221 zeeland mm/> dés mrtfcm M Begraafplaats wordt nog dit jaar uitgebreid Uit op Tholen wil voor ieder wat wils bieden 24-uursSoiexrace Tholen stuurt mantelzorgers op vakantie Zaterdag 21 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE vrijdag 20 juli 2012 Freek de Jonge komt in augustus naar Oud-Vossemeer. foto Lex de Meester door Rob Paardekam THOLEN - Wie Guido Weijers of Ja- vier Guzman een keer niet in een groot theater wil zien, maar in de wat intiemere sfeer van een kleine zaal, kan komend theaterseizoen terecht op Tholen. De namen van de twee cabaretiers prijken op het programma van de stichting Uit op Tholen. „Freek de Jonge komt trouwens ook", zegt voorzitter Karei Saris. „Maar toen dat bekend werd, was het programmaboekje voor het ko mende seizoen al gedrukt. De Jon ge vindt het altijd leuk om in Zee land een aantal try-outs te doen. Toen wij het verzoek kregen om hem ook in Tholen te ontvangen, hebben we dat binnen 24 uur gere geld. Tegen zo'n aanbod zeg je na tuurlijk geen nee." De Jonge treedt op vrijdag 24 augustus op in dorps huis De Vossenkuil in Oud-Vosse- meer. De Stichting Uit op Tholen bestaat al sinds 1986 en zet sinds die tijd elk jaar een fraai theaterprogram ma in elkaar. „Dat proberen we zo afwisselend mogelijk te houden", stelt Saris. „Dus niet alleen cabare tiers en liedjesavonden." Elk jaar na de zomer, als het nieu we theaterseizoen nog maar net is begonnen, komen de bestuursle den van de stichting bij elkaar om alweer over het volgende seizoen te praten. Ze doen dan allemaal suggesties voor mogelijke optre dens. „Daarbij is het geven en ne men", vertelt Saris. „Sommige voorstellen worden met enthou siasme ontvangen door de andere bestuursleden, andere wat minder. Zo zou ik zelf de Brabantse zanger Gerard van Maasakkers graag eens naar Tholen halen, maar daar krijg ik de handen niet echt voor op el kaar. Hij vraagt bovendien best veel geld, dus ik zie het niet zo snel gebeuren." Als de bestuursleden eruit zijn, gaat het wensenlijstje naar de be kende Zeeuwse programmeur Jac ques Boonman, die het meestal wel voor elkaar krijgt om de ge wenste artiesten naar Tholen te ha len. Dit jaar maken behalve Guz man en Weijers onder meer ook cabaretière Nilgün Yerli, theater ensemble Andermans Veren, thea terproductiehuis Zeelandia, zange res Esther Groenenberg en schrij ver Frank Westerman hun op wachting. Die laatste geeft een le zing in de bibliotheek van Tholen. De andere optredens vinden afwis selend plaats in het dorpshuis in Oud-Vossemeer en de gemeen schapscentra Meulvliet in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk. Toegangskaarten kunnen worden be steld via de site www.uitoptholen.nl. Daarop staat ook het hele programma. Wij gaan gr aarl y/sakjg iuasiwiyir! De race wordt gehouden op 4 en 5 augustus in Hees- wijk-Dinther. De solexrace begint op zaterdag, om 16.00 uur. De teams bestaan uit drie rijders, die elkaar aflossen, en een monteur. THOLEN - Het Steunpunt Mantel zorg van de gemeente Tholen biedt mantelzorgers de kans om drie dagen op vakantie te gaan, zo dat ze even afstand kunnen ne men van hun zware zorgtaak. Van 27 tot en met 29 september kunnen belangstellenden verblij ven in een hotel in het Brabantse Heeze. Daar is die dagen van alles te doen. Zo wordt in een aantal groepsgesprekken stilgestaan bij het zorgen en maken de deelne mers een aantal opdrachten. Daar naast is er voldoende ruimte om te wandelen, winkelen of op ande re manieren te ontspannen. De ge meente vraagt een eigen bijdrage van vijftig euro. Als het nodig is, kan het steun punt mantelzorg helpen bij het zoeken naar tijdelijke zorg voor de achterblijver. Aanmelden kan via telefoonnummer 0166-668315. 'S-GRAVENPOLDER - De begraaf plaats van 's-Gravenpolder wordt nog dit jaar uitgebreid. Er komt ruimte voor 365 nieuwe graven. Schattingen laten zien dat de be graafplaats nog 2 tot 3 jaar graf ruimte biedt. Uitbreiding is daar om noodzakelijk. Daarvoor kocht de gemeente al in 2006 een stuk grond aan tussen de huidige be graafplaats en de Haagdijk. Aan vankelijk was het de bedoeling om al in 2011 uit te breiden, maar later werd besloten om dit uit te stellen, zodat de uitbreiding gelijktijdig kan plaatsvinden met het asfalte ren van het toegangspad. Op het nieuwe gedeelte is straks ruimte voor 365 graven. Daarmee kan het dorp volgens de gemeente weer 15 jaar vooruit. In het uitbrei dingsgebied worden bomen en ha gen geplant. De totale kosten voor de uitbrei ding bedragen 176.000 euro. De werkzaamheden beginnen op 1 ok tober en moeten vóór het eind van het jaar zijn afgerond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60