde een aantal keren fraai met winners, zodra een bal enigszins half court kwam. Mar tens kwam steeds beter in zijn spel, hetgeen in de score van de tweede set tot uitdrukking kwam: 7-5 6-2. Dubbele fouten zoals in de eerste set waren niet meer aan de Koewachtenaar besteed. Hij ser veerde in het tweede bedrijf sterk en dicteerde de rally's met een ster ke forehand. Vandaag moet Martens het in Bres kens opnemen tegen Jeroen Alliet. De op het 3-schema als eerste ge plaatste Terneuzenaar, wees in zijn eerste optreden Niels den Ouden met twee keer 6-1 terug. Het duel tussen de lokale favorieten Bart van de Sande en Rowin Tazelaar werd met 6-1 6-3 in het voordeel van eerstgenoemde beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71