Zevenklapper Jong Ajax in Oostkapelle 321 sport 43 Competitieprogramma's Zeeuwse zondagclubs te vinden op site voetbal.nl Wéér andere gezichten in selectie Zeeuws elftal vrijdag 20 juli 2012 S door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Kort na het vrijge ven van de indelingen in het ama teurvoetbal, gaf de KNVB eind juni ook het competitieprogram ma van de hoofdklassers vrij. Hoek, Kloetinge, Goes en de vrou wen van Oostkapelle en Smerdiek weten daardoor al ruim een maand tegen wie ze in het eerste weekend van september beginnen en wie ze daarna treffen. Maar hoe zit het met de andere Zeeuwse standaardteams? „De mensen hier zijn nog bezig met de nummering", vertelde een woordvoerster donderdagmiddag. „We hopen de competitieprogram ma's volgende week bekend te kunnen maken." Toch is op voet- bal.nl, één van de websites van de KNVB, via een omweg al het een en ander terug te vinden. Wie een Zeeuwse zaterdagclub in vult als zoekterm, komt niet ver der dan bekerprogramma's, de wedstrijden van de G-teams of de competitieindeling van jeugd- teams. In het zondagvoetbal is het anders. We nemen zondag-eerste klasser VC Vlissingen als voor beeld. In eerste instantie wordt er weinig duidelijk, maar wie op 'pro gramma' en vervolgens 'periode' klikt, krijgt ineens een rits wed strijden te zien. Dan blijkt dat VC Vlissingen de competitie op zon dag 2 september start met een uit wedstrijd tegen Best Vooruit. Daar na speelt de formatie van trainer Karl Vergouwen twee keer thuis, tegen Dosko en Geldrop. Van het eerste zaterdagteam zijn alleen de bekerduels terug te vinden. Voor de competitieduels moet dus, zo als de woordvoerster al vertelde, nog genummerd worden. We zoeken verder in het zondag voetbal, met het naar de tweede klasse gepromoveerde Axel als voorbeeld. Op 2 september WSC- Axel, een week later al de derby op eigen veld tegen Terneuzen. Die laatste ploeg begint zelf thuis te gen Boeimeer en treedt op de der de speeldag op eigen veld aan te gen RCS. Volgens het "programma komt Aardenburg op 2 september niet in actie. Dat zou goed kunnen kloppen, omdat ook Moerse Boys die zondag ontbreekt in het pro gramma. Die club heeft al eerder uitstel gekregen, omdat in het eer ste weekend van september altijd een groot bloemencorso plaats vindt in Zundert. Aardenburg zou daarom pas op 9 september begin nen, thuis tegen SC 't Zand, dat een week eerder al tegen RCS speelt. Ervan uitgaande dat de KNVB de nummering in het zon dagvoetbal niet meer verandert, komen de Zeeuwse derby's in de derde klasse snel voorbij. Op 9 sep tember is het Jong Ambon-Zeelan- dia Middelburg, op 16 september Zeelandia Middelburg-HW'24. Hieronder de eerste twee speeldagen in het zondagvoethal. Eerste klasse C. Zondag 2 september (2/9): Best Vooruit-VC Vlissingen. Zondag 9 sep tember (9/9): VC Vlissingen-Dosko. Tweede klasse E. 2/9: WSC-Axel, Ter- neuzen-Boeimeer, SC 't Zand-RCS. 9/9: Axel-Terneuzen, Aardenburg-SC't Zand, RCS-WSC. Derde klasse A. 2/9: Inter- nos-HW'24, Victoria'03-Jong Ambon, Zeelandia Middelburg-Virtus. 9/9: Jong Ambon-Zeelandia Middelburg, HW'24- Victoria'03. Vierde klasse A. 2/9: Oostburg-Philippine, Biervliet-Hulster- loo, RIA W.-Sluiskil, Luctor'88-Hontenis- se, Steen-Patrijzen, IJzendijke-Clinge. 