Strijd om minuut stilte sport 131 Vitesse en FC Twente stellen teleur vrijdag 20 juli 2012 Volg de Sportzomer ook op twitter.com/sportzomer2012 OLYMPISCHE SPELEN Nederlandse nabestaande geeft nooit op Sport in het kort SCHAKEN Amsterdam. NK. Mannen, vijfde ronde: L' Ami - Giri 0-1, Smeets - Sokolov 0-1, Van Kam pen - Ernst 1/2-1/2, Reinderman - Swinkels 1/2 - 1/2. Stand: 1. Giri 4,5, 2. L' Ami, Van Kampen, Sokolov 3, 5. Ernst, Swinkels 2, 7. Reinderman 1,5, 8. Smeets 1. Vrouwen, vierde ronde: Peng - Middelveld 1-0, Haast - Lanchava 1/2 1/2. Stand: 1. Lan- chava 3,5, 2. Peng 2,5, 3. Haast 0,5, 4. Middel veld 0,5. TENNIS Atlanta. Mannen. Tweede ronde: Roddick (VSt/4) - Mahut (Fra) 7-6 (4) 6-3, Russell (VSt) - Anderson (ZAf/5) 6-7 (5) 6-4 6-4, Nishikori (Jap/3) - Berankis (Lit) 6-4 6-7 (7) 6-4, Soeda (Jap/8) - Koenitsin (Rus) 6-1 7-5. Carlsbad. Vrouwen. Tweede ronde: Yung-Jan (Tai) - Watson (GBr) 6-3 7-6 (2), Leptsjenko (VSt) - Scheepers (ZAf/8) 6-4 6-2, Petrova (Rus/4) - Glatch (VSt) 6-4 6-3, Bartoli (Fra/1) - King (VSt) 6-4 5-7 6-4, Petrova (Rus/4) - Glatch (VSt) 6-4 6-3. p. VOETBAL Europa League. Tweede voorronde, heen wedstrijd. Lokomotiv Plovdiv (Bul)-Vïtesse (Ned) 4-4, FC Twente (Ned)-lnter Turku (Fin) 1-1. De Spaanse wielrenner Samuel Sanchez kan in Londen zijn olympi sche titel niet verdedigen. De cou reur van Euskaltel moest de Tour door een val voortijdig verlaten. Sanchez liep onder meer een schouderblessure op. „Hij heeft nog altijd pijn. Hij kan ook niet goed het stuur vasthouden, laat staan sturen. Het is voor hem te ge vaarlijk om aan een wedstrijd mee te doen", liet zijn trainer Jose Luis Santos weten. Ankie Spitzer vecht al jaren voor erkenning. De Nederlandse wil dat de slachtoffers van het gijzel- drama van München 1972 niet vergeten worden. Maar bij het Internationaal Olympisch Comi té stuit ze op een muur van stil te. door Ad Bloemendaal De Nederlandse honkballers le den gisteravond in de Haarlem Honkbalweek hun tweede neder laag. De Verenigde Staten waren met minimale cijfers te sterk (0-1). Met nog één wedstrijd voor de boeg (vanavond tegen Cuba) is Oranje nu al kansloos voor een plaats bij de eerste twee. Die plaat sen worden bezet door Puerto Ri co en de Verenigde Staten. Eén van die twee landen wordt zaterdag in de halve fina le de tegen stander van Oranje. Rafael Na- dal doet niet mee aan de Olym pische Spe len. De Spaanse ten nisser, die tij dens de openingsceremonie de vlag zou dragen, voelt zich niet fit genoeg om de concurrentie aan te kunnen. „Dit is aan van de meest trieste momenten in mijn leven", liet Nadal weten. De olympisch kampioen van Peking 2008 kampt nog altijd met de naweeën van een knieblessure. „Ik voel me niet in de conditie om te kunnen aantreden", zei de 26-jarige Nadal. pituleerde destijds in de derde ron de van de toenmalige Europa Cup 3 twee keer met 1-0 tegen de Engel se grootmacht. Lokomotiv Plovdiv presenteerde zich voor eigen publiek als een ma tige ploeg. Vitesse verdedigde af en toe echter zo knullig dat er toch nog problemen kwamen. Daar door kon Plovdiv na de doelpun ten Jonathan Reis (0-1), Marco van Ginkel (1-2), Wilfried Bony (2-3) en opnieuw Van Ginkel (3-4) tel kens weer terugkomen. De laatste gelijkmaker viel in de slotminuut. Ook FC Twente maakte het zich gisteravond moeilijk. De club stel de gisteravond voor eigen publiek in de tweede voorronde van de Eu ropa League teleur tegen het Finse FC Inter Turku, dat verraste met een gelijkspel (1-1) Ondanks het te leurstellende resultaat hoeft FC Twente volgende week in de re turn nog niet te wanhopen. De koploper van Finland maakte in de goed gevulde Veste allesbehalve een uitstekende indruk. FC Inter Turku had echter wel slechts een kans nodig voor een doelpunt. Pim Bouwman, ruim 21 jaar geleden geboren in Vlissingen, haalde na 38 minuten verwoes tend uit. FC Twente schakelde na rust over naar een iets hoger tem po. Dat leverde in de 66e minuut met dank aan nieuwkomer Dusan Tadic de gelijkmaker op. Het slotof- fensief leidde niet tot de gewenste tweede treffer. TEL AVIV - Eerder deze maand was Ankie Spitzer even terug in Mün chen voor een documentaire van de Duitse televisie. Opnieuw stond ze in de flat in het olym pisch dorp, waar haar man Andrei en tien andere Israëlische atleten in 1972 werden gegijzeld door Pa lestijnse terroristen. Het drama ein digde met de dood van alle elf. De flat was ook de plaats waar Spitzer veertig jaar