Feiten staven zorgen over drugs niet SCHOUWEN-DUIVELAND Kreeft Karei goed voor 15.600 euro voor Sophia Pedofiel gaat mogelijk vrijuit almanak Tennistermen VRIJDAG 20 juli 2012 21 Fascinerende wereld van miniatuurtjes 22 en 23 Onderzoek politie naar gebruik en dealen op Schouwen-Duiveland door Melita Lanting ZIERIKZEE - De bezorgdheid van de fractie van Alert over drugsgebruik op Schouwen-Duiveland is niet ge baseerd op feiten. Dat zegt de politie Zeeland. „Gelui den en feiten lopen vaak uiteen", aldus Esther Boot, woordvoerder van de politie. „Maar we nemen de opmerkingen wel serieus." Jos Beije van Alert pleit voor de in zet van drugshonden op Schou wen-Duiveland. Volgens Beije is het drugsgebruik op Schou wen-Duiveland 'een toenemend maatschappelijk probleem'. Bij de politie zijn de signalen over drugsgebruik ook binnengeko men. Daarom zijn begin dit jaar twee agenten vrijgemaakt om on derzoek te doen. „We hebben van februari tot april onderzocht of er een probleem is op het eiland. Het vreemde is dat dit onderzoek niets heeft opgeleverd", zegt Boot. „On ze cijfers tonen het niet aan en ook het aantal aanhoudingen is mi nimaal. Maar dat wil niet zeggen dat er geen probleem is of dat er niet gedeald of gebruikt wordt." Volgens Boot wil de politie graag aanvullend onderzoek doen naar wat er aan de hand is op Schou wen-Duiveland. „Maar dat kun nen we niet zelfstandig. De burge meester is hierin het bevoegd ge zag." Bij een dergelijk onderzoek zouden dan ook de andere par tijen betrokken kunnen worden zoals de GGD, het openbaar minis terie en de gemeente. Op die ma nier kan beter in kaart worden ge bracht wat er werkelijk aan de hand is. Zijn het inderdaad groten deels geruchten - niet ieder geval van onwel worden is het gevolg SHMMBKMnMBHBÉHHHBKBi ZONNEMA8RE - Kreeft Karei was donderdag even 15.600 euro waard. Dat is het bedrag wat de veiling van het dier opbracht. Het geld gaat naar het Sophia Kinder ziekenhuis in Rotterdam. De kreeft liep onlangs in de fuiken van visser Henk Jumelet. „Ik zag gelijk dat het een hele zware was. Ik schatte hem op vijf kilo." Dat bleek bijna goed: de kreeft woog vlak na de vangst 4,9 kilo. Karei was niet voorbestemd voor de pan, uiteindelijk is deze kreeft on geveer 50 jaar oud. Een respectabe le leeftijd voor een dier. Samen met DP Arkebout besloot Jumelet het dier terug te zetten, maar eerst moest het dier nog wel even ge veild worden voor het goede doel. Dat gebeurde donderdag bij de kwekerij van Dieneke Klompe in Zonnemaire. Mensen konden te gen betaling een biologische schaal- en schelpdierenlunch ko pen en aansluitend werd de vei ling gehouden. Dat gebeurde on der de bezielende leiding van Do minique Deguelle. Hij zweepte de eerst wat aarzelende biedingen op tot 12.000 euro. Daar kwam de op brengst van de lunch nog bij. Kreeft Karei mocht na afloop de koelbox weer in om daarna op weg te gaan naar Ouwerkerk waar hij door Jumelet weer werd vrijge laten. vmw.pzc.nl/video van drugs - of wordt er toch op grotere schaal gedeald en gebruikt? Boot wijst er bovendien op dat de inzet van drughonden alleen een probleem niet kan oplossen. „Neem GHB, de partydrug. Die is reukloos. Die kan een hond niet vinden." Daar zou de horeca bijvoorbeeld een rol in kunnen spelen door zo min mogelijk de kans te geven een drug in een glas drinken te doen. Tip? redactie@pzc.nl door Frank de Klerk DEN HAAG - Een pedofiel die zich meer dan 20 jaar geleden op een camping in Burgh-Haamstede ver greep aan een 9-jarig meisje, gaat mogelijk vrijuit. Het OM heeft donderdag bij de Haagse recht bank vrijspraak gevorderd tegen de 60-jarige man uit Spijkenisse. Zijn seksuele gedrag zou niet zou vallen onder het toenmalige juridi sche begrip vleselijk gemeenschap. De man betastte het meisje: Inmid dels is de wet gewijzigd en valt zijn daad wel onder verkrachting. De man stond ook terecht voor on tucht met een vriendinnetje van zijn zoontje en het bezit van kin- der- en dierenporno. Tegen hem is een celstraf van twee jaar geëist, waarvan 8 voorwaardelijk en een verplichte therapie. Drie jaar gele den kreeg de Spijkenissenaar wroe ging over vroegere zijn gedrag en stuurde de meisjes een excuus brief Deze deden aangifte. De man ging vrijwillig in therapie maar bleef via internet contact zoe ken met jonge meisjes. Een meisje deed aangifte, waarna de politie zijn computers in beslag nam. Uitspraak volgt over twee weken. Het is een hartstochtelijk tennisser, die Dreischorse dertiger. Zo'n beetje elk weekend is hij op de gravelbanen te vinden om een balletje teslaan en dat doet hij doorgaans niet onver dienstelijk. Zijn zoontje van negen luistert dan ook vol bewondering naar vaders levendig verslag van de zojuist gespeelde - en door hem over tuigend gewonnen - wedstrijd. Pa be sluit zijn verslag met de triomfantelij ke uitroep dat hij 'de enkel'gewon nen heeft en neemt de loftuitingen van vrouw en kinderen in ontvangst. Zijn zoon - die alleen computerge stuurd tennis kent dat met een 'con troller' in plaats van een racket ge speeld wordt - wil toch nog één ding weten. „En wie heeft dan de multi- player gewonnen?" Henk Jumelet knipt de bandjes van de scharen van Karei om hem daarna vrij te laten. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49