9/9: Sluiskil-Oostburg, Philippine-Bier- vliet, Hontenisse-RIA W., Hulsterloo- Steen, Patrijzen-IJzendijke, Clinge-Luc- tor'88. Vierde klasse B. 2/9: Zeeland Sport-Nieuw Borgvliet. 9/9: Kruisland- Zeeland Sport. Vijfde klasse A. 2/9: Terhole-Sluis, Hoofdplaat-Kwadendam- me, Schoondijke-Breskens, Groede- Corn Boys, SDO'63-Graauw, Vogelwaar de-Koewacht. 9/9: Sluis-Hoofdplaat, Kwadendamme-Schoondijke, Bres- kens-Groede, Corn Boys-SDO'63, Graauw-Vogelwaarde, Koewacht-Terho le. Vijfde klasse B. 2/9: Divo-Vosmeer, Robur-Renesse, Hansweertse Boys- NVS, FC Moerstraten-Volharding. 9/9: Vosmeer-Robur, Renesse-FC Moerstra ten, Volharding-Hansweertse Boys. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Het Zeeuws elftal trainde donderdagavond voor de tweede en laatste keer ter voorbe reiding op het duel met Hiber nian. Mocht Dolf Roks dinsdag slechts zes spelers verwelkomen; donderdagavond stond de oefen- meester met veertien spelers op het veld in Vlissingen. En daar wa ren opnieuw een aantal nieuwe ge zichten bij. Net als voor het oefenduel met Lierse, dat op 4 juli bij een 1-2-tus- senstand na een uur werd ge staakt, ontvingen de keuzeheren van het Zeeuws elftal ook voor het duel met de Schotten weer veel af meldingen. Vorige week werden zeventien spelers uitgenodigd, waarna zes spelers om uiteenlo pende redenen afhaakten. Randy de Dreu, Jonathan Constan- tt8EMH9MS8$9S! Dennis de Nooijer (foto) maakte op zijn 43e zijn rentree als gast- speler van Oostkapelle. Jong Ajax komt voor de derde jaar op rij op bezoek bij Oostka pelle. De ploeg uit Amsterdam wint het oefenduel met 7-0. De Roemeense testspeler Christian Gavra maakt voor de rust een loepzuivere hattrick. door René van Stee OOSTKAPELLE - Een jaar geleden be leefde Alwin Kruithof het absolute dieptepunt in zijn voetballoop baan. De speler van Oostkapelle ging door. z'n knie in een oefen duel met Jong Ajax. Met als resul taat een afgescheurde rechterkruis- band, twee operaties en een voor tijdig einde van zijn voetballoop baan in het eerste elftal. Donderdag verzorgde de onfor tuinlijke Kruithof de aftrap van de reprise van de wedstrijd van 2011. Jong Ajax versloeg Oostkapelle na een 3-0-ruststand met 7-0. Kruit hof keek met gemengde gevoelens toe. „Ik had er graag weer tussen gelopen. Helaas. Ik wilde eerst he lemaal stoppen, maar ik ga toch. weer de wei in. In een lager elftal uiteraard", was zijn commentaar. Kruithofs pijn werd nog enigszins verzacht doordat hij binnenkort een stage begint van vijf maanden op de grote vaart. Lachend: „En op zee valt er weinig te voetbal len." In 2010 rustte er ook geen zegen op de wedstrijd van Oostkapelle te gen de Amsterdamse beloften- ploeg. Want toen scheurde Harold Vermeulen een knieband. De mid denvelder was er een jaar mee zoet. Dergelijk onheil bleef de Wal- cherse ploeg donderdagavond be spaard. De kampioen in de derde klasse van het zaterdagvoetbal staat komend seizoen onder lei ding van Harro Hazelaar. Hij volg de Kees van der Sluis op, van wie donderdag officieel afscheid werd genomen. Hazelaar hoopt de lijn van vorig seizoen door te trekken. Daarin pakte de ploeg de titel dankzij een hecht collectief, veel werklust, een defensie die weinig kansen weggaf en een voorhoede die makkelijk een doelpunt scoorde. „Ik ben er vorig jaar bijgekomen. Een prima Karakteristiek Oostkapelle-Jong Ajax 0-7 (0-3). 