D'Ouwe Veerstoep wordt Veerse Muze 221 zeeland Overheden onschuldig aan stort vuil slib Vakantiehuis Expositie over marinescheepsbouw van de Schelde René Faasse, ontwikkelaar Projectontwikkelaar René Faasse wil in september beginnnen met de bouw van De Veerse Muze, een blok met negen apparte menten aan de oever van het Veerse Meer bij Kamperland. door Nadia Berkelder Tien jaar is Faasse bezig geweest met de ontwik keling van het apparte mentencomplex, maar het laatste half jaar zat het project - ondanks de crisis - in een stroomversnelling. Faasse zelf is tevreden over het verloop. „Het is officieel nog niet in de verkoop, maar er lopen wel al gesprekken met potentiële kopers. Ik had er zojuist nog één aan de telefoon. We willen in september beginnen met bouwen. In het voorjaar moet het klaar zijn." Begin dit jaar schrapte Faasse het exclusieve penthouse en de par keerkelder onderin het gebouw. „We hebben besloten om in te zet ten op kleinere eenheden, omdat we dan een ruimer publiek kun nen bedienen. Ze zijn inderdaad goedkoper. En het gekke is dat mensen me nu bellen dat ze een groter appartement willen, dus ko pen ze er twee naast elkaar." Bij de ingang van de haven komt een gebouw met een restaurant op de begane grond en drie lagen met appartementen, negen in totaal. Het restaurant dat eerst op die plek stond, D'Ouwe Veerstoep, is vorige maand gesloopt Het is de bedoeling dat dezelfde uitbater vol gend jaar het restaurant in De Veerse Muze gaat exploiteren. De Veerse Muze zou onderdeel worden van een veel groter plan 'Het gekke is dat mensen me nu bellen dat ze een groter appartement willen' om het havengebied van Kamper land om te vormen tot waterspor- tresort. De gemeente heeft daarvoor bijna twee jaar geleden het bestem mingsplan aangepast: de omvor ming van het gebied naar een Ma rina met appartementen, winkels, restaurants en watersportbedrij ven zou de gemeente veel geld op moeten leveren. Er is lang over het plan voor de Veerse Muze gesteggeld,, vertelt Faasse: de provincie vond het in eerste instantie te hoog, de ge meente trok de vervolgens bouw vergunning in. „Het project is ook onderdeel geweest van besprekin gen van een werkgroep die alle plannen rond het Veerse Meer te gen het licht hield. Dat was in de tijd dat men heel terughoudend was om ontwikkelingen toe te staan. Dat is inmiddels wel wat ver soepeld. Dat komt misschien door de economische crisis. Men is al lang blij dat er iets gebouwd wordt." vlissingen - In het gemeentear chief van Vlissingen is vanaf 6 au gustus de tentoonstelling Zeeuws Geweld - Marinescheepsbouw Ko ninklijke Maatschappij De Schelde te zien. De tentoongestelde foto's, tekenin gen en modellen uit de periode 1875-1950 geven een beeld van de betekenis van het Schelde-archief, dat in 2010 is ondergebracht bij het gemeentearchief. Behalve het directiearchief behelst dat ook de (glas)negatievencollec- tie van wel honderdduizend stuks. Over het bruikleen van de scheeps- bouwtekeningen, meer dan twee honderdduizend in totaal, wordt nog gesproken. De tentoonstelling is tot 2 novem ber te bezoeken in het archief in de Hellebardierstraat in Vlissingen, maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.30 uur. vrijdag 20 juli 2012 'Muze refereert aan schoonheid. Zo'n prachtig uitzicht op zo'n mooie plaats aan het water, dat vind je na tuurlijk bijna nergens.' door Maurits Sep kleverskerke - De gemeente Mid delburg en waterschap Scheldestro- men zijn niet schuldig aan het dumpen van verontreinigd slib op een oude vuilstortplaats bij Kle- verskerke. Het Gerechtshof in Den Bosch heeft dat bepaald. In 2006 baggerde het waterschap in opdracht van de gemeente de vesten. De bagger werd eerst in een depot van de gemeente ge stort, en toen die was opgedroogd opnieuw gestort op een weiland bij Kleverskerke. Op die plek lag voorheen een vuilstortplaats. Om dat er ook huishoudelijk afval, glas en oude fietsen in de bagger zaten, deed de grondeigenaar aangifte ge daan van de stort van verontrei nigd slib. Het Openbaar Ministerie besloot de gemeente en het water schap daarvoor te vervolgen. De rechtbank in Middelburg sprak beide overheden vorig jaar maart al vrij, maar het OM ging onmid dellijk in beroep. Dat diende begin deze maand bij het Gerechtshof in Den Bosch. Dat is echter tot dezelf de conclusie gekomen: onschuldig. Volgens het Gerechtshof heeft de gemeente zich niet (mede) schul dig gemaakt aan het storten van vuil slib; de rol van de gemeente was strafrechtelijk niet relevant. Daarom is zij vrijgesproken. Het waterschap is niet vrijgespro ken, maar wel ontslagen van rechtsvervolging. Het verschil daar tussen is dat Scheldestromen de bagger wel degelijk heeft gestort, maar volgens het Gerechtshof was dat niet strafbaar. In de bagger za ten weliswaar andere dingen dan alleen slib, maar dat betrof hoog uit twee procent van het totaal. Ad vocaat René de Groot van het wa terschap deed een beroep op een vrijstellingsregeling in de milieu wetgeving. Die maakt het mogelijk om slib met 'bodemvreemde' spul len buiten een afvalverwerkingsin stallatie te storten. Zeker als dat een ander belang dient. De oude stortplaats bij Kleverskerke is door de bagger beter afgedekt. Overi gens is de bewuste bagger enkele jaren geleden al opgeschoond. De Veerse Muze aan de kop van de haven van Kamperland. Het lijkt opmerkelijk dat de verkoop van vakantiewo ningen zo goed gaat, maar dat is het niet, vindt René Faasse. „De markt voor tweede woningen is ondanks de economische crisis erg goed. Als vakantiewoningen op een goede lokatie is er zelfs veel interesse." Je kunt je geld naar de bank bren gen, maar rente krijg je nauwelijks in Bobbejaaniand, 't plezantste land ter wereld! Maak je klaar voor een dag vol fun, spanning en sensatie Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en I uurtje vanuit' Tilburg en Breda Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. Wat dacht je van i yphoon, King Kong en Banana Battle? Of Dizz, de gloednieuwe coaster 2011. Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal.'Adembenemend en niet te missen: En de nieuwe super leuke film YOGI 8ÈAR in de 4D-cinema. W3ar wacht je nog op? Surf naarbobbeiaanland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30