Zorg moet van mensen zijn 241 zeeland Wat een korting!! Koperkwartet neemt Zeeuwse liedjes op Neckermann zoekt naar uitweg Peter de Dreu signeert Havank-boek De Jonge vrijdag 20 juli 2012 door Rolf Bosboom ELLEWOUTSDIJK - Zeeuwse muzi kanten hebben elkaar gevonden in een bijzonder project, waarbij tek sten van Engel Reinhoudt op mu ziek zijn gezet en worden uitge voerd door een koperkwartet. Het initiatief is afkomstig van Huug Steketee, die sinds 1986 de eerste trompettist is van het Resi dentie Orkest in Den Haag. Jaren lang heeft hij buiten Zeeland ge woond, maar recent is hij weer in Zeeland - in Ellewoutsdijk - neer gestreken. Eerder dit jaar deed hij al een samenwerkingsproject met Delta Brass Zeeland. „Ik ben ook met Huug in contact gekomen", zegt Engel Reinhoudt. „Hij vatte het plan om muziek te maken op teksten van mij en die uit te voeren met zijn koperkwar tet. Ik ben altijd een grote fan ge weest van brassbandmuziek, dus dat zag ik wel zitten." Drie nummers hebben ze inmid dels opgenomen, die wat thema betreft aansluiten bij het Jaar van het Water: Veerse Meer, Waeter en Rondje mie een Pontje. Engel Rein houdt zingt, ze en Ab Brouwer (piano) en het koperkwartet An gel's Brass verzorgen de muziek. Het kwartet bestaat, naast Huug Steketee zelf uit Tiny van de Wij- deven, Edwin de Neijs en René Passenier, docenten aan de Zeeuw se Muziekschool. De nummers zijn opgenomen in het kerkje in El lewoutsdijk. Aanvankelijk was het idee om een hele cd met 'waternummers' te maken, maar dat idee hebben de musici moeten laten varen. Rein houdt: „Het is nu bedoeling elke twee, drie maanden een aantal nummers op te nemen rond een bepaald thema. Als we er uiteinde lijk voldoende hebben, zetten we ze op cd." De drie liedjes zijn te downloaden via www.duinenburg.com. De opbrengst gaat deels naar Stichting Het Zeeuwse Landschap. GOES - Peter H. de Dreu signeert zaterdag vanaf 14.00 uur in boek handel De Koperen Tuin in Goes zijn boek Schaduw's impressionist. De Dreu is geboeid door het werk van Havank (1904-1964), die detec- TOYOTA Tjonge Tjonge, wat een occasion-aanbiedingen bij Toyota De Jonge. Profiteer dus nu tijdens de Tjonge Jonge Weken, want er valt over de prijs van een groot deel van al onze occasions goed te onderhandelen! Kijk alvast naar onze ruime voorraad aan mooie occasions op www.toyota-dejonge.nl, of kom langs bij één van onze vestigingen in Goes of Vlissingen. Grote kans dat u verbaasd bent over onze super scherpe prijzen! Today K J fbmorrouf Toyota Actie geldig t/m 31 juli 2012 Goes, Peary weg 10,0113-214810 Vlissingen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl Kamerlid Eeke van der Veen tives schreef met 'De Schaduw' als hoofdpersoon. Nu heeft hij zich ge waagd aan een eigen Schaduwver- haal, dat gaat over een roof van schilderijen van Renoir. Het boek is uitgegeven in eigen beheer. Niemand heeft iets te vertellen over ziekenhuizen die fuseren en verplaatsen. „Terwijl burgers de grootste aandeelhouders van de zorg zijn. Zij betalen het", zegt scheidend PvdA-Kamerlid Eeke van der Veen. „Het moet anders, te beginnen in Zeeland." door Jeffrey Kutterink Duizenden Zeeuwen gingen de straat op. De Tweede Kamer riep de minister keer op keer op het mat je. Maar over de fusie van de Zeeuwse ziekenhuizen had nie mand wat te vertellen. De arrogan tie van de toenmalige directie riep woede op. „Ik geloof niet in markt werking in de zorg. Wel in regiona le samenwerking waarbij burgers meer te vertellen hebben." We moeten van marktwerking in de zorg af, zegt Van der Veen in zijn