Rotonde Aagtekerke op papier klaar Vogelvides onder Vlissingse daken WALCHEREN Kreeft Karei goed voor 15.600 euro voor Sophia almanak Tennistermen VRIJDAG 20 juli 2012 21 D'Ouwe Veerstoep wordt Veerse Muze 22 en 23 Zorg moet van mensen zijn 24 en 25 Gevaarlijke kruising Rijsoordselaan- Koekoeksweg-Pekelingeseweg wordt begin volgend jaar aangepast door Annemarie Zevenbergen AAGTEKERKE - Begin volgend jaar wordt Aagtekerke eindelijk verlost van de gevaarlijke kruising Rijsoordselaan-Pekelingseweg-Koe- koeksweg. Het knelpunt wordt ver vangen door een rotonde. De voorbereidende werkzaamhe den beginnen in januari volgend jaar en eind maart moet de nieu we rotonde er liggen. Aagtekerke wacht al jaren op een oplossing ZONNEMAIRE - Kreeft Karei was donderdag 15.600 euro waard. Dat is het bedrag wat de veiling van het dier opbracht. Het geld gaat naar het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. De kreeft liep on langs in de fuiken van visser Henk Jumelet. „Ik zag gelijk dat het een hele zware was. Ik schatte hem op vijf kilo." Dat bleek bijna goed: de kreeft woog 4,9 kilo. Karei was niet voorbestemd voor de pan, uit eindelijk is deze kreeft ongeveer 50 jaar oud. Een respectabele leef tijd voor een dier. Samen met DP Arkebout besloot Jumelet het dier terug te zetten, maar eerst moest het dier nog wel even geveild wor den voor het goede doel. Dat ge beurde donderdag bij de kwekerij van Dieneke Klompe in Zonnemai- re. Mensen konden tegen betaling een biologische schaal- en schelp- dierenlunch kopen en aansluitend werd de veiling gehouden. Dat ge beurde onder de bezielende lei ding van Dominique Deguelle. Hij zweepte de eerst wat aarzelende biedingen op tot 12.000 euro. Daar kwam de opbrengst van de lunch nog bij. Kreeft Karei mocht na af loop de koelbox weer in om daar na op weg te gaan naar Ouwer- kerk waar hij werd vrijgelaten. www.pzc.nl/video voor het gevaarlijke kruispunt. Het is een belangrijk verkeersknoop punt op Walcheren. Twee door gaande routes (van Westkapelle via Aagtekerke naar Serooskerke en van Domburg naar Aagtekerke vice versa) kruisen elkaar daar. Bo vendien is er veel fietsverkeer. Het kruispunt staat volgens de gemeen te Veere 'al jaren met stip op num mer één op de lijst van gevaarlijke verkeerssituaties in de gemeente. Het nieuwe Aagtekerkse verkeers plein wordt een slagje groter dan de rotonde die onlangs in de Roosjesweg/Traverse in Domburg is gelegd. In Aagtekerke moet er ook (zwaar) landbouwverkeer over. Naast de rotonde komt een drie meter brede fietsstrook, voorlopig mag daarop alleen in één richting gefietst worden. Als de rotonde er eenmaal ligt, bekijkt Veere of dat zo blijft of dat het veiliger is om alsnog deels of helemaal tweerich- tings fietsverkeer toe te staan. Het fietspad hoeft daarvoor niet te wor den aangepast. Op de rotonde krij gen fietsers voorrang. Dat is overi gens volgens de landelijke normen omdat de rotonde binnen de be bouwde kom ligt. Het ontwerp voor de rotonde is de afgelopen maand aan de dorpsbe woners voorgelegd en zij konden hun op en aanmerkingen daarop leveren. Los van het feit dat Aagte kerke blij is dat er eindelijk iets ge beurd aan het knelpunt, werd er nadrukkelijk aandacht gevraagd voor de veiligheid van de fietsers. Niet alleen op de rotonde, maar ook op het stuk Pekelingseweg van af de rotonde naar de basisschool, het autoverkeer rijdt daar nu nog erg hard. De gemeente zal daar extra aandacht aan geven. De rotonde moet tevens de entree van het dorp verfraaien. Veere hoopt dan ook een hovenier te vin den die de groene aankleding er van wil adopteren. De totale kos ten bedragen zo'n drie ton, waar van 125.000 euro gesubsidieerd wordt door de provincie. Henk Jumelet knipt de bandjes van de scharen van Karei om hem daarna vrij te laten. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Niet alleen de bewo ners van de Piet Heinkade in Vlis- singen krijgen een nieuw dak bo ven hun hoofd; ook de mussen die onder de oude daken nesten bouwen, krijgen na de renovatie nieuwe plekjes: vogelvides. De renovatie van de woningen werd in juni stilgelegd toen bleek dat er mussennesten onder de da ken zaten. De huismus is een be schermde vogelsoort. Samen met Stichting Witte Mus heeft woning corporatie TEscaut nu een nieuw plan gemaakt. Na het broedseizoen legt l'Escaut eerst mussenpannen op de daken van de schuurtjes achter de hui zen. Daar kunnen de vogels tij dens de renovatie overnachten. Het werk begint pas als er geen ge piep meer onder de daken klinkt. Uit voorzorg wordt de renovatie vervolgens in twee fases uitge voerd. En onder de nieuwe dak pannen komen vogelvides. Er ko men 160 ingangen voor slaapplaat sen en nieuwe nesten. De oude nesten worden in de tuinen gelegd zodat de huismussen materiaal hebben voor hun nieuwe nesten. Het is een hartstochtelijk tennisser die Dreischorse dertiger. Zo'n beetje elk weekend is hij op de gravelbanen te vinden om een balletje te slaan en dat doet hij doorgaans niet onver dienstelijk. Zijn zoontje van negen luistert dan ook vol bewondering naar vaders levendig verslag van de zojuist gespeelde - en door hem over tuigend gewonnen - wedstrijd. Pa be sluit zijn verslag met de triomfantelij ke uitroep dat hij 'de enkel'gewon nen heeft en neemt de loftuitingen van vrouw en kinderen in ontvangst. Zijn zoon - die alleen computerge stuurd tennis kent dat met een 'con troller' in plaats van een racket ge speeld wordt - wil toch nog één ding weten. „En wie heeft dan de multi- plager gewonnen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29