Vluchtroutes weer vrij 23 Passie Sing In tijdens nachtmarkt Kant-en-klaar Burghse Schoole VWAW.. SlöfjDtt) fölM. ril u n 1 Zaterdag 21 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE jüttcgpLus vrijdag 20 juli 2012 Of het maken van miniaturen haar grootste passie is? „Nou, de laatste tijd wel", lacht Hanny Galesloot Omdat niet alles wat ze thuis heeft te verslepen is, heeft ze speciaal voor de expositie in de Burghse Schoole wat extra winkeltjes ge maakt. Normaal gesproken is Gale sloot op creatief gebied uiterst veel zijdig: zo maakte zij de laatste ja ren onder meer pastelschilderijen, merklappen en replica's van antie ke poppen. „Ik ben altijd met mijn handen bezig. Het is leuk en het geeft me voldoening. Het moet wel in je zitten, maar ik vind het leuk. En ik vind het ook leuk om het weer over te dragen." BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de nachtmarkt zaterdag in Burgh-Haamstede wordt in de Grote Kerk aan de Ring een 'Sing In' gehouden. Deze begint om 20.00 uur en biedt een gevarieerd programma met bekende liederen. Een organist en trompettist zor gen in de kerk voor de muzikale begeleiding. Iedereen die van zin gen houdt is welkom. De kerk is open van 19.00 tot 22.00 uur. De Sing In in Burgh-Haamstede duurt tot 21.30 uur. In de Burghse Schoole staat het wissellokaal deze zomer niet al leen in het teken van poppenhui zen maar ook van beren en stoom machines. In de hal hangt werk van Gérard Rommens. Het in de oude school van Burgh gevestigde museum is verder een bezoek waard omdat het gebouw daadwer kelijk het schoolverleden laat herle ven. Bezoekers kunnen plaats ne men in de schoolbanken van een klasje in 1920. In het archeologielo- kaal wordt het verhaal van de Noor mannen verteld. Meer informatie op de website: www.burghseschoole.nl Hanny Galesloot maakt bij voor keur winkelinterieurs; kleinere set tings die al in een wijnkistje zijn te bouwen. Naast de spulletjes die ze zelf maakt, koopt ze materialen die ze eventueel naderhand nog be werkt Er is van alles te koop: van ienïemienie potten en pannen tot ultrakleine armaturen. In diverse kwaliteitsklassen en voor dito prij zen. Jaarlijks worden beurzen ge houden in onder meer Rijswijk en Arnhem. In Goes zetelt poppen- huiswinkel De Kleine Wereld. Maar ook voor weinig geld zijn aar dige interieurs te maak. Met gratis prints kunnen bijvoorbeeld doos jes worden beplakt Surf, sail en smile op de Brouwersdam Zeil Surfcentrum Brouwersdam biedt zaterdag onder het motto 'Surf, Sail en Smile' een dag vol acti viteiten op en rondom het Greve- lingenmeer. Vanaf 10.00 uur kan ie dereen bij het surfcentrum kennis komen maken met de zeilsport, een duik wagen vanaf de Water- jump of een windsurfles van ander half uur volgen. Verder is er onder meer een Stand Up Paddle contest. In de Barefoot Bar klinkt zomerse muziek. Meer info: 0111-671480. Zilte wandeling met een smakelijk tintje Natuurmonumenten verzorgt za terdag een wandeling langs de inla gen aan de Oosterschelde bij Zierik- zee. Het wordt een wandeling met een smakelijk tintje waarbij het de bedoeling is dat de wandelaars zich laten verrassen door eetbare groenten uit de natuur. De wande ling duurt ongeveer twee uur. Deel nemers wordt aangeraden goede wandelschoenen mee te nemen. Vertrek om 15 uur vanaf de parkeer- 'Die pronkkast van Petronella de la Court, daar moest je een trapje voor op. Ik vond dat zo fascinerend' Hanny Galesloot, miniaturist ZIERIKZEE RENESSE - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft voor delen van de Jan van Renesseweg en Zeeanemoonweg in Renesse een parkeerverbod ingesteld. Dat is vol gens de gemeente nodig omdat het nu met enige regelmaat voor komt dat er vluchtwegen geblok keerd worden door geparkeerde au to's. Vanaf beide genoemde stra- MÊaKBaammmmmaamaiaBsassssaamaamam ten zijn inritten naar een terrein waarop de achteruitgangen van huizen aan De Zoom en de Hoge- zoom uitkomen. Zijn die inritten geblokkeerd dan is er geen vlucht weg bij brand of een andere cala miteit. De gemeente hoopt met het parkeerverbod de hulpdien sten een onbelemmerde doorgang te kunnen bezorgen. MEEST CELEZEN 1.Binnenstad Zierikzee op de schop 2.Vandalen plakken spoiler op auto 3.Eneco Tour bijna uur op Schouwen EN VERDER Zijn er beelden te zien van allelrei ge beurtenissen in Zeeland via: www.pzc.nl/video TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Klarinetweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl Bij ieder mens past een kunststof kozijn. in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld! Maak je klaar voor een dag vol fun, spanning en sensatie. Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en 1 uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. Wat dacht je van Typhoon. King Kong en Banana Battle? Of Dizz, de gloednieuwe coaster 2011. Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal. Adembenemend en niet te missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR in de 4D-cinema. Waar wacht je nog op? Surf naar bobbeiaanlgnd.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51