10. Christian Gavra 0-1, 32. Christi an Gavra 0-2, 38. Christian Gavra 0-3, 57. Yertér Arica 0-4, 84. Gi'no van Kessel 0-5, 85. Lesly de Sa 0-6, 87. Gino van Kessel 0-7. Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Aantal toeschouwers: 1500. Oostkapelle: Van Wageningen (40. Van Wuyckhuyse), G. Wattel (46. Kruit), R. Pattenier (56. Coppoolse/78. Maljaars), Lugten- burg (46. Bimmel), Coppoolse (46. De Kam); Van Maldegem (46. Nam- rit), Dekker (46/Poortvliet), A. Pat tenier (56. Van Maldegem), Ver meulen (56. Dekker/78. R. Patte nier), J. Pattenier, De Nooijer. Jong Ajax: Schmitz; Busse (56. De Kamps), Nieuwpoort, Tiru (78. Van Duijn), Mazan; Sporkslede (Van der Molen), De Sa, Bonevacia (46. Van Kessel); Gavra (74. De Visser), Ari ca (56. Bonevacia), Gravenberch. moment om er in te stappen, want na een zeer moeizame com petitie en degradatie in 2010 uit de tweede klasse moest er weer iets opgebouwd worden." In die missie slaagde het duo Van der Sluis/Hazelaar glansrijk. „Ik denk zelfs dat we grotere stappen hebben gezet dan verwacht. Want ook ons voetbal is er aanzienlijk op vooruit gegaan. Met een ver zorgde opbouw van achteruit en veel beweging in het midden. Daarop wil ik graag voortbordu ren", zei Hazelaar. De oefenmees- ter voegde er meteen aan toe dat hij niet de illusie heeft dat zijn ploeg in de tweede klasse zal mee doen in het linkerrijtje. „We zul len het inderdaad veel lastiger krij gen, maar ik twijfel er niet aan dat we een volwaardige tweedeklasser zullen zijn." Tegen Jong Ajax, dat het eerder de ze de week met name voor rust ui termate lastig had tegen zondag hoofdklasser Goes (eindstand 2-0 in het voordeel van de Amsterdam mers na een 1-0-ruststand), had Oostkapelle weinig in te brengen. Weliswaar speelden de bezoekers niét de pannen van het dak, toch waren ze veel te sterk voor de Wal- chenaren, waar Dennis de Nooijer voor de rust als één van de gastspe- lers meedeed. De inmiddels 43-jari- ge spits maakt komend seizoen zijn rentree bij zondag-vierdeklas ser Philippine na een afwezigheid van twee jaar. De Nooijer zette af gelopen seizoen bij RSC een punt achter zijn loopbaan als hoofdtrai ner bij de senioren. Met een kwinkslag: „En dan moet je toch iets doen om de zondag door te ko men." De oud-aanvaller van onder cia (beiden VC Vlissingen), Rick de Punder (Goes), Kyle Doesburg (Hoek), Mats Willemse (Kloetin ge) en Dennis Wondergem. (Ter- neuzen) ontbreken tegen Hiber nian. Doelman Rick Wiegmans (Zeelandia Middelburg) kreeg als nog een uitnodiging, net als onder anderen Frank van Kouteren (Ter- neuzense Boys), Ray Kroon (Goes) en Aardenburg-spits Niek van Sprundel. Yves Nyemb (Goes) en Lionel Fitsch (Hoek) trainden gisteravond niet mee, maar zijn er zondag wel bij. Dolf Roks heeft dan zestien spelers tot zijn beschik king. Het duel op het sportpark aan de Irislaan begint om 14.30 uur. Hibernian oefende woensdag tegen Lierse (1-1) en speelt zater dag ook nog tegen OH Leuven. Volgende week volgt nog een oe fenwedstrijd in Berlijn tegen Union Berlijn. - Pim Bouwman (rechts) in een gevecht om de bal met Twente-speler Dusan Tadic. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56