vakantiehuis in Vebenabos. „Toen ik in de Kamer kwam had den we een probleem met de hoge kosten in de farmacie. Samen met WD en Groenlinks heeft de PvdA apothekers gedwongen om voortaan de goedkoopste medicij nen te leveren. Want apothekers, zorgverzekeraars en industrie kwa men er zelf niet uit. We hebben er zo'n 8oo miljoen euro mee be spaard." Tevreden? „Nee. Het schiet nu door. Je ziet dat zorgver zekeraars voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten en apothe kers wel erg afknijpen. Apothekers zouden worden beloond voor de extra kwaliteit die ze leveren, maar dat komt niet van de grond." De idee van marktwerking was dat verzekeraars met elkaar zou den concurreren en de zorg goed koper zou worden. „De praktijk is dat na fusies er nog vier zorgverze keraars zijn. Ze hebben 90 procent van de markt in handen. Hoezo concurrentie?" Zorg gaat over mensen, wordt door mensen betaald, maar ze gaan er niet over, stelt Van der Veen. „Dat moet anders. Je zou per regio een plan moeten maken over hoe je de zorg in dat gebied het best kunt organiseren. Regio's zouden daarvoor een eigen zak met geld moeten krijgen." In Scandinavië wordt zo gewerkt, aldus het Kamerlid. „Als wij het op die manier zouden doen, zou den we tot drie miljard kunnen be sparen, is uit onderzoek gebleken. Neem Zeeland als voorbeeld. Het geld dat nu rondgaat in bijvoor beeld AWBZ, publieke gezond heidszorg en welzijnswerk veeg je simpel gezegd bij elkaar. Dat geld krijgt de provincie en die beslist welke zorg waar komt." Maar ook dan kan niet elk dorp een eigen ziekenhuis hebben. „Dat snappen mensen ook. Ze willen wel een dichtbij wonende huisarts die goed samenwerkt met een zie kenhuis met goede specialisten. En niet dat je op internet hoeft te kijken hoe een ziekenhuis scoort. Huisartsen moeten minder solis tisch zijn, in een groter verband sa menwerken en zaken als admini stratie uitbesteden. Als daar al diag nostische apparaten staan hoeven door Romain van Damme SINT JANSTEEN - Het wordt er alle maal niet gemakkelijker op. Leve ranciers willen geen risico lopen en eisen eerst geld voor ze aan Neckermann.com leveren. De klan ten betalen pas later, dus moet Neckermann.com dat geld eerst er gens anders vandaan halen." Bart Leybaert van de Belgische vak bond BBTK die de belangen van de dertig Neckermann-werkne mers in Temse behartigt, is er niet gerust op. „Nu het moederbedrijf sueséance van betaling heeft aangevraagd, kun je vanuit die hoek niet veel meer verwachten. Ik heb begrepen dat er nu koortsachtig gezocht wordt naar oplossingen." Wees in elk geval voorzichtig met het bestellen van artikelen bij Neckermann, zegt de Consumen tenbond. „We zeggen dus niet dat je niet meer moet kopen bij Neckermann", zegt een woord voerster. „Als je achteraf moet beta len, is er niets aan de hand. Maar vaak moet je een aanbetaling doen en dat geld ben je bij een faillisse ment van een bedrijf meestal kwijt." Volgens Neckermann kunnen klanten zonder enkel probleem producten bestellen. „De proble men in Duitsland hebben totaal geen invloed op de afhandeling van de bestellingen." Deze zomer vertellen een groot aantal showroommodellen aan u dat zij weg mogen uit onze showroom. Wij maken graag ruimte voor onze nieuwe collectie en verkopen hiervoor diverse showroommodellen tegen ze er-, scherpe prijzen. Kom langs en profiteer! Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a 4371 AZ Koudekerke Tel. (0118) -55 55 60 I www.woontrend.nl Twitter: @woontrend I Facebook: @woontrendzeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32