'Centrum Ramp volgend jaar open' Duurzaam idee is geld waard Serious Paardekreek BEVELANDEN/THOLEN almanak Tennistermen VRIJDAG 20 juli 2012 21 Stichting Actief Stavenisse wil watersnoodcentrum liefst nog vóór februari klaar hebben door Rob Paardekam STAVENISSE - De Stichting Actief Stavenisse hoopt volgend jaar ein delijk een permanent watersnood centrum te kunnen openen in het dorpshuis en het voormalige raad huis. „We wachten op groen licht van de gemeente", zegt voorzitter Flip de Rijke. De plannen voor het centrum over de ramp van '53 bestaan al en kele jaren. Om verschillende rede nen is het er nog niet van geko men. Vorig jaar trapte de Stichting Actief Stavenisse (SAS) nog even op de rem, omdat het dorpshuis een nieuwe beheerder kreeg en niet duidelijk was hóe deze tegen over de komst van het watersnood centrum stond. „Die nieuwe be heerder is er inmiddels en op dat vlak zie ik geen problemen", aldus De Rijke. Het watersnoodcentrum moet deels in het dorpshuis en deels in het aangrenzende voormalige raad huis komen. Daarvoor is ook toe stemming van de gemeente nodig. „Eigenlijk is dat het enige waar we nog op wachten", stelt de voorzit ter van SAS. „Als de gemeente van daag zegt dat het mag, kunnen we bij wijze van spreken morgen be ginnen." De Rijke hoopte dat het waters noodcentrum vóór februari vol gend jaar klaar zou zijn, want dan is het 60 jaar geleden dat de ramp plaatsvond. Daar heeft hij inmid dels een hard hoofd in. „Zelfs als de gemeente op heel korte termijn groen licht geeft, is het de vraag of we het op zo'n korte termijn kun nen doen. Mijn ervaring leert dat dit soort dingen veel tijd kosten. En het moet wel goed zijn. Met een bijzondere inspanning zou het misschien kunnen lukken, maar ik neem liever een half jaar langer de tijd om een mooie expositie in te richten dan dat we half werk leve ren." De Rijke is overigens helder over de locatie. Als het niet in het voormalige raadhuis kan, trekt hij zijn handen er vanaf. De stichting moet nog wel wat fi nanciële middelen vergaren. De Rijke schat tussen de 10.000 en 20.000 euro nodig te hebben om het watersnoodcentrum werkelijk heid te laten worden. De SAS-voor- zitter heeft zijn hoop gevestigd op een potje dat beschikbaar is voor het ontwikkelen van toeristische plannen. Voor elke Thoolse kern is in principe 40.000 euro beschik baar. „Het zou mooi zijn als we voor ons plan aanspraak kunnen maken op een deel van dat geld", aldus De Rijke. In het toekomstige watersnoodcen trum zullen onder meer foto's en documenten te zien zijn. KORTGENE - Vooruit, het Glazen Huis is van plastic en de de dj's doen het maar twaalf uur zonder eten, maar verder leek Serious Paarde kreek wel héél erg op Serious Request en het Glazen Huis van 3FM. Het animatieteam op de camping in Kortgene zamelde donderdag geld in door net te doen alsof ze bij de radio zender werkten. „Wilt u een plaatje aanvra gen?", vroeg Samantha Hoekstra aan de passe rende bezoekers. Kinderen op de camping de den fanatiek mee, ook met het dansje dat bij Het Vliegerlied hoort. „En ik vlieg, vlieg, vlieg als een vlieger, voel me sterk, sterk, sterk als een tijger..." Het animatiebedrijf heeft de hele zomer glazen huizen op campings en vakantie parken door Nederland. foto Willem Mieras pzc Vierentwintig uur op de Solex 22 en 23 HEINKENSZAND - Wie een idee heeft om de dorpen in de gemeen te Borsele duurzamer te maken, maakt kans op vijftig euro. In to taal heeft de projectgroep Duur zaam Diekendamme 250 euro be schikbaar voor de vijf beste ideeën van inwoners. Teams in negen van de vijftien dor pen in Borsele zijn onder de naam 'Duurzaam Diekendamme' al een paar maanden bezig om plannen te maken voor het duurzamer of 'groener' maken van hun dorp. Het winnende dorpsteam krijgt vijftigduizend euro en mag het plan uitvoeren. Eind september moeten de plannen klaar zijn. De teams maken gebruik van de ideeën die onder de inwoners van Tip? redactie@pzc.nl hun dorp leven, maar om geen waardevolle ideeën te missen, eventueel van mensen die niet in één van de negen deelnemende dorpen wonen, heeft de project groep de prijsvraag"in het leven ge roepen. Meer informatie en een aanmeld formulier is te vinden op internet. www.diekendamme.nl Het is een hartstochtelijk tennisser, die Dreischorse dertiger. Zo'n beetje elk weekend is hij op de gravelbanen te vinden om een balletje te slaan en dat doet hij doorgaans niet onver dienstelijk. Zijn zoontje van negen luistert dan ook vol bewondering naar vaders levendig verslag van de zojuist gespeelde - en door hem over tuigend gewonnen - wedstrijd. Pa be sluit zijn verslag met de triomfantelij ke uitroep dat hij 'de enkel'gewon nen heeft en neemt de loftuitingen van vrouw en kinderen in ontvangst. Zijn zoon - die alleen computerge stuurd tennis kent dat met een 'con troller' in plaats van een racket ge speeld wordt - wil toch nog één ding weten. „En wie heeft dan de multi- player gewonnen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59