5 'Koop dan toch maatje groter' Vooruitblik Uw zomerergernis vrijdag 20 juli 2012 Onderhoudsvrije gevel- en dakrandbekieding met uitstraling! van verscentrum Sandee. Vooraf graag reserveren, vol vol. Telefoon 0113-371624, e-mail info@verscentra.nl, Noordstraat 42, vanaf 18.00 uur. MIDDELBURG Monumentale bomenwandeling Middelburg. Een erva ren IVN natuurgids vertelt over de bomen die u op uw wandeling tegenkomt. Over de rode beuk bijvoor beeld, de vleugelnoot en ginkgo. Deelnemen kost vol wassenen 3 euro, kinderen tot 12 jaar 1,50 euro, kin deren tot 6 jaar en leden van IVN Walcheren gratis. Verzamelen voor boekhandel De Drukkerij, Markt Middelburg, van 13.30-15.30 uur. NISSE Jumpin'de Weel Nisse. Een groot 4 deel van het jaar is Nisse een slape rig, rustig en vriendelijk dorp. Maar van 19 t/m 22 juli en 26 t/m 29 juli staat de paardensport centraal. T/m 21 juli dressuur, op 22 juli mennen en 26 t/m 29 juli springen. Zaterdag 28 juli is er een zomerfair met een grote variatie aan kraampjes, snoe perijen, hebbedingen en demonstraties. Programma: www.deweelruiters.nl. Ambachtsherendijk, Nisse. NOORD-BEVELAND Amusefietstocht. Elke dag in juli en augustus. Met de ze tocht kan zowel de vaste bewoner als de toerist op een leuke en sportieve manier kennismaken met de natuur en gastvrijheid van de Noord-Bevelandse hore cabedrijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelnamekaart staat. De kaart kost 17,50 euro per persoon. OUDDORP (ZUID-HOLLAND) Kampvuur bij strand 't Flaauwe Werk (aan het einde van de Westerweg), naast strandpaviljoen C-side. Een gezellige avond met samen zingen en genieten van de unieke sfeer. Tip: neem een lichtje mee! Organisatie door Gereformeerde kerk Ouddorp. Vanaf 21.30 uur. RENESSE Bungy trampoline, nabij Nederlands Hervormde Kerk Kerkring, vanaf 11.00 uur. RITTHEM Open tuin dagen Rammekenshof. Rammekenshof is een dynamische bloementuin rond en achter een Zeeuwse woonboerderij. Rond de boerderij is het een cottageachtige tuin, op de hectare erachter hebben we in de afgelopen dertien jaar een zeer wisselende tuin aangelegd. Zo is er o.a. een Bronzen border, Win tertuin, Rozerode border, Blauw Witte Border en na tuurlijk de Prairietuin. Hier zijn eilanden gevuld met grassen, vaste planten, rozen en een enkele struik. Dit alles gelegen in een zee van schelpen wat een zeer ZATERDAG 21 JULI BRESKENS Avontuurlijke boottochten naar de Zandplaten. Na een korte rondvaart, waarin we bijna altijd een kolo nie zeehondjes zien, leggen we het schip tegen de zandplaat en kunt U via een speciaal ontwikkelde loopbrug van boord af. Dit gebeurt uitsluitend on der begeleiding van één of meerdere gidsen. De vaartocht duurt ongeveer vier uur. Op de zandplaat gaan we op zoek naar schelpen, haaientanden en fossielen. We geven uitleg over de natuur, de scheepvaart en de vele zeevogels. Het gemakke lijkst zijn waterschoenen of gewoon op de blote voeten. Maximaal mogen en kunnen er op deze vaartocht 75 personen mee; minimale leeftijd 8 jaar. Honden niet toegestaan. Vertrek vanaf het pon ton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Deelname: 20,- euro p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Info: www.defestijn.nl info@defestijn.nl DOMBURG Domburgsche Dag. Viering 60-jarig bestaan Dom- burgse Ringrijders Vereniging. Jubileumwedstrijd ringrijden, curiosamarkt, kraampjes, demonstratie Ons Boeregoed, demonstraties door hoefsmid, wei ness markt, kinderspelen, live muziek in de avond. KAMPERLAND (STROODORP) Ezelwandelingen. Elke zaterdag van 10.00-12.30 uur en woensdag vanaf 13.30-16.00 uur. Aanmel den verplicht op 0113-372830 of 06-28888087. Prijs 15,00 euro voor kinderen vanaf 4. Volwasse nen 19,50 euro. Stichting Ezelspoor, Stroodorp 1 MIDDELBURG City of Dance Festival. Sinds de eerste editie in 2001, is City of Dance uitgegroeid tot een evene ment van formaat met grote bekendheid in Neder land en daarbuiten. Dit jaar een line-up met maar liefst 75 live-acts en DJ's op podia verdeeld over de hele stad. Het historisch centrum van Middelburg zal bruisen van muziek, kunst en straattheater. Er