zeeland 123 Veerse Muze ftJ&Mfi V Tllkuptüs Jagers al 10.000 jaar geleden in Koewacht Luchtvaartdagen op vliegveld Midden-Zeeland is een goed alternatief voor de Beurs wwvv,cte)fnmicy> n\ Zaterdag 21 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE Bomenwandeling vrijdag 20 juli 2012 KAMPERLAND Appartementen en restaurant aan het Veerse Meer. Na de zomer begint de bouw. De Schotsman l 1223^223 jachthaven - Veerse Meer VEERE De Veerse Muze krijgt een restaurant op de begane grond en drie woonlagen met elk drie appartementen. meer op je kapitaal. Beleggen in aandelen op de beurs is een hache lijke onderneming geworden in cri sistijd. „Er zijn toch best nog men sen die flink wat vermogen heb ben", zegt Faasse. „Of mensen die ineens een erfenis van een paar ton krijgen. Als je zoveel geld hebt, is investeren in een vakantiehuis geen slecht idee. Als je tenminste geen dertien in een dozijn koopt. Als de lokatie van je vakantiehuis goed is, is het echt een goede inves tering." De bewoners van de Veerse Muze kijken straks vanaf hun balkon over het Veerse Meer richting Veere. Eén van de appartementen mag permanent bewoond wor den, de rest is bedoeld als recreatie woning. „Dit is een alternatief voor de huizen aan het water bij de Schotsman. Die kosten al snel anderhalf miljoen euro." De naam voor het nieuwe com plex vakantiewoningen is wat poë tisch. „De naam verwijst natuur lijk naar Veere aan de overkant", zegt Faasse. „En muze refereert aan schoonheid. Zo'n prachtig uit zicht, op zo'n mooie plaats aan het water, dat vind je natuurlijk bijna nergens." •a&sG&BesssssasBwss&i Bij ieder mens - past een kunststof kozijn. J^t 0 Klarinelweg 5 0118-628 707 v Middelburg vww.alkuplus.nl door Wout Bareman KOEWACHT - Op een akker aan de Emmabaan in Koewacht hebben archeologen honderden fragmen ten vuursteen aangetroffen, die aantonen dat er al 10.800 tot 6900 jaar geleden mensen leefden. De vondsten en sporen werpen een nieuw licht op de geschiede nis van de streek, constateren Huls ter archeologen en de landelijke werkgroep. Hun onderzoek duur de tien jaar. Het gevonden materiaal maakt dui delijk dat in de omgeving van Koe wacht al in de Midden Steentijd mensen hebben rondgelopen. De door Maurits Sep ARNEMUIDEN - In het echt of in een simulator: wie eens een rondje wil vliegen, kan op 2, 3 en 4 augustus terecht op vliegveld Midden-Zee land bij Amemuiden. Dan vinden daar de Grote Zeeuwse Luchtvaart- dagen plaats. Stichting Wings to Victory heeft een uitgebreid programma voorbe reid. Er zijn stilstaande (Mes- serschmitt ME109) en vliegende (historische) vliegtuigen te bewon deren. En uiteraard kan er gevlo gen worden, met zweefvliegtui gen, gyrocopters, en met model vliegtuigen (elke avond tussen 20 en 21.30 uur). Er worden dagelijks gratis (zweefvluchten weggeven. Parachutespringen kan ook. Wie niet echt naar boven wil, kan op de grond blijven en toch het ge voel krijgen te vliegen, in vluchtsi- mulatoren. HCC Flight Simulator Nederland is op het evenement aanwezig. De bedrijven op het vliegveld hebben hun deuren open voor rondleidingen. In de mi litaire veldkeuken kan gegeten wor den. Verder staan er legervoertuigen, worden radiografische tankgevech ten gevoerd, zijn er allerlei demon straties, een Zeeuwse braderie en een kinderhoek. Het museum van Wings to Victory zelf is uiteraard ook open. Over de luchtvaart en luchtoorlog in Zeeland is een ten toonstelling te bekijken. Tijdens het evenement lopen ook mensen in historische militaire en Zeeuwse kledij rond uit de tijd van de Tweede Wereldoorlog. De Grote Zeeuwse Luchtvaartda gen duren van donderdag 2 tot en met zaterdag 4 augustus. Op don derdag en vrijdag zijn bezoekers welkom van 10.00 tot 21.30 uur, op zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur. Entree kost twee euro per per soon. www.wingstovictory.nl www.hccflightsimulator.nl MIDDELBURG - Het IVN houdt van daag, vrijdag, een wandeling langs de bomen in de binnenstad van Middelburg. Een gids vertelt over over de plataan, de vleugelnoot en de andere bomen die de deelne mers op de wandeling zien. Het vertrek is om 13.30 uur vanaf de Markt vóór de Drvkkerij en duurt anderhalf tot twee uur. Deelne men kost volwassenen drie euro; kinderen tot 12 jaar betalen 1,50 eu ro en voor kinderen tot 6 jaar is deelname gratis. GESLAAGD Willeke Geelhoed uit Middelburg is geslaagd bij AVANS University of Applied Sciences Breda Molen gracht. Zij1 volgde daar de deeltijd hbo-opleiding Bachelor of Nur sing, afdeling geestelijke gezond heidszorg. Jeroen Veneman uit Vlissingen is aan de Technische Universiteit te Delft afgestudeerd aan de Master System and Control. Hij haalde daarvoor cum laude zijn Bachelor Werktuigbouw en is oud-leerling van het Scheldemond College in Vlissingen. archeologen stuitten op bewerkte stukken vuursteen, zogenaamde werktuigen en troffen ook schrab bers, priemen en mesjes aan. Die werden gebruikt bij het villen van dieren, het doorboren van huiden en het snijden van vlees. De men sen die zich in de streek ophiel den, waren zogenaamde jagers-ver zamelaars die rondtrokken op zoek naar voedsel. Bij proefboringen voor de Sluiskil tunnel werden vergelijkbare vond sten gedaan. Die zijn ongemoeid gelaten. Overigens vermoeden de archeologen dat in Koewacht op grotere diepte nog oudere sporen van bewoning te vinden zijn. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31