geleden be sloot dat het Internationaal Olym pisch Comité de vermoorde atle ten passend moest herdenken. Sa men met andere nabestaanden vecht ze sindsdien tegen de bier kaai. Nu, met de Spelen van Lon den in het verschiet, trekt de in Is raël wonende Nederlandse nog maar eens extra hard aan de bel: „Eén minuut stilte bij de opening, dat is toch niet te veel gevraagd? We hebben dit keer spontane steun van regeringen en parlemen ten in Italië, Canada, Australië, Duitsland en de Verenigde Staten. En onze internetpetitie heeft al 95.000 handtekeningen. We wil len er in Londen 100.000 kunnen aanbieden." Nederland ontbreekt in uw rijtje. On ze prins Willem-Alexander is een prominent IOC-bestuurslid. Steunt hij u? „Ik heb nooit iets van hem ge hoord. Ik ben Nederlands onder daan, dus je zou denken..." Toont IOC-voorzitter Jacques Rogge meer begrip dan zijn voorganger? „Absoluut. Het scheelt natuurlijk dat ik hem persoonlijk goed ken en dat we dezelfde taal spreken. Hij nam als zeiler deel in Mün chen. Hij heeft me eens verteld dat de beslissing die hij toen moest ne men - blijven of vertrekken - de moeilijkste was uit zijn sportloop- Een Palestijnse gijzelnemer (rechts) vertelt de Duitse minister Genscher (links) de eisen van zijn terreurgroep Zwarte September. foto ANP baan. Hij bleef omdat hij vond dat de terroristen anders zouden win nen." Toch heeft Rogge uw verzoek keer op keer afgewezen. „Hij zegt: 'Ankie, mijn handen zijn gebonden. In Montreal, in 1976, waren er 21 Arabische en isla mitische landen op de Spelen. Nu zijn het er 46. Als we melding ma ken van München, vertrekken ze.' Mijn antwoord: laat ze maar gaan, want het betekent dat ze niet be grijpen wat de Olympische Spelen inhouden. Jij denkt misschien dat je handen gebonden zijn, maar denk eens aan mijn man. Diens handen waren echt gebonden, ach ter zijn rug." Het IOC wil geen politiek op de Spe len. „Eén van hun lamme excuses. De terroristen hadden politieke motie ven, ik niet. Ze zeggen ook dat het protocol herdenkingen uitsluit. Maar in Vancouver is een Georgi sche sportman herdacht die bij de training was omgekomen. In Salt Lake City brachten brandweerlie den een gehavende vlag van de Twin Towers het stadion binnen. Nee, er is maar één reden waarom onze mannen niet olympisch wor den herdacht: ze kwamen uit het verkeerde land." Wat gaat er in Londen gebeuren? „We organiseren zelf een bijeen komst in de Guildhall, al is dat na tuurlijk de verkeerde plaats. Als le den van de olympische gemeen schap moeten onze mannen in het stadion worden herdacht. Eer lijk gezegd heb ik zin Rogge en Se bastian Coe, de voorzitter van het organisatiecomité, te laten weten dat ze beter niet kunnen komen. Ze gebruiken dat soort bijeenkom sten als vijgenblad. We vragen ie dereen bij de openingsplechtig heid een minuut lang op te staan als er geen melding wordt ge maakt van München. Zelfs als er maar drie mensen opstaan, is dat een stapje in de goede richting." Houdt u na Londen op? „Ik heb tegen Rogge gezegd: 'Je komt nooit meer van me af, dus doe maar iets'. Als ik er niet meer ben, nemen mijn kinderen het over en daarna de kleinkinderen die ik nog niet heb. Tot je eindelijk die woorden uit je mond perst. Het hoeft niet eens een minuut stilte te zijn. Zeg gewoon: laten we niet vergeten wat er in München is gebeurd, zodat het nooit weer zal gebeuren. Dat is voor mij ge noeg." LOVECH - Vitesse beleefde gistera vond een rommelige rentree op de Europese velden. De ambitieuze formatie uit Arnhem verdedigde zo matig dat maar liefst vier keer een voorsprong tegen het Bulgaar se Lokomotiv Plovdiv werd ver speeld (4-4)- Vitesse verzuimde zich' daardoor een riante uitgangspositie te bezor gen voor de return van volgende week voor eigen publiek in de tweede voorronde van de Europa League. De ontmoeting van Vitesse met de Bulgaarse nummer zes van het vo rige seizoen liet zich niet vergelij ken met het vorige Europese optre den van de Gelderse club tien jaar geleden tegen Liverpool. Vitesse ca Wilfried Bony maakte Vitesses der de goal in Plovdiv, foto Stringer/EPA Tom Boonen start ondanks zijn ge broken rib morgen toch in de Ron de van Wallonië. De Belgische ren ner heeft dit besloten nadat hij gis teren vrijwel pijnloos een training van 100 kilome ter had afge werkt. Na deze wed strijd beslist Boonen of hij toch zijn opwachting maakt bij de Olympische Spelen in Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39