is veel ruimte voor creativiteit onder de jongeren: componeren van electrobeats, samen een reuze bamboe piramide bouwen, "muziek recyclen", hip pe dansworkshops. Line-up: Shermanology, Gelazer!, Flexican, The Par- tysquad, Sef, D-Rashïd, Dennis v d Geest, Daniel I Mebius, Biggi, Alpha 2, Tommy Knocker, Paul Els- tak, Ran - D, Adaro, Ophidian, E- Force, Reza, de Hobbyisten, MC Apster, MC Lady Bee, Irvan, And- rei Russo, Patrick, MC Marboo, King Chubby, Riba- deo Kareltje, Jimmy Spliff, Calypso, Brumo, San- der en vele anderen. Info: www.danceparademiddel- burg.n/. aparte sfeer geeft. Ook is er een boomgaard met di verse soorten laagstamfruit en een gigantische vijgen struik. In de vernieuwde groentetuin groeien groen ten en snijbloemen naast elkaar. Hier is voor zacht- fruit een fruitkooi van 20 meter lang. Bessen, bramen, frambozen, abrikoos en nog veel meer soorten vinden hier een plekje. In de tuin zijn ruim 150 soorten rozen verwerkt. In de Prairietuin zijn Echinacea's in groten getale aanwezig. Allerlei soorten geraniums maar ook veel niet alledaagse soorten vaste planten vinden in deze tuin een mooi plekje. In september 2011 is de tuin uitgroepen tot Mooiste tuin van Nederland 2011. De tuin is voor een groot deel rolstoelvriendelijk. Ram- mekensweg 11van 13.00 - 17.00 uur. SCHOONDIJKE Aquarelcursus door Christian Goethals uit Knokke in de tuin 'Juust Wa'k Wou' in Schoondijke, voor zowel beginners als gevorderden. Neem zelf je spullen mee, dit mag zowel aquarel, olie, verf of tekenen zijn. L ief- hebberstuin 'Juust Wa'k Wou', Tragel Oost 21,17.30 - 21.00 uur. VLISSINGEN Middagpauze-orgelconcert: Rien Balkenende In de Sint Jacobskerk. Entree: Gratis. Duur 30 a 40 mi nuten. Meer info: www.sintjacobskerk.nl. Oude markt 2 (Sint Jacobskerk), vanaf 12.00 uur. WISSENKERKE Muziekfestival Wissenkerke. Met zes optredens, van shantykoor tot popmuziek, aantrekkelijk voor zowel jong en oud. Er is een groot springkussen voor de kleintjes. Ook kunt u plaatsnemen op ons grote terras (met barbecue) en vanuit uw stoel meezingen. Dit al les vindt plaats op vrijdag 27 juni, van 18.00 - 01.00 uur, in de Voorstraat in Wissenkerke. Gratis toegang. Bekijk de volledige agenda op www.wvzeeland.nl. Toevoe gen van nieuwe evenementen: www.wvzeelandinfo.nl De zomer is een mooi seizoen, maar van sommige bijkomstighe den heb je meer last dan plezier. Waar ergert u zich aan? Vandaag: de slechtgeklede toerist. door Correlli van Huiten Op de kermis in Vlis- singen staat Yari Eschvartz (15) uit Antwerpen te kijken naar de botsauto's. Hij loopt er modieus bij met zijn blauwe schoenen, kaki korte broek en een blauw vest. Zelf ergert hij zich aan de slechte kleurencom binaties die sommige mensen kiezen. „Eigenlijk vind ik zo'n opgerolde jeansbroek ook echt niet kunnen. Maar sokken in sandalen zijn het allerergst", zegt hij. Iemand die elke dag te maken krijgt met toeristen is Sjoerd Ale- wijnse. Hij werkt in de Vlissing- se horeca. Mensen in te strakke kleding en doorschijnende broe ken kunnen wat hem betreft niet. „Vaak zijn ze ook nog eens slecht gecombineerd. Bijvoor beeld een strakke korte broek met een slobbertrui." Maar het allerergste vindt Sjoerd wielrenners in een te strakke outfit. „Die zie je hier heel vaak voorbijkomen. Iets te grote men sen in een heel strak pakje op de fiets. En dan ook nog voorover buigend op een wielrenfiets." Ook Danielle Meijer en Carina de Pree uit Middelburg begin nen over de sokken in de sanda len. „Een korte broek met hoog opgetrokken witte sokken in san dalen kan echt niet", zegt Daniel le, die nog liever sportschoenen dan sandalen draagt. Ook te strakke kleding is fout. „Vaak denk ik, koop toch een maatje groter of trek een andere broek aan." En Crocs zijn al helemaal een faux pas. „Dat zijn van die schoenen waar je voeten van gaan uitzetten", zegt Carina. Witte sokken en Crocs kunnen echt niet. MaatGarant: Keralit-Specialist! Snelle levering vakkundige montage. www.maatgarant.nl Vestigingen in Koudekerke 0118-551444 Oud Beijerland 0186-616633

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25