Statie Sas twee maanden later klaar Bommetjes bij de vleet in zwembad vrouw raakt bekneld Vlagvertoon op verjaardag Zeeuws-Vlaanderen VRIJDAG 20 juli 2012 21 Wat kapellen je vertellen 22 en 23 Scholen verhuizen pas rond kerstvakantie naar nieuw multifunctioneel centrum door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - De oplevering van het nieuwe multifunctioneel cen trum De Statie in Sas van Gent is drie maanden vertraagd. Het com plex wordt, zoals het er nu naar uit ziet, pas in december opgele verd. Het was de bedoeling dat de scho len Dé Sasse Vaart en Prins Fre- derik Hendrik half oktober hun in trek konden nemen in het nieuwe gebouw. Dan zouden ook de overi ge gebouwdelen volgens planning gereed zijn voor gebruik. Dat wordt nu naar verwachting 23 de cember. De vertraging is ontstaan door problemen bij een leveran cier van de installateur. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en hoofdaannemer Van Wijnen vin den het 'bijzonder spijtig' dat de oplevering vertraagd is. Inmiddels zijn de gebruikers op de hoogte ge bracht over de nieuwe opleverda- tum. De 23 seniorenappartemen ten, onderdeel van het project, worden volgens planning 1 novem ber opgeleverd. In augustus bekijkt Woongoed Zeeuws-Vlaanderen in overleg met gebruikers of eerder met de inrichting en verhuizing kan worden begonnen. De officiële opening van De Statie was eind november gepland, maar de champagne kan dus nog even in de ijskast blijven. De vertraging heeft te maken met het leiding- werk van het ventilatiesysteem, waarvan de maten verkeerd blij ken. Die leidingen moet nu nog worden gemaakt. Op zich geen probleem, maar de fabrieken lig gen wel stil vanwege de vakantie. „We balen wel enorm", zegt mana ger wonen Pol van de Vijver van Woongoed. Immers, nog geen maand geleden werden met alle ge bruikers feestelijk de huurcontrac ten getekend. Volgens Van de Vij ver komen de scholen niet in pro blemen. „Die zitten deels in nood- lokalen. Ze zouden in de herfstva kantie verhuizen, maar dat wordt nu de kerstvakantie." Ook de andere gebruikers van De Statie komen niet in moeilijkhe den, omdat die op dit moment al lemaal op een andere locatie zit ten. De Statie is straks het nieuwe onderkomen voor de brede school met kinderopvang en peuterspeel zaal, ruimte voor de GGD, een bi bliotheek, sociaal cultureel werk, waaronder een jeugdsoos, en een sporthal. Daarnaast komt er een wooncentrum met 23 seniorenap- partementen en een zorgsteun- punt in het complex. De jongste deelnemer aan de bommetjeswedstrijd, Jolien van de Berge. foto Mark Neelemans door Frank Gijsel AARDENBURG - Wie maakt het mooiste of spectaculairste bomme tje en produceert daarbij de mees te spetters vanaf de duikplank? Het was donderdagavond een ge spetter van jewelste in het zwem bad van Aardenburg. Jongelui maakten er werk van om het beste bommetje te maken. Ze gingen daarbij uiterst serieus te werk. Door een bepaalde lichaams houding aan te nemen - een of bei de knieën optrekken of iets achter over te leunen - werd de grootte en hoogte van de waterzuil beïn vloed. Duidelijk werd ook dat de grootste en zwaarste personen niet altijd de hoogste waterzuil produceren. Dat het weer niet echt meezat, mocht de pret niet drukken. Een van de smaakmakers was de tienjarige Koen van Doeselaere. Hij wist de meeste punten te beha len. Zijn beloning voor het beste bommetje was een taart. Tweede werd Romy Louweret en de derde plaats was voor Doriën Lippens. De jongste deelneemster was Jo lien van de Berge. De jury, bestaan de uit de badmeesters Luuk van de Kop en Sander Boidin, lette vooral op de hoogte van de spetters, stijl en de creativiteit bij het springen. Vanavond staat vanaf 19.00 uur het discozwemmen voor alle leef tijden op het programma. ^sae6«se3ffs^sxBeessst^^^ss(xe«gcs!S£Sss&sis^. HULST Entree cafés ontzegd aan mishandelaarster Een 21-jarige Hulsterse mag uit gaansgelegenheden in haar woon plaats drie maanden niet in. De toe gang is haar ontzegd, omdat ze za terdagmorgen vroeg zonder aanlei ding een bezoekster van een eta blissement in het Hulster centrum een elleboogstoot in het gezicht gaf. Voor dat vergrijp, waarna de aangevallene bewusteloos raakte, moest ze 300 euro boete betalen. bij botsing Zandstraat Bij een botsing in Zandstraat is woensdagavond omstreeks acht uur een vrouw gewond geraakt. Ze botste met haar auto achterop een Belgische personenwagen. De vrouw raakte gewond en moest door de brandweer worden be vrijd. Ze is per ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. De Belgische automobilist kwam met de schrik vrij. NIEUW-NAMEN - Oostburger Guus Langeraert hijst vanmiddag om 12 uur de Zeeuws-Vlaamse vlag op een dijk in de Hedwigepolder. Na de vorige twee jaar de verjaardag van Zeeuws-Vlaanderen in Oost burg en Retranchement te hebben herdacht en gevierd, is het nu - ter ere van de 198ste verjaardag van de regio - tijd om de vlag in het oosten te laten wapperen. De Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 is druk bezig met de voorbe reidingen voor de tweehonderdste verjaardag van de regio. Maar Lan geraert begon jaren geleden al met vlagvertoon op 20 juli, de officiële verjaardag van Zeeuws-Vlaande ren. Langeraert herinnerde zijn streek genoten er twee jaar geleden aan dat Zeeuws-Vlaanderen voor het eerst werd genoemd in het Staats blad van 20 juli 1814. Koning Wil lem I had de streek de naam Zeeuws-Vlaanderen bij Koninklijk Besluit verleend. Op 20 juli 2010, nadat hij een jaar eerder al in ei gen tuin vlagde, stak Langeraert de vlag uit bovenop de watertoren van Oostburg. Een jaar later hees hij het Zeeuws-Vlaamse dundoek bij paviljoen De Zeemeeuw aan de rand van het Zwin in Retranche ment. Dit jaar gaat hij naar de ui terste oostpunt van Zeeuws-Vlaan deren, de dijk aan het eind van de Engelbertstraat in de bedreigde Hedwigepolder bij Nieuw-Namen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65