bijt op zijn lip sport 12 7 I Bruyneel gelooft in onschuld Frank Schleck Ochtendetappe Franse televisie vrijdag 20 juli 2012 Souillac 176km Het klimwerk zit erop. De vraag is hoe veel sprintploegen nog met een kans hebber voor de ritzege rondrijden. De Italiaanse sprinter Mario Cipollini won in 1998 de laatste etappe in Bri- ve-la-Gaillarde. Christopher Froome (I) dicteert het tempo op de klim naar Peyragudes. Teamgenoot Bradley Wiggins (r) kan hem amper volgen. foto Yorick Jansens/EPA tie voor. Froome wilde accelere ren, Wiggins moest het antwoord schuldig blijven. Terwijl de kop man tuurde op de wattagemeter aan zijn stuur, koerste zijn knecht op gevoel. Froome rook bloed, ge loofde in de ritzege, maar moest zijn ambities in de kast stoppen. Een vernedering van de klasse- mentsleider, die aan zijn maxi mum zat, paste niet in de strategie van de strak georganiseerde wieler ploeg. Anders dan Froome stoorde zijn vriendin Michelle Cound zich wel openlijk aan de orders van de ploeg. „Ik ben niet meer in de stemming om naar Parijs te ko men", foeterde ze op Twitter. „Wat een grap." Zij meende overduide lijk dat het geel aan Froome toe kwam. Dat vond hij zelf niet. „Bradley rijdt een veel sterkere tijdrit dan ik. Als ik mijn tweede plaats vasthoud, ben ik dik tevre den. Ik doe gewoon mijn werk." Net als in de Vuelta van vorig jaar, zo bracht hij in herinnering. Op merkelijk genoeg steeg Froome toen boven Wiggins uit. Hij eindig de als tweede, achter winnaar Juan José Cobo, voor zijn kopman. Geconfronteerd met dit feit lachte Froome schaapachtig. „In deze Tour opereren we als een team. Bradley reed fantastisch vandaag." zie onze website:tourdefrance tjjhrj De interactieve Tourgraphic L-jl met deelnemers en uitslagen. PEYRAGUDES - Johan Bruyneel ge looft dat zijn Luxemburgse renner Frank Schleck onschuldig is. De manager van de ploeg RadioShack heeft dit gisteren gezegd in een reactie op de positieve dopingtest van zijn kopman in de Ronde van Frankrijk. „Dinsdag kreeg ik het te lefoontje van de UCI waar elke ploegleider nachtmerries van krijgt", zegt Bruyneel op zijn web site. „Daarna nam ik onmiddellijk contact op met Frank om hem op de hoogte te brengen. Zijn stem verraadde alles. Hij was verrast, verward en kwaad. Ik geloof Frank wel als hij zegt onschuldig te zijn. De aard van het verboden middel en de kleine dosis die werd terug gevonden, wijzen nu eenmaal op zijn onschuld." Tour de France 18e etappe 20 juli-222,5km Brive-la-Gaillarde 222,5km ,Q Mr J Castelnau-Montratier Castelsarrasin (ty 84km 50km i Blagnac door Mart Smeets z^^sj«eaw^^esgssEax^£ss^^cics9sxxisis^ss6ees^^xsaKeesess^sseesi^&seeea)!aiisssszi3Siessssfss3SO&sx<zaM Wat U (waarschijnlijk) niet ziet? De Franse televisie. Dat is een organisatie die samenwerkt met de ASO om de Tour in een zo mooi mogelijk daglicht te stellen. Op zich niets mis mee. Journalistiek kom je dan welis waar op erg dun ijs te rijden, maar daar gaat het even niet om. De Tour is er om Frankrijk, de Franse renners en het Franse gedachtegoed sterk te ondersteunen. En dat lukt de Franse te levisiemakers goed. Heel goed zelfs. Het begint in de ochtend als er een uur voor dat de etappe van start gaat, al wordt uitgezon den en het loopt tot zeven uur 's avonds; één stuk door. Over Franck Schleck spreekt men lie ver niet. Dat is immers een vuil veegje op het blazoen van de Tour. De dag nadat Remy di Gregorio in het gevang gegooid werd, werd zijn naam niet meer genoemd op de Franse tv. Hij was een outcast. Kritiek? Ja, want het gaat te ver. Eergisteren barstten de verslaggevers uit hun adamsappel toen de heldenrol van Thomas Voeckler werd bezongen. Dat hij, geheel onbelangrijk in het al gemeen klassement, de overwinning 'mocht' pakken, kwam nooit ter sprake. Laat ik ook dit zeggen: de Franse televisiema kers slagen er wel in een fabelachtig mooi over zicht te geven van hun fraaie land. Filmtech nisch is het fraai, gedurfd en oogstrelend. Er is echter een andere kant. Het onverbloemde chauvinisme van de praters reikt tot ver boven Eiffeltorenhoogte. Buitenlandse renners tellen nauwelijks mee, een Oostenrijker wordt als Duitser aangemerkt, een Vlaming wordt mak kelijk een Nederlander... Het maakt ze niets uit. Dat steekt. Waarom? Omdat iedere journalist ter wereld geleerd wordt objectief te zijn, objec tief en open, eerlijk ten opzichte van de waar heid, zonder voorkeuren, zo u wilt. Dat lukt lang niet altijd, weet ik uit ervaring, maar hier in de Tour, op de Franse televisie, worden die regels met vuile voeten getreden. Het trieste is eigenlijk dat de beste wielerver- slaggever van Frankrijk, Jean-Pierre Ollivier, verbannen is naar de derde stoel. Hij vertelt over de kastelen, de stuwmeren en de kerken waar we langs rijden. Hij was te goed en te eer lijk in zijn fietsverslaggeverij. Hij zei echt wat er gebeurde. Dat wordt niet altijd geappreci eerd, naar